Kitap nasıl yapılır Minecraft gençler arasında popüler olan bir oyundur. Minecraft oyunu bloklar kullanarak kendi dünyanızı yaratmanıza müsaade eden bir oyundur. Üç boyutlu olarak kendi harikalarınızı yaratmanıza müsaade eden bir oyundur.

Kağıt3 Adet
Deri1 Adet
Kitap Nasıl Yapılır Minecraft

Oyunun grafikleri çok iyi olmasa bile çoğu kişinin severek oynadığı oyunların başında gelmektedir. Minecraft oyununu oynarken kenarda bulunan kitaplar dikkatinizi çekmiştir. Ve bu kitapları kendi dünyanızda da yapmak istemiş olabilirsiniz. İşte bu yüzden doğru yerdesiniz.

Kitap Nasıl Yapılır Minecraft
  • Minecraft oyununda kitap yapma işlemi oldukça basittir. Bu işlem için size gerekli olan malzemeler kağıt ve deridir. Bu malzemeleri bir araya getirerek kitap yapabilirsiniz. 3 adet şeker kamışı toplayarak ilk önce kağıt üretimi yapın daha sonra deri üretimine geçin. Doğada bulduğunuz herhangi bir hayvanı kesin ve deriyi elde edin.
  • Bu malzemeleri topladıktan sonra Crafting table açmanız gerekir. Daha sonra solda yer alan kareye deri malzemesini yerleştirin. Deriyi saracak bir şekilde kağıtları yerleştirin. İşleminiz bitti kitabınızı kullanabilirsiniz.

Kâğıt Nasıl Yapılır Minecraft

Kâğıt nasıl yapılır minecraft, Minecraft oyununu seven kişiler olduğu gibi sevmeyen insanlarda bulunmaktadır. Grafik kalitesini düşük bulan kişiler fazladır. Fakat bu oyunu severek oynayan kullanıcı sayısı bu kişilerden daha fazladır. Minecraft oyununda kitaplar dikkatinizi çekmiş olabilir. Neden kendi dünyanızda sizin de kitabınız olmasın ki? Bunun için sizlere gerekli olan kağıt ve deri malzemeleridir. Kağıt malzemesi yapmak için şu adımları takip ediniz.

  • Kağıdı üretmeniz için sizlere 3 adet şeker kamışı gereklidir. Şeker kamışlarını topladıktan sonra çalışma masasında en alt kısma koyduğunuz zaman 3 adet kağıt elde edersiniz. Kağıtları üreterek kitap yapmak için kullanabilirsiniz.

Büyü Masası Yapımı Minecraft

Kitap Nasıl Yapılır Minecraft

Büyü masası yapımı minecraft, Minecraft oyununu oynarken büyü masasını kendi dünyanıza dahil etmek istemiş olabilirsiniz. İtemlerinizi daha güçlü yapmak için büyü masasını kullanma şansınız vardır. Büyü masası yapmanız için sizlere gerekli olan malzemeler şu şekildedir.

  • 2 adet elmas
  • 4 adet obsidyen
  • 1 adet kitap
  • Çalışma masası

Obsidyen elde etmek için lavın üstüne kova ile su dökün. Obsidyen elde edeceksiniz. Elmas kazma yardımıyla obsidyeni kazabilirsiniz. Gerekli olan malzemeleri topladıktan sonra çalışma masasına yerleştirmeniz gerekir. Yerleştirdikten sonra büyü masanızı elde etmiş olacaksınız.


Daha fazla ilgili içerik;


Minecraft Kitap ve Tüy Yapımı

Minecraft kitap ve tüy yapımı, Minecraft oyununda kitabınızı nasıl yapabileceğinizi anlattık. Bu kitaplar sayesinde büyüleri veya dünyanızı not alma şansınız vardır.

  • Minecraft oyununda kitap yapmak için gerekli olan malzemeler kağıt ve deridir. Kağıt üretimi için şeker kamışına ve deriye ihtiyacınız olacaktır. Şeker kamışını küçük bir tarladan bile toplayabilirsiniz. Deriyi ise hayvanı keserek elde edebilirsiniz. 3 kağıt ve deriyi çalışma masasında bulunan üretim menüsüne gelerek kitap yapabilirsiniz.
  • Tüy yapmak için gerekli olan malzemeler ise tüy, kitap ve mürekkep kesesidir. Mürekkep kesesi için mürekkep balığını avlamanız gerekmektedir. Tüy için tavuk avlamanız gerekir. Çalışma masasında bulunan küçük üretim ızgarasıyla malzemeleri yerleştirin. Tüy ve kitabınız hazır olacaktır.

Sayfa Nasıl Yapılır Minecraft

Sayfa Nasıl yapılır minecraft, Minecraft oyunun da kitap veya defter yapmanız için sayfaya ihtiyacınız vardır. Sayfa üreterek birçok işlemi kolayca yapabilirsiniz. Minecraft oyununda sayfa elde etmek için 3 şeker kamışı elde etmeniz gerekir. Küçük tarlalarda üretilen ve hızlı yetişen bu bitkileri toplayın.

  • Üretim menüsünü açmanız gerekir. Bu menü 3×3 boyutunda olmalıdır. Kağıt elde etmek için 3 şeker kamışını yerleştirin. Kağıt elde etmiş olacaksınız. 3 şeker kamışı olmazsa kağıt üretilmez. Kağıtları ürettikten sonra yeni ögelere ekleyebilirsiniz.

Minecraft Kağıt Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta kağıt yapmak için 3 adet şeker kamışı gerekir. Şeker kamışı, nehirlerin ve göllerin kenarlarında veya ormanlarda bulunabilir. Şeker kamışını topladıktan sonra, bir üretim tezgahında 3 adet şeker kamışını yan yana yerleştirerek kağıt yapabilirsiniz.

Minecraft Kitap Nasıl Yazılır?

Minecraft’ta kitap yazmak için 3 adet kağıt ve 1 adet kalem gerekir. Kalem, çöllerde veya köylerde bulunabilir. Kağıt ve kalemi topladıktan sonra, bir çalışma tezgahında 3 adet kağıdı ve 1 adet kalemi yan yana yerleştirerek kitap yapabilirsiniz.

Minecraft Kitabı Var mı?

Minecraft’ta Minecraft’ın resmi bir kitabı bulunmaktadır. Bu kitap, Minecraft’ın dünyasını, oynanışını ve tarihini anlatan bir kılavuzdur.

Mc Örs Nasıl Yapılır?

Minecraft’ta örs yapmak için 3 adet demir külçe gerekir. Demir külçe, demir cevherini eriterek elde edilebilir. Demir cevheri, demir madenlerinde bulunabilir.