Minecraft Axolotl nasıl evcilleştirilir hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Minecraft Axolotl nasıl çiftleştirilir ve Minecraft Axolotl nasıl bulunur işte detaylar.

İlk defa duyduğunuzda nedir bu diyeceğiniz Minecraft Axolotl 2009 yılında bir hafta gibi kısa bir sürede yazılmış ve 2011 yılında yayınlanması ile yaklaşık 40 milyon kullanıcı sayısına ulaşmış bir oyundur.

Bilgisayar oyunlarına ne kadar aşinasınız bilemeyiz. Ancak Minecraft oyuncuları ilk etapta çok rahatsız eden bir görüntü eşliğinde en basit haliyle bloklardan dijital ortamda bir dünya yaratmanızdır. Grafik açısından çok kötü olmasına karşın milyonlarca kişinin neredeyse bağımlısı olduğu oyun bilgisayardan, xbox, playstation, ios ve android gibi uygulamalarda da oynanabiliyor. Oyunu bir kez eline alan bırakamıyor. Neredeyse bağımlısı yapacak tarzdan.

Minecraft Axolotl Nasıl Evcilleştirilir

Bazı kimseler çok kötü oyun olarak sergilese de önemli istatistiklere ulaşan oyuna haksızlık yapıldığını düşünebilirsiniz. Nitekim en çok satılan oyunlar arasına girdi. Oyun içerisindeki blokları üst üste koyuyorsunuz ve başka evrenlere geçiş yapma imkanınız oluyor. Oyunda yapımcı, oyuncu ve senaryoyu yazan sizlersiniz. Orkestrayı eline alan ve oynayan olarak ev, yol şehirler inşa ediyorsunuz. Düşmanlarınız oluyor onlarla savaşıyorsunuz. Evinizi, bahçenizi varlıklarınızı koruyorsunuz. Sabrınız ve yaratıcılığınızla birleşen bir oyundan bahsetmek mümkün.

Minecraft Axolotl nasıl evcilleştirilir sorusu oyun oynayanları tarafından sorgulanıyor. Fakat teknik açıdan evcilleştirilmesi söz konusu değildir. Oyunu oynayan ve seven kişilerin bu durumdan hayal kırıklığı yaşadığını belirtmek mümkün. Ancak durum evcilleştirilememesi yönündedir. Fakat oyunda başroldeki oyuncu bir kovayla Axolotl alırsa burada teknik açıdan oyuncu evcilleştirmiş oluyor. Bu evcilleştirilen mobları da sonradan muhafızlar ve boğulanlar ile savaşmak için yanınızda götürebiliyorsunuz.

Minecraft Axolotl Nasıl çiftleştirilir

Minecraft Axolotl Nasıl çiftleştirilir

Son üç yılda sayısız ödül alan Minecraft Axolotl oyunundan akademisyenlerde övgüyle bahsetmektedir. Bu oyun sayesinde çocuklarda şehir planlaması, çevre bilincinin geliştiği ve kendisinin yaratabilme becerisinin geliştiği yönünde açıklamalar bulunuyor. Oyunda axolotl çiftleştirme işlemi de yapılamıyor. Burada daha çok sizin emrinizi yerine getirmesi için onlara rüşvet olarak bir şeyler vermeniz gerekir.

Minecraft Axolotl Nasıl Bulunur

Minecraft Axolotl Nasıl Bulunur

Oyunda ana karakterler Axolotllar sinsi yaratıklardır. Suda yaşamasına rağmen karaya da çıkarlar ancak burada daha uzun süre yaşayamazlar. Suda kaldıkları dönemde de her şeye saldırmaya başlarlar. En iyi ölü rolü onayabilmeleri akıllarda kalır. Oyun esnasında oyuncu öldüğünü sanan axolotl’un sonradan yine oyuna dahil olduğunu görür. Burada aranılan yer altı suyudur. Blokların altında olduğundan y:63 gördüğünüzde altında axolotl olma ihtimali çok yüksektir.

Minecraft Axolotl Nasıl Kovaya Alınır

Minecraft Axolotl Nasıl Kovaya Alınır

Oyunda axolotlları kovaya alma çabası da vardır. Bunları kovaya alabilmeniz için balık beslemeniz gerekir. Bu kovalarda sonuç olarak bebek axolotllarda yetiştiriyorsunuz ve ek puan alıyorsunuz. Bebekler 20 dakikada yetişkin olurken her beş dakika da bir üreme eğilimi de gösteriyorlar.

Minecraft Axolotl çıkma Oranları

Bu anlamda oyun açısından bakıldığında minecraft axoloth çıkma oranı hakkında net bir rakam vermek mümkün değildir. Deneyimli oyuncular daha yüksek oranı yakalama imkanına sahip.

Minecraft Axolotl Renkleri

Minecraft Axolotl Renkleri

 Axolotl sevimli olarak görebileceğiniz bir amfibi yaratık olarak nitelendirilebilir. Bu yaratıklar farklı renk varsyasyonlarına sahiptir. Beş farklı rengi bulunur ancak üçü kaldırılarak yayınlanmamıştır. En fazla yüzde 99 oranla doğma şansı olan 4 renkten bahsedilebilir. Leucistic axolotl’lar açık pembe sonrasında koyuya döner. Wild axolotllar kahverengi bir görev ile koyu kahverengi süsleme, Camgöbeği axlotl’lar açık mavi gövde pembe süsleme, Altın axlotllar ise parlak sarı gövdeler ile koyu altın kaplamalar ile görülmektedir.

Minecraft Axolotl ile oyun oynamak için yüksek donanımlı araçlara ihtiyaç yoktur. Neredeyse çok kötü diyeceğiniz bir oyundur ancak başladığınız zaman bırakamayacaksınız.

Tyrone Unblocked Games 2022 – PubG, Minecraft, Brawl Stars

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft Yay Yapımı 2022

Kitap Nasıl Yapılır Minecraft