Klonlu Telefon Fiyatları 2022

Klonlu telefon fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Klonlu telefon ne demek ve klonlanmış telefon alınır mı işte detaylar.

İstenilen telefonların fiyatlarının aşırı artması nedeniyle orta halli insanlar klonlu telefonlara yönlendi. Fakat klonlu telefon almak birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Tüm bunları göze alarak klonlu telefon almak isteyenler için klonlu telefon ile yasal telefonlar arasındaki farkı birkaç örnekle listeleyeceğiz.

  • iPhone 7 Plus : 4.000- 5.800 TL arasında değişmektedir. Klonlu fiyat: 2.500- 3.000 TL arasındadır.
  • iPhone X : 7.900- 10.400 TL arasında değişmektedir. Klonlu fiyat: 6.500- 7.000 TL arasında değişebilmektedir.
  • iPhone 11 : 11.000- 14.000 TL arasında değişmektedir. Klonlu fiyat: 8.500 TL’den başlamaktadır.

iPhone IMEI Klonlama Çözümü

Klonlu Telefon Ne Demek

Klonlu telefon; yurt dışından getirilmiş fakat Türkiye’de pasaporta işlenmemiş kendi üzerine kayıt alınmamış ve IMEI numarası verilmemiş telefon demektir. Fakat klonlu olması demek herhangi bir yasal IMEI numarası bulunan telefondan bu numaranın kendisine kopyalandığı anlamına gelir. Bu durumda olan telefonlar ise birkaç ay sonra tespit edilerek tamamen iletişime kapatılır.

Klonlanmış Telefon Alınır Mı

Klonlanmış Telefon Alınır Mı

Klonlanmış telefon alınır mı sorusunun cevabı tamamen kişiye kalmıştır. Çünkü klonlu telefonların yasallaştırılmadığı takdirde belli bir kullanım ömrü vardır. Bu süreç yaklaşık 4 aydır. 4 ay sonunda BTK’dan gelen bir mesajda telefonun verilen süre sonunda kapatılacağı bildirilmektedir ve eğer telefonunuz yasal ise bunu fatura bilgisiyle ispatlamanız gerekmektedir.

Klonlu Telefon Açtırma

Klonlu telefon almaya karar verdiniz ve aldınız diyelim. Belirli bir süre sonra gelen mesajla telefonunuzun tamamen kapatılacağını öğrendiniz. Peki bu gibi durumlarda telefonun klonu nasıl açtırılır? Yani telefon yasal bir IMEI numarasına nasıl sahip olur? Bunun için neler yapılmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Klonlu telefonunuz için mesajda verilen tarih dolmadan kayıt işlemlerini gerçekleştirirseniz, artık telefonunuz kendi IMEI numarasına sahip olur. Kayıt işlemleri için belirli bir miktar ödeme yapmalısınız. Tıpkı yurt dışında getirdiğinizde ödediğiniz vergi olarak düşünün. Bu ücret yıldan yıla değişiklik göstermektedir.

2021 yılında 2.006 TL olarak belirlenen bu ücret 2022 yılında 700 TL gibi bir zam getirilerek 2.732 TL olmuştur. Bu nedenle telefonunuzu alırken IMEI numarası olan telefonla arasında büyük bir fark yoksa ve bu riski almanıza değmiyorsa yasal olan telefonları almanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü 4 aylık kullanım sonrası ödeyeceğiniz tutarla aynı fiyatlara denk geliyorsa uğraşmanıza değmeyecektir.

Bim Telefon Fiyatları

Projeksiyonlu Telefon Fiyatları

Telefon Hoparlörü Nasıl Temizlenir

Taksitle Telefon Nasıl Alınır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu