Klonlanmış telefon alınır mı ve klonlu iphone alınır mı bilgilendiriyoruz. Klonlu iPhone fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

İstenilen telefonların fiyatlarının aşırı artması nedeniyle orta halli insanlar klonlu telefonlara yönlendi. Fakat klonlu telefon almak birçok sorunu da beraberinde getiriyor. Tüm bunları göze alarak klonlu telefon almak isteyenler için klonlu telefon ile yasal telefonlar arasındaki farkı birkaç örnekle listeleyeceğiz. Klonlu iPhone fiyatlarını gelin birlikte kontrol edelim.

CİHAZ ADICİHAZ FİYATI
SIFIR KUTUSUNDA İPHONE 14 PROMAX31,500 TL
12 PROMAX HATASIZ İLK SAHİBİNDEN29,999 TL
İPHONE 11 64GB SİYAH SWAP SIFIR TEKNOSA 30.09.202415,399 TL
256 gb PRO MAX MOR SIFIR33,000 TL
IPHONE13 PRO GÜMÜŞ 128 GB TEKNOSA FATURALI GARANTİLİ (2024)35,500 TL
iphone 12 pro max 512 GB Grafit29,999 TL
İphone 13Pro Max GOLD 128GB pil %9939,000 TL
İPHONE 14 PROMAX 128 GB MOR KAPALI KUTU27,250 TL
İphone 14 pro 128 YD PURPLE Almanya28,000 TL
iPhone 13 Pro Max Yurt dışı19,650 TL
Klonlu Telefon Ne Demek

Klonlu Telefon Ne Demek

Klonlu telefon; yurt dışından getirilmiş fakat Türkiye’de pasaporta işlenmemiş kendi üzerine kayıt alınmamış ve IMEI numarası verilmemiş telefon demektir. Fakat klonlu olması demek herhangi bir yasal IMEI numarası bulunan telefondan bu numaranın kendisine kopyalandığı anlamına gelir. Bu durumda olan telefonlar ise birkaç ay sonra tespit edilerek tamamen iletişime kapatılır.

Klonlanmış Telefon Alınır Mı

Klonlanmış Telefon Alınır Mı

Klonlanmış telefon alınır mı sorusunun cevabı tamamen kişiye kalmıştır. Çünkü klonlu telefonların yasallaştırılmadığı takdirde belli bir kullanım ömrü vardır. Bu süreç yaklaşık 4 aydır. 4 ay sonunda BTK’dan gelen bir mesajda telefonun verilen süre sonunda kapatılacağı bildirilmektedir ve eğer telefonunuz yasal ise bunu fatura bilgisiyle ispatlamanız gerekmektedir.

Klonlu Telefon Açtırma

Klonlu Telefon Açtırma

Klonlu telefon almaya karar verdiniz ve aldınız diyelim. Belirli bir süre sonra gelen mesajla telefonunuzun tamamen kapatılacağını öğrendiniz. Peki bu gibi durumlarda telefonun klonu nasıl açtırılır? Yani telefon yasal bir IMEI numarasına nasıl sahip olur? Bunun için neler yapılmalıdır? Tüm bu soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Klonlu telefonunuz için mesajda verilen tarih dolmadan kayıt işlemlerini gerçekleştirirseniz, artık telefonunuz kendi IMEI numarasına sahip olur. Kayıt işlemleri için belirli bir miktar ödeme yapmalısınız. Tıpkı yurt dışında getirdiğinizde ödediğiniz vergi olarak düşünün. Bu ücret yıldan yıla değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle telefonunuzu alırken IMEI numarası olan telefonla arasında büyük bir fark yoksa ve bu riski almanıza değmiyorsa yasal olan telefonları almanız daha mantıklı olacaktır. Çünkü 4 aylık kullanım sonrası ödeyeceğiniz tutarla aynı fiyatlara denk geliyorsa uğraşmanıza değmeyecektir.

iPhone İmei Klonlama Çözüm: İmei Numarası Klonlanmıştır

Telefonun Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarız