Kocaya okunacak en etkili dua araştırması yapıyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Huysuz kocalarınız için okuyabileceğiniz kesin sonuç veren etkili dua ile karşınızdayız.

Evde zaman zaman eşinizle kavga ediyor olabilirsiniz. Her evlilikte kavgalar meydana gelir. Ancak bu durum sürekli hale gelirse işler ciddiye döner. Evlilikte yaptığınız dualar eşler arasında soğukluğa neden olabilir. Aile iletişiminde soğukluğun olmaması için ve evinizde huzuru arttırmak için yapabileceğiniz duaları yazımızda ele aldık. Günde dilediğiniz kadar bu duaları okumanız gerekir. Bu dualar sayesinde evinizde huzur olacağı gibi kocayı avucunun içine alarak daha düzgün iletişim kurabilirsiniz. Duaları abdest alarak okumanız gerekir.

Arapça Okunuşu; Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina vehdina sübüles selami ve necnina minez zulümati ilen nuri ve cennibel fevahişe ma zahare minha ve ma betane.

Türkçe Okunuşu; Ey Rabbim, kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelterek bizi kurtuluş yollarına yönelt. Karanlıktan aydınlığa çıkar bizi Ey Allah’ım. Büyük günahların açığından ve gizlisinden sen bizleri uzak tut.

Huysuz Kocaya Okunacak En Etkili Dua

Evlilik, hayatımızın en büyük sorumluluklardan bir tanesi. Eşinizle anlaşamadığınız ve sürekli kavga ettiğiniz dönemler olabilir. Bu dönemleri kolay atlatmak ve huysuz olan eşinizin daha ılımlı olması için evinizde sürekli zikir ve dua okumanız tavsiye edilir. Kocayı kendine bağlamak ve eşler arasındaki küslüğün giderilmesi için evinizde Ya Vedud, Ya Kaviyy ve Ya Cami isimlerini zikredebilirsiniz. Okuyabileceğiniz diğer bir dua ise şu şekildedir;

Arapça Okunuşu; Bismillahirrahmanirrahim, Euzü bi kelimatillahit tamati min gadabihi ve şerri ibadihi ve min hemezatiş şeytani ve en yahdurun.

Türkçe Okunuşu; Ey Rabbim, kulların kötülüklerinden, şeytanın vesvesinden, nefsimden ve bana kurulan tuzaklardan dolayı sana sığınırım. Sen beni koru Ya Rabbim.

Kavgalı Eşler İçin Okunacak Dua

Kavgalı Eşler İçin Okunacak Dua

Kavgalı eşler arasında muhabbetin artması için evde Bakara suresinin okunması gerekir. Bakara suresini okuyamıyorsanız iş yaparken telefondan bakara suresini açabilirsiniz. Evin içindeki huzuru arttırdığı gibi eşler arasında muhabbetin de artmasına sebep olur. Bir insanın fikrini değiştirmek için okuyabileceğiniz en etkili sureler arasında yer alır. Ayrıca kavgalı eşler için allahümme elif beyne duası oldukça tesirli bir duadır.

Eğer eşinizle kavgalıysanız ve aranız açıksa evinizde Ya Veliyy celle celalühü zikrini günde 46 kere zikretmeniz gerekir. Ya Latif, Ya Vedud, Ya Veliyy, Ya Rahim zikirlerini en az 100 kere her gün zikretmeye devam edin. Kavganızın hayırlı bir şekilde bitmesi, kalbinizin yakınlaşması ve muhabbetin artmasına niyet ederek gün içerisinde bu zikirleri gerçekleştirebilirsiniz.

Söz Dinlemeyen Kocaya Okunacak Dua

Söz dinlemeyen, size saygı göstermeyen, huysuz ve aksi kocalarınızla iletişiminizi güçlendirmek için Ya Veliyy zikrini gerçekleştirebilirsiniz. Ya Veliyy zikri dışında günlük hayatınızda yapabileceklerinizi de sıraladık. Bu zikirleri yapmadan önce tövbe edin, niyet edin, zikirleri gerçekleştirin ve en hayırlısı için duanızı edebilirsiniz.

  • Tatlı bir elmaya 41 kere Ayetel Kürsi okuyarak eşinize bu elmayı yedirebilir.
  • Niyet ettikten sonra 41 gün boyunca her gün 41 kere ve elgaytü aleyke mehabbeten minni zikrini gerçekleştirerek eşinizin sözünü dinlemesini,
  • 21 gün boyunca 1100 kere ya zül celali vel ikram zikri ile eşinize sözünüzü dinlettirebilirsiniz.

Kocaya okunacak etkili dua konusu hakkında yaşadıklarınızı ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşın.