Konazol şampuan nasıl kullanılır, ne kadar bekletilir gibi sorular sıklıkla merak ediliyor. Konazol şampuanın kullanımı oldukça basittir. Direk saç derinizde hastalıklı olan bölgeye uygulamanız gerekiyor. Masaj yaparak bölgeye uyguladıktan sonra ise ortalama 3-5 dakika kadar beklemeniz gerekiyor. Bu süreden hemen sonra ise bölgeyi duru su ile durulayabilirsiniz.

Konazol Şampuan Haftada Kaç Gün Kullanılır?

Konazol şampuan haftada kaç gün kullanılır sorusu ilk kez kullanacak herkes tarafından merak ediliyor. Genel olarak Konazol şampuanı 2-4 hafta boyunca düzenli kullanırsanız sonuç alırsınız diyebiliriz. Her hafta mutlaka 2 kez aralıklara kullanmanız tavsiye edilir. Eğer bu kullanım süresi ve talimatına uymazsanız, istediğiniz sonucu ve etkiyi alamazsınız.

Konazol Şampuan Kullanırken Başka Şampuan Kullanılır Mı?

Konazol Şampuan Kullanırken Başka Şampuan Kullanılır Mı

Konazol şampuan kullanırken başka şampuan kullanılır mı diye merak ediliyor. Bildiğiniz üzere bu şampuanı saç diplerinize uyguladıktan sonra bir süre bekletmeniz gerekiyor. Üç beş dakika kadar bekledikten sonra da saçı yıkamanız gerekiyor.

Bu yıkama işlemini yaparken farklı bir şampuan kullanmanızın herhangi bir sakıncası yoktur. Ancak mümkün olduğunca direk etki almak istiyorsanız farklı şampuan kullanmasanız da olur.

Konazol Şampuan Kullananlar Yorumları

Konazol şampuan kullananlar yorumları, yeni kullanacak kişiler tarafından merak ediliyor. Kullanıcı yorumlarını incelemeniz etki, kullanım detayları hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olur. Kısaca bazı kullanıcı yorumlarını aktarmak gerekirse de;

  • Ben ne yazık ki sadece bir kere kullandım. Ama bende alerji yaptığım için yeniden kullanamadım.,
  • Saç derimdeki egzamayı rahatlatan tek şampuan. Sürekli kullanmaya özen gösteriyoruz.
  • Genel olarak cildimde ve saç derimde egzama sorunu var. Doktorumun tavsiyesiyle bu şampuanı kullanmaya başladım ve rahatladım.
  • Ben 1,5 yıldan fazladır bu şampuanı düzenli kullanıyorum. Düzenli kullandığım için cidden epey faydasını görüyorum.
  • Alerji yapabilir dikkatli kullanılması gerekiyor. Bana kalırsa doktora danışmadan kullanmayın derim.

Konazol şampuan hakkında kullanıcıların yaptığı bazı yorumlar yukarıda yer verdiğimiz gibidir. Genel olarak egzama, sedef gibi hastalığı olan kullanıcılar yorum yapmıştır. Yorumlar baz alınırsa şampuanın son derece etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Konazol Şampuan Yüze Sürülür Mü?

Konazol Şampuan Yüze Sürülür Mü

Konazol şampuan yüze sürülür mü sorusu merakla araştırılıyor. Kısaca yanıt vermek gerekirse ilacın şampuan formunu cildinize uygulamamanız gerekiyor. Egzama ve sedef gibi deri hastalıklarının tedavisinde sıkça kullanılan Konazol’un krem formu da vardır.

Doktorunuza danışarak krem formunu yüz veya cildinize uygulayabilirsiniz. Şampuanı ise sadece saç derinize uygulamanız gerekiyor. Ayrıca doktor bilgisi dışında kullanımı da kesinlikle tavsiye edilmiyor.

Konazol Şampuan Cilt Lekeleri

Konazol şampuan cilt lekeleri üzerinde etki göstermez. Saç derisine uygulanan bir şampuandır. Ancak bu şampuanın krem formunu ciltteki egzama ve sedef hastalığının giderilmesi için kullanabilirsiniz. Düzenli kullanıl neticesinde cildinizde sedef ve egzama nedeniyle oluşan lekeleri de giderdiğini söylemek mümkündür.

Konazol ne için kullanılır?

Konazol mantar, sedef ve egzama gibi hastalıkların giderilmesi için tedavi amaçlı kullanılan bir ilaçtır. Hem şampuan hem de krem formu mevcuttur. Şampuan saç derisindeki sedef, egzama ve mantar için kullanılırken kremi ise ciltteki bu sorunların giderilmesi için kullanılıyor.

Konazol şampuan kaç yaşında kullanılır?

Konazol şampuan kullanımı çocuk ve bekler için uygun değildir. Doktor bilgisi ışığında sadece yetişkin bireylerin kullanımı tavsiye ediliyor.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır

Kwellada Losyon Fiyat | Kullanım Talimatları

Dax Supergro Nasıl Kullanılır