Kontuar Açıldı Ne Demek? Kontuar Ne Zaman Açılır ve Kapanır?

Kontuar açıldı ne demek, check-in işlemlerinin yapılabileceği anlamına gelmektedir. Check-in işlemleri uçağa kabul işlemleridir. Uçağa kabul, bavul teslimi gibi amaçlar ile check-in yaptırılmaktadır. Uçuştan belirli bir saat önce kontuar açılır. Bu ifade check-in yapılması için gerekli zaman başladı demektir.

Kontuar açılması halinde mutlaka check-in yapmalısınız.

Kontuar Kapandı Ne Demek?

Kontuar kapandı demek check-in süresinin bittiği anlamına gelir. Kontuar kapandıktan sonra check-in yapmak mümkün değildir. Check-in yapılması sürecinin bitmesi başka bir ifade ile kontuar kapanması uçuştan 45 dakika ile 30 dakika öncesinde olmaktadır.

Uçuşa check-in yaptırmak için uçuştan en az 45 dakika önce işlem yapılmalıdır. İşlemi ister online olarak ister havaalanında yaptırabilirsiniz. Havaalanında check-in yapılmak üzere bulunan kiosk cihazlarından faydalanabilirsiniz.

Havaalanlarında kiosk cihazları ve check-in alanları belirli bölümlerde olmaktadır. Güvenlik personellerine sorarak hızlı bir şekilde check-in yapmak üzere ilgili alana gidebilir ve uçuşunuzdan önce check-in işlemlerini tamamlayabilirsiniz. Risk almamak için uçuştan 1 saat önce kontuar kapanmadan check-in yaptırmalısınız.

Kontuar Ne Demek?

Kontuar, check-in işlemlerinin yapıldığı alandır. Havaalanlarında bulunur. Kiosk cihazlar ya da doğrudan bir kontuar görevlisi yardımı ile gerçekleştirilebilmektedir.

Kontuar Görevlisi Ne İş Yapar?

Kontuar görevlisi check-in işlemlerini yapmanıza yardımcı olur. Check-in yapmak üzere kontuar görevlisi bulunmuyorsa kendiniz işlem yapabileceğiniz kiosk cihazlar üzerinden de işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Check-in Kontuar Ne Zaman Kapanır

Check-in Kontuar Ne Zaman Kapanır?

Check-in kontuar uçuştan yaklaşık 45 dakika ile yarım saat önce kapanmaktadır. Bu nedenle risk almamak için kontuarın kapanacağını hesap ederek en az 1 saat önce kontuar işlemlerini tamamlamalısınız.

Check-in yaptırmak üzere havaalanına 1 saat önce ulaşamadıysanız bu durumda check-in işlemlerini yoldayken online olarak bilet aldığınız havayolu firması üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bilet numaranızı bilmeniz yeterlidir.

Check-in yaptırmak için havaalanındaki kiosk cihazlarını kullanacaksanız bu durumda uçuştan 1 saat önce havaalanında olmanız gerekiyor. Şunu da dile getirmek gerekir ki online ya da havaalanında bir şey fark etmeden hızlı bir şeklide check-in yaptırabilirsiniz. İki işlem arasında hiçbir fark yoktur.

THY indir (THY Check – in Ücretsiz Koltuk Seçimi)

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu