Köpeklere Çip Nasıl Takılır

Köpeklere çip nasıl takılır hakkıda detaylı bilgilendiriyoruz. Kedilere Çip Takılması Zararlı Mi ve Köpeğe çip taktırmak fiyatı ne kadar işte detayları.

Köpeklere çip nasıl takılır sorusu internet ortamından en sık araştırılan sorulardan biri olarak dikkat çekiyor. Çünkü bu konuda yeni ve zorunlu bir yönetmelik yayınlandı. Yayınlanan yönetmeliğe göre evcil köpek sahiplerinin 2021 yıl sonuna kadar mikroçip taktırıp elektronik ortamda kayıt altına almadı zorunlu hal getirildi.

Köpeklere mikroçip takma işlemleri sadece uzman veterinerler tarafından yapılıyor. İşlem tamamen ağrısızdır. Oldukça minik bir cihaz olduğu için anestezi uygulamaya bile gerek kalmaz. En yakın veteriner hekimle irtibata geçerek ayrıntılı bilgi ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Köpeğe Çip Taktırmak Fiyatı 2022

Köpeğe çip taktırmak fiyatı 2022 yıl sonuna kadar ne olur diye merak edenler de mevcuttur. Bu noktada kesin bir rakam vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak genel ortalamasına bakılınca 150 TL’dir. Bu fiyat detayları işlemi uygulayacak veteriner hekimin fiyat politikasına göre değişiyor. Bu nedenle farklı veterinerlerden fiyat teklifi aldıktan sonra işlem yaptırabilirsiniz. Bu noktada;

  • Ucuz olduğu için güvenmediğiniz yerleri kesinlikle tercih etmemelisiniz.
  • Uygulama için genel prosedürlere tabi net bir fiyat politikası uygulanmadığı için fiyatlar değişkendir.

Kedilere Çip Takılması Zararlı Mi?

Kedilere çip takılması zararlı mi ya da taktırılır mı? Mikroçip uygulaması kedilerde dahil olmak üzere tüm evcil hayvanlara uygulanabilir. Hiçbir yan etkisi ya da zararı kesinlikle bulunmamaktadır. Çünkü zaten oldukça ufak bir cihazdır. Zararın yanı sıra birden fazla faydası olduğunu söylemek mümkündür. Örneğin evcil hayvanınız kaybolduğunda onu çip sayesinde kolayca bulabilirsiniz.

Köpeklerde Çip Ne ise Yarar
Köpeklerde Çip Ne ise Yarar

Köpeklerde Çip Ne ise Yarar

Köpeklerde çip ne ise yarar diye merak edenler olabilir. Bu noktada evcil hayvanlara çip taktırmanın genel geçer faydalarından bahsetmek gerekirse de;

  • Hayvana dair tüm bilgilere tek tıkla ulaşma imkanı sağlıyor.
  • Evcil hayvanların kaybolması halinde nerede oldukları ve kime ait oldukları tespit edilebiliyor.
  • Hayvanı sahiplenen kişilere dair bilgileri de barındırıyor.

Evcil Hayvanlara Çip Nerede Takılır

Evcil hayvanlara çip nerede takılır; evcil hayvanlarınıza çip taktırmak i.in herhangi bir veteriner kliniğini ziyaret edebilirsiniz.

Pomeranian Boo Köpek Özellikleri

Tavşan Fiyatları

Köpek Cinsleri isimleri

Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu