Köy yumurtası tane fiyatı 2024 yılında 5 TL’den başlayan fiyatlar ile alıcılarına sunulmaktadır. Köy yumurtasının tadı tavukların gezerek beslenmesinden kaynaklanmaktadır.

Herkesin severek tükettiği köy yumurtaları ise seri üretim satılan yumurta ürünlerinden daha pahalıdır. Yazımızın devamında köy yumurtası tane fiyatı hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Köy yumurtası4 TL
Organik köy yumurtası5 TL

Organik Köy Yumurtası Tane Fiyatı

Organik köy yumurtası tane fiyatı 4 TL ile 5 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Köy yumurtasının fiyatlarının diğer yumurtalara oranla daha yüksek olmasının bazı nedenleri de bulunuyor. Bunlardan bazıları ise organik köy yumurtası elde edilme koşullarının daha zor olması ve hayvanların bakımının maliyetli olmasıdır.

Organik köy yumurtası tane fiyatı en uygun köy yakınlarında bulunurken en pahalı ise şehir merkezlerinde ve yakınlarında olmaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;


Gezen Tavuk Yumurtası Tane Fiyatı

Köy Yumurtası Tane Fiyatı

Gezen tavuk yumurtası tane fiyatı 4 TL ile 5 TL arasında değişmektedir. Gezen tavuk yumurtasının tanesi aynı zamanda yumurtanın boyuna göre de belirlenmektedir. küçük yumurtalar için 4 TL civarı talep edilirken büyük boy yumurtalar için 5 TL civarında bir ücret talep edilebilmektedir.

Gezen tavuk yumurtası tane satışı ile satılmaktadır. Gezen tavuk yumurtası ya da diğer bir adı ile organik köy yumurtasının satılırken paketlerinin de diğer yumurtalarının yarısı kadar olduğunu görürsünüz. Genellikle 10’lu ya da 16’lı gibi küçük paketlerde satılan gezen tavuk yumurtaları diğer yumurtalara göre çok daha lezzetlidir.

Köy yumurtası bozulur mu?

Yumurta çeşitlerinin buz dolabında bozulma süresi nedir? Uzmanlara göre yumurtanın dolapta çürüme süresi 5 hafta sonra başlamaktadır.

Yumurtanın raf ömrü ne kadar?

Raf ömrü 2 hafta sürebilen yumurtanın bozulmaması için buzdolabında saklanması gerekmektedir.