Kozalak Şurubu Kullananlar Yorumları – Alerjiye iyi gelir mi

Kozalak şurubu kullananlar yorumları itibari ile genel olarak olumludur. Kozalak şurubunun insan vücuduna olumlu etkileri bir süre kullanımdan sonra ortaya çıkmaktadır. Kozalak şurubu benzeri karışım olarak oluşturulan şurupları mutlaka güvenilir yerlerden almak gerekir.

Kozalak şurubu kullananların kullanım amacı da oldukça büyük bir çeşitlilik arz etmektedir. Kimileri akciğer temizliği için tercih ederken kimileri de strese karşı bir yardımcı olarak kozalak şurubundan faydalanabilmektedir.

Yazımızın devamında kozalak şurubu kullananların yorumları, kozalak şurubu hakkında merak edilenler, zararları ve alınabilecek yerlere dair merak edilenlere ulaşabilirsiniz.

 • Öksürüğü şıp diye kesiyor. Gerçekten mükemmel bir şurup.
 • Akciğer temizliği için bir süre kullandım. Sonuç olarak daha rahat nefes aldığımı hissediyorum. Başarılı.
 • Kozalak şurubunu bir aktardan almıştım. Nefes darlığına baya iyi geliyor. Ama bende sürekli nefes darlığı sorunu olduğundan sanırım bu şurubu kullanmayı bir türlü bırakamayacağım. Çünkü bıraktığınızda etkileri de geçiyor.
 • Astım rahatsızlığının etkilerini azaltmaya yardımcı oluyor. Kullanıyorum ama bir ilaç gibi değil de takviye gıda gibi görüyorum.
 • Covid etkilerinden kurtulmak için almıştım. Baya işe yaradı. Artık kendimi hasta hissetmiyorum.
 • Saatler içerisinde öksürüğü kesiyor. Griplerin en büyük düşmanı kozalak şurubu olabilir.
 • Kozalak şurubu daha çok macun benzeri bir kıvama sahip olmalı. Birkaç yerden aldığımda bazılarının su gibi olduğunu gördüm. Bu yüzden en iyisi evde kendi yaptığınız kozalak şurubudur. Etkilerini tartışmaya gerek yok.

En İyi Kozalak Şurubu

En iyi kozalak şurubu ev yapımı olandır. Ev yapımı kozalak şurubunun sağlıklı olduğundan emin olabilirsiniz. Ayrıca kozalak şurubu içerisinde çok fazla şeker bulunmaması da tavsiye edilmektedir. Şeker miktarı ev yapımı olanlarda çeşitlenebildiğinden aldığınız yere sorabilirsiniz.

Kozalak şurubunu en iyi formu ile almak isterseniz doğrudan aktarlara da başvurabilirsiniz. Aktarlarda işini bilen insanlar tarafından karıştırılan kozalak şurupları ile da tavsiye edilmektedir. Ama en sağlıklı ve kaliteli kozalak şurubu yine kendi evinizde yapacağınız şuruptur.

Kozalak Şurubu Zararları

Kozalak şurubu zararları yönünden bilinen zararı yoktur. Ancak kozalak şurubu ya da diğer tüm tüketilen şurupların her birinin fazla tüketilmesi bazı sorunlara yol açabilmektedir.

Kozalak şurubu zararları yönünden en çok yanlış zamanda kullanılan kozalaklar nedeni ile sorun olmaktadır. Kozalak şurubu yapılırken mutlaka çam kozalağının olgunlaşmış olması gerekir. Ham çam kozalağının şurup ya da farklı şekillerde kesinlikle tüketilmemesi gerekmektedir.

Kozalak Şurubu Eczanelerde Var Mı

Kozalak şurubu eczanelerde de bulunabilmektedir. Daha çok aktarlarda bulunan kozalak şurubunun malzemelerinin temin edilmesi ile ev ortamında da yapılabildiği bilinmektedir. Kozalak şurubu satın alırken kozalak şurubunu mutlaka iyi bir aktardan almaya özen gösterin.

Eczanelerden de satın alınabilen kozalak şuruplarının içeriğine ve son kullanma tarihine dikkat ederek satın alınmasında herhangi bir sakınca görülmemektedir.

Kozalak Şurubu Faydaları Saraçoğlu

Kozalak şurubu faydaları saraçoğlu

Kozalak şurubu faydaları Saraçoğlu tarafından da dile getirilmiştir. Öyle ki insanların günlük hayatlarında yardımcı ve kolaylaştırıcı olarak işe yarayan kozalak şurubunun bilinen en yaygın faydaları;

 • Akciğer temizliğine yardımcı olur.
 • Öksürüğün kesilmesine yardımcı olur.
 • Solunum yollarını rahatlatır.
 • Bağışık sisteminin güçlenmesini sağlar.
 • Stresin giderilmesine karşı etkilidir.
 • Mikrop temizliğinde yardımcıdır.
 • Saçlar için besleyicidir.
 • Ağız ve diş sağlığının korunmasında etkilidir.

Kozalak Şurubu Zayıflatır Mı

Kozalak şurubu zayıflatmaz. Kozalak şurubu yapılırken genellikle içerisine şeker de eklenir. Şurup içeriğinde bulunan şekerin zayıflama konusunda olumsuz bir etki ortaya çıkaracağını da söylemek gerekir.

Doğrudan Kozalak şurubunun zayıflamak için kullanılmadığı bilinmektedir. Zayıflama amacı ile kullandığınız ürünlerin içerisinde ne kadar şeker olduğuna ve ürün içeriğindeki besin detaylarına dikkat etmeniz tavsiye edilmektedir.

Olgunlaşmamış çam kozalağı ile yapılan kozalak şuruplarında midede sindirim sorunları ortaya çıkmaktadır. Ayrıca çam kozalağı olgunlaşmış olsa bile çok fazla tüketim ile mide sorunlarına kapı aralayabilirsiniz.

Kozalak Şurubu Tadı Nasıl

Kozalak şurubunun tadı biraz acıdır. Acımsı bir çam balı tadı olduğunu söylemek mümkün. Çam balının tadını bilenler için kozalak şurubunun tadını anlamak daha kolay olacaktır.

Çam balının tadını düşündüğünüzde biraz acı hali kozalak şurubunun tadını ifade eder. Ancak kozalak şurubunun içerisine ne kadar şeker eklendiğine bağlı olarak da acılık oranı değişebilmektedir. Tükettiğiniz kozalak şurubuna göre acılık oranı değişkenlik gösterebilmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥