Ülkemizde Kozmik bakım popüler konulardan biri olmaya başladı. Kozmik bakım hakkında tüm detaylar yazımızda…

Bakım yaparken ayın hareketlerine hiç dikkat ettiniz mi? Ayın durumuna, konumuna göre bakım yapmanın daha etkili olduğu biliniyor. Eğer saç kestirmek, boyamak ya da epilasyona gitmek istiyorsanız ayın durumlarını dikkate almanız gerekir. Bu sayede daha etkili sonuç alabilirsiniz. Kuaförde keratin bakımı, saç kesim, saç boyama ya da hacamat için ay takvimi önemli bir yere sahip. Bu duruma özen göstererek bakım yapan kişilerin olumlu sonuçlar aldığı görülmüştür. Sizde denemek istiyorsanız bakım günlerini yazımızda bulabilirsiniz.

Kozmik Bakım Günleri

Kozmik Bakım

Dünyadaki her kişi için bakım çok önemlidir. Bakımın uzun süre kalması ve etkili sonuç vermesini birçok kişi ister. Eğer yaptığınız bakımların daha kalıcı olmasını istiyorsanız Ay takvimini ele alabilirsiniz.

Ay takvimindeki değişimler sayesinde bakımlarınızı daha kalıcı hale getirebilirsiniz. Saç kestirmek, kaş bıyık almak ya da boyatmak istediğiniz zaman saçın yavaş uzayacağı dönemi tercih etmelisiniz. Bu sayede istediğiniz saç modelini uzun süre boyunca kullanabilirsiniz. Epilasyonun etkili olması için kıl köklerinin güçlü olduğu zaman dilimini tercih edebilirsiniz. Ancak bu durumların hiçbir bilimsel kanıtının olmadığını unutmayın.

Kozmik Bakım Ay Takvimi

Bakım yapmayı tercih edenler ay takvimini ele almaya başlıyor. Ay takvimi ayın ve dünyanın yörüngelerine dayanarak meydana gelir. Birçok kişi yapacağı tüm önemli işleri ay takvimini ele alarak planlar. Bu sayede daha iyi sonuçlar elde ettiğini dile getirir. Eğer sizde işlerinizi ay takvimine göre planlamak istiyorsanız alttaki tarihleri ele alabilirsiniz. 2024 yılında yeni ay takvimi şu şekildedir;

TarihBurçSaat
21 OcakKova23.54
20 ŞubatBalık10.06
21 MartKoç20.24
20 NisanKoç07.15
19 MayısBoğa18.55
18 Haziranİkizler07.40
17 TemmuzYengeç21.30
16 AğustosAslan12.40
15 EylülBaşak04.40
14 EkimTerazi20.55
13 KasımAkrep12.30
13 AralıkYay02.30

Kozmik Bakım Epilasyon

Kozmik Bakım

Epilasyon son zamanlarda birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Epilasyonun daha etkili sonuç vermesi için bu tarihleri unutmayın. Ayın durumuna göre hazırlanan tarihlerde epilasyon yaptırmanız daha başarılı bir sonuç görmenize olanak sağlar.

Epilasyon için Haziran ayında oğlak ve boğa burçlarının küçüleceği zamanı tercih etmelisiniz. 13 ile 16 Haziran tarihleri arasında yapılan epilasyon işlemlerinden daha etkili sonuç alabilirsiniz.

Saç Kesim Günleri 2024

Kozmik Bakım

Saç kesim günleri 2024, saç kestirmek için doğru zamanı mı arıyorsunuz? Hangi tarzda saçlarınızı kestireceğinizi karar veremediyseniz bu tarihler işinize yarayabilir. Burcunun ne olursa olsun ay takvimine göre etkili sonuç için saç kesim tarihlerinizde bu günleri tercih etmeniz gerekir.

Saç kesimi için bu ay 22, 23, 24, 25 ve 30 tarihlerini tercih edebilirsiniz. Bu tarihler arasında saçınızı kestirirseniz saçınızın uzaması yavaşlayacaktır. Bu sayede uzun süre boyunca istediğiniz modeli kullanabilirsiniz. Hem kadınlar hem de erkekler için bu tarihlerde saç kesimi oldukça önemlidir.

Kozmik Bakım Saç Boyama

Saç boyatmayı düşünüyorsanız ay takviminde saçın yavaş uzayacağı dönemleri tercih etmeniz gerekir. Saç yavaş uzadığı zamanlar kolayca saç renginizi kullanabilirsiniz. Dip boyası daha geç geleceği için bu tarihleri tercih etmeniz gerekir. Saç boyamak için bu ay 21, 22, 23, 24, 25, 26 tarihlerini tercih etmeniz gerekir. Bu tarihler arasında yapılan her işlem doğru saç rengi sunacaktır.

Ay takvimi ve kozmik bakım hakkında neler düşünüyorsunuz? Gerçekten işe yarıyor mu? Yorumlar kısmında buluşalım.