KPSS’siz memur alımı 2023 başvuru ekranına bizim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. PTT KPSS’siz memur alımı başvuru tarihi belli oldu ve Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz memur alımını gelin birlikte inceleyelim.

KPSS’siz memur alımı 2023 başvuru İŞKUR benzeri kanallar üzerinden yapılmaktadır. İŞKUR iş sahibi olmak isteyen birçok kişi için doğrudan ve hızlı bir şekilde iş bulabilmelerine olanak tanıyan bir platformdur. İŞKUR platformuna üye olarak bilgilerinizi kaydetmeniz halinde iş arayışınızda uygun işler için bilgilendirilirsiniz.

KPSS şartı aranmayan memur alımı kadroları genellikle oldukça düşüktür. KPSS şartı aranmayan kadrolar için personel alımı kadrolarının daha yaygın olduğu biliniyor. Siz de KPSS şartı aranmayan memur alımları hakkında güncel bir şekilde takipte kalmak için ilgili resmi kurumların duyurular ekranlarını takip edebilir ve İŞKUR üzerinden iş arayabilirsiniz.

KPSS’siz Memur Alımı 2023 Başvuru

KPSS’siz memur alımı 2023 başvuruları ilgili kuruma göre çeşitlenmektedir. Başvuru yapmak için öncelikle İŞKUR’a üye olmalısınız. Ardından da aradığınız iş kriterleri arasında KPSS şartı aranmayan işleri seçerek uygun ilanlar oluştuğunda bilgilendirilebilirsiniz.

Başvuru yapmak için İŞKUR üyeliğiniz varsa genellikle İŞKUR profiliniz ile doğrudan başvurabilirsiniz. Başvuru için İŞKUR kanalını kullanmayacaklar ilgili şartları taşıyıp taşımadıklarına bakmak için kurumun duyurular ekranındaki yönlendirmeleri takip etmesi gerekmektedir.

Belediyelere KPSS’siz Memur Alımı

Belediyelere KPSS’siz memur alımı genellikle temizlik personeli, güvenlik personeli benzeri kadrolar için talep edilmektedir. 2022 yılının Mayıs ayında birçok belediye tarafından alımlar olacağı açıklanmıştır. Belediyelere KPSS şartı aranmadan memur alımı tanımı pek de doğru bir tanım değildir. Daha çok sözleşmeli personel alımında KPSS şartı aranmayabiliyor.

Belediye gibi konumlara KPSS şartı aranmadan memur alımı dönemsel olarak yapılmaktadır. Her yıl yaklaşık 1 ile 2 kez aralığında yapılan memur alımları belediyeler tarafından da duyurular sayfasında ilan edilmektedir. Her belediyenin kendi duyurular ekranında ilan edildiğinden belediye özelinde takip etmeniz önerilmektedir.

Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz Memur Alımı

Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz Memur Alımı

Cumhurbaşkanlığı KPSS’siz memur alımı için 19 Nisan tarihinde bir duyuru yapmıştı. Bu duyuru sonrasında Cumhurbaşkanlığı sayfasında birçok farklı kamu kuruluşu için düşük KPSS puanı şartı aranan iş ilanları yayınlanmıştı.

İş başvuruları için son tarih mayıs ayıydı. Güncel olarak Cumhurbaşkanlığı tarafından ilanlar bölümünde açıklanan herhangi bir memur alımı bulunmamaktadır.

Ziraat Bankası KPSS’siz Memur Alımı

Ziraat Bankası KPSS’siz Memur Alımı

Ziraat Bankası KPSS’siz memur alımı 2023 yılı Ocak ayının 26’sında son başvurular alınmıştı. Sonrasında 2023 yılı için yeni kPSS şartsız memur alımı ilanı beklenmemektedir. Ziraat Bankası tarafından yapılan alımlarda KPSS şartı aranmıyor ancak Ziraat Bankası kendi sınavlarını kendi yapmaktadır.

Ziraat Bankası tarafından yapılan sınav 2 aşamalıdır. İlk aşamada yazılı sınav ikinci aşamada ise sözlü sınav yapılmaktadır. 2023 yılı için Ziraat Bankası tarafından yeni bir alıma yönelik bir duyuru yapılmadığından gelecek sürecin takip edilmesi tavsiye edilmektedir.

PTT KPSS’siz Memur Alımı

PTT KPSS’siz Memur Alımı

PTT KPSS’siz memur alımı henüz kesin olarak açıklanmamakla birlikte açıklanması bekleniyor. PTT tarafından yapılan açıklamaya göre 2023 yılında yapılacak olan 15.000 personel alımının bir kısmında KPSS şartı da aranmayacak.

KPSS şartı aranmayacak olan kadroların ise genellikle dağıtıcı eleman, gişe memuru, güvenlik personeli gibi kadrolar olduğu bilinmektedir. Yakın zamanda PTT tarafından KPSS’siz alım olabilecek kadroların da açıklanması bekleniyor. KPSS Şartı aranmasa da 35 yaşından küçük olma şartı hala aranan kriterler arasında yer almaktadır.

Dsi Personel Alımı Başvuru (1237 Personel DSİ Online Başvuru)

PTT KPSS Şartsız Personel Alımı – Başvuru Formu Doldur