PTT KPSS şartsız personel alımı 2024 yılında en merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Özellikle KPSS şartsız personel alımı hakkından yararlanmak isteyen vatandaşlar için bu konu oldukça dikkat çekicidir.

PTT Kpss’siz Memur Alımı Başvuru Tarihi Belli Oldu

PTT personel alacağını duyurması ile gözleri üzerine çekmiştir. Bu haktan yararlanmak isteyen pek çok kişi başvurunun detaylarını merak etmektedir. 2024-2025 döneminde gerçekleşecek olan alım, sınava girmemiş ancak en az lise mezunu olan kişiler için istihdam sağlamaktadır.

PTT şubeler her yıl ihtiyaç duyduğu sayıda personelin alımını gerçekleştirmektedir. Alacak oldukları personelin hangi kadroya yerleştirileceğine dair çeşitli şartları olan alım, farklı kriterlerde başvuruları değerlendirmekte ve pek çok kişiye iş imkanı sağlamaktadır.

KPSS şartı olmaksızın yapılan alımlar pek çok kurum ve kuruluşta belirli sayıda yapılmaktadır. PTT KPPS’siz memur alımı başvuru tarihi belli oldu haberi ise bu fırsattan yararlanmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Ancak 55 bin kişiye iş imkanı tanıyacak bu fırsat için henüz net bir tarih verilmediği bilinmektedir.

PTT Kpss’siz Memur Alımı 2024 Başvuru

PTT Kpss'siz Memur Alımı Başvuru

PTT KPSS’siz memur alımı 2024 başvuru koşulları, 55 bin kişiye iş istihdamı sağlayacak olması sebebiyle oldukça merak edilmektedir. Bu fırsattan yararlanmak isteyen ve kamuda görev almak isteyen vatandaşların PTT’nin kendine ait internet sitesi üzerinde bulunan iş başvurusunu eksiksiz ve tamamı doğru olacak şekilde doldurmaları gerekmektedir. İş başvurularının tamamlanmasının ardından pozisyona uygun görülen vatandaşlar sözlü ya da yazılı sınava tabi tutulabilmektedir. 

PTT KPSS’siz memur alımı 2024 başvuru koşulları ise şu şekilde özetlenebilir;

  • Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak,
  • Kamu haklarından yasaklı olmasına neden olacak bir suça karışmamış ya da bu gibi bir ceza almamış olmak,
  • Kasten işlenen bir suçtan dolayı mahkum olmamak,
  • Yurt içi ve dışında görevini devam ettirmesine engel olan bir rahatsızlığa sahip olmamak,
  • Öğrenim şartının haiz olması,
  • Herhangi bir kurum veya kuruluştan emekli olmamış olmak.

PTT Yazılı Sınavda Ne Sorulur?

PTT yazılı sınavda genellikle Türkçe bilgisini içeren sorular sormaktadır. Bunun yanı sıra yurttaşlık bilgisi, coğrafya, genel kültür ve sayısal mantık da sorulan soruların konularını kapsamaktadır.

PTT Personeli Olmak İçin Nereye Başvurmak Gerekir?

PTT KPSS şartı olmaksızın personel alımı için, internet siteleri üzerinden yapılan başvuruları değerlendirmeye almaktadır.