Kripto para piyasasında en büyük hacme sahip birimlerinden biri olan Bitcoin son zamanların dip fiyatını gördü. Güvenilir olarak görülen Terra Luna coin krizinin etkisi hala devam etmektedir. Bitcoin ve altcoinler önceki kazançlarının büyük bir kısmı değer kaybetti. 2022 yılında kripto piyasası 1 trilyon dolar seviyesinde düşüş gerçekleştirdi. Bitcoin 21.940 seviyelerinde işlem görürken Cardona, Solana ve Dogecoin %6 seviyelerinde değişkenlik göstermeye devam ediyor. Eric Schiffer tarafından yapılan açıklamada kısa vadeli bir ayı piyasası içerisinde olunduğunu ve FED’in üçüncü çeyrek sonunda yumuşamaya karar verdiği an bu ayı piyasasından çıkılacağını dile getirmiştir.

  • Kripto artan faiz oranlarının sektöre ve tahminlere zarar vermesinden sonra FED beklentileriyle geçen yılın sonlarında değişim göstermeye başladı. Terra blok zincirinin çökmesi, Celsius para çekme işlemlerini durdurması, enflasyon, faiz oranları gibi birçok etmen kripto parayı olumsuz yönde etkilemiştir.

Sizi Milyoner Yapabilecek En İyi 7 Kripto Para Birimi

Bitcoin Yükselir Mi

Kripto para piyasasında düşüş devam ederken şirketlerden bazı açıklamalar gelmektedir. Kripto şirketlerinin işten çıkarma ve işe alım süreçlerini dondurmaları yatırımcıları endişelendiren konular arasında yerini almaktadır. Kriptodaki gerçekleşen haberler olumsuz olmaya devam ediyor. Yatırımcılar ve analistler ilerleyen zamanlarda fiyat düşüşünün devam edeceği yönünde bazı açıklamalarda bulunmuşlardır. FED 75 baz puan artırıma gittikten sonra yükselen fiyat baskısı ve yavaşlayan ekonominin yarattığı endişeden dolayı küresel piyasalar etkilenecektir. Bitcoin yükselir mi yoksa yükselmez mi birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yerini aldı. Hadi gelin Bitcoin fiyatları tekrardan yükselecek mi bir bakalım.

  • Tallbacken Capital kurucusu ve CEO’su olan Micheal Purves tarafından yapılan açıklamada Bitcoin riskinin devam ettiğini ve Bitcoin’in 15 bin dolar seviyelerine çekileceğini dile getirdi. Hatta kısa vade içerisinde kısa pozisyonlardan kar elde edilmesinin gerektiğini de söylemiştir.

Kripto Para Son Durum

Kripto Para Grafik Okuma

Kripto Para Al Sat Sinyalleri