Kulak deldirme yerleri nerelerdir ve kulak deldirme modellerini gelin birlikte inceleyelim. Eczanede kulak deldirme fiyatı 2023 yılında güncellendi.

Kulak deldirme yerleri kulak memesi ve kulak kepçesinden oluşmaktadır. Genellikle kulak deldirmek için ilk tercih edilen yer kulak memesidir. Kulak memesi yumuşak olmasından kaynaklı kulakta da en az ağrılı  şekilde delinebilen bölgedir. Kulak memesinin yanı sıra kulakta deldirilebilecek tüm yerler;

KULAKTA NERELER DELİNİR
Sarmal100 TL
Çift üçlü sarmal150 TL
Kulak lobu100 TL
İkinci kulak lobu200 TL
Üçüncü kulak lobu200 TL
Kulak memesi100 TL

Hastanede Kulak Deldirme Fiyatı 2023

Hastanede kulak deldirme fiyatı 2023 yılında 200 TL’den başlamaktadır. Kulak deldirme fiyatları kuruma bağlı olarak değişmektedir. Özel hastanelerde kulak deldirme için 300 TL’den başlayan fiyatlar ile ücret talep edilmektedir.

Hastanede kulak deldirmenin en iyi yanı sonrası için kulak bakımına yönelik detayları öğrenebiliyor olmanızdır. Kulağınızın enfeksiyon kapmaması için deldirme sonrasında bakımını dikkatli bir şekilde yapmanız şart. Bunun için bakım kremleri ve losyonları ile temizlik gereçlerini reçeteli olarak alabilirsiniz.

Eczanede Kulak Deldirme Fiyatı 2023

Eczanede kulak deldirme fiyatı 2023 yılında 100 TL’den başlamaktadır. İki kulak deldirme işlemi için en az 200 TL ödemeniz gerekir. Kulak deldirme işlemini yaptırdığınız bölgeye göre de uygulama şekli değişebileceğinden ücretler de artabilmektedir.

Kurumların kulak deldirme ücretleri birbirinden çeşitli olmaktadır. Ortalama bir kulak deldirme ücreti 100 TL ile 400 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Daha uygun fiyatlar ile kulak delimi yapan merdiven altı yerlerde kulaklarınızı deldirmemelisiniz. Aksi halde enfeksiyon ile karşılaşabilirsiniz. 

Kulak Kıkırdak Deldirme

Kulak Kıkırdak Deldirme

Kulak kıkırdak deldirme, kulağın en hassas bölgesinde yapılan delim işlemleridir. Kulak kıkırdağı enfeksiyon kapmaya en müsait ve tehlikeli olan bölgedir. Acı hissi de en çok hissedilen bölgenin kulağın kıkırdak kısmı olduğunu söyleyebiliriz.

Kulağınızı deldirirken acı hissi kulak memesine oranla biraz daha fazla olacağından öncesinden kendinizi hazırlamanız gerekir. Kulak kıkırdağı delimi sonrasında deliğe düzenli bakım yapılmalıdır. Krem sürülmeli ve sağlıklı bir küpe ile deliğin kapanması önlenmelidir.

Paslanmaya müsait küpelerden uzak durulmalı ve mümkünse çelik küpe tercih edilmelidir. Kulak kıkırdağında oluşan enfeksiyonların düzelme süreci de diğer bölümlere göre biraz daha uzundur.

Bebeklerde Kulak Deldirme

Bebeklerde kulak deldirme yetişkinlere oranla daha kolaydır. Bebeklerde kulak deldirmenin daha kolay olmasının bir nedeni de bebeklerin kulak memesinin yetişkinlerden daha ince olmasıdır. İnce ve yumuşak olan kulak memesinin tabanca ile delinmesi sonrasında bakımı yapılması gerekir.

Tabancanın steril olduğundan eminseniz sonrasında bakımı düzenli yaparak enfeksiyonu önleyebilirsiniz. Bebeklerde kulak deldirme işlemi için hastaneler, klinikler ve steril merkezlerden faydalanabilirsiniz. İşlem sonrasında kremle düzenli bakım yapılmalıdır.

Kulak Memesi Deldirme

Kulak Memesi Deldirme

Kulak memesi deldirme en sık yapılan kulak deldirme işlemlerinden biridir. Kulağın memesi ve kepçesinde delikler açmak dikkatle yapılması gereken bir işlemdir. Doğru yapıldığında kulak memesinde açılan deliklerin enfeksiyon kapma riski de diğer bölgelere göre daha azdır.

Kulak memesi deldirme işlemi için eczanelere, hastanelere, kulak delim merkezlerine, sağlık merkezlerine ve özel kurumlara başvurabilirsiniz. Her nerede olursa olsun kulak delimi için steril bir ortam seçtiğinizden emin olmalısınız.

Kulak Deldirme Ne Kadar

Kulak Deldirme Ne Kadar 2023

Kulak deldirme 2023 yılında 100 TL’den başlayan fiyatlarla yapılıyor. Tek kulak için 100 TL ile iki kulak için 200 TL verilen ücretlendirme en uygun seçeneklerdir. Hastanelerde kulak delimi için alınan ücreti sigorta karşılamadığından hastanede de yaptırsanız ücret ödemeniz gerekir.

Kulak deldirme yerleri arasında en sağlıklı olan seçenek sağlık kurumlarıdır. Eczanelerde de bazı durumlarda sterillik sağlanamayabilir. Kulak deldirme için ortalama delim başına 150 TL ayırmanız gerekir.

Tabancayla Kulak Deldirme

Tabancayla Kulak Deldirme

Tabancayla kulak deldirme genellikle kulak memesi için gerçekleştirilen bir işlemdir. Kulak kepçesi deliminde kesinlikle tabancayla delim işlemi tavsiye edilmemektedir.

Hangi cihazla kulak delimi yapılacak olursa olsun kulak delimi için mutlaka steril cihazlar kullanılmalıdır. İğne ile ya da tabancayla kulak delimi yapan kurumlar seçilirken hijyen bağlamında temiz kurumları seçmeye özen göstermelisiniz.

Kulak en iyi nerede deldirilir?

Kulak en iyi hastanelerde ve ilgili sağlık kurumlarında deldirilebilir. Enfeksiyon sorunu yaşamamak için deldirme sonrasında iyi bir bakım da şarttır.

Kulakta nereleri deldirmek zararlı?

Kulakta delik açmak doğrudan riskli değildir. Bununla birlikte kulak memesini deldirmenin yanında kulak kepçesini deldirmek daha riskli bulunmaktadır. Enfeksiyon vakalarının çoğu da kulak kepçesi deldirme sonrasında oluşmaktadır.

Kulak Piercing Fiyatları

Piercing İltihabı Nasıl Geçer