Piercing İltihabı Nasıl Geçer (Göbek, Kıkırdak, Burun, Dudak)

Piercing iltihabı nasıl geçer ve göbek piercing enfeksiyonu nasıl geçer, detayları sizlerle paylaşıyoruz. Piercing iltihap kurutucu ve piercing iltihap belirtilerini birlikte inceleyelim.

Piercing iltihabı nasıl geçer, ilaç kullanmak gerekir mi tarzındaki sorular kullanıcılar tarafından sıklıkla merak ediliyor. Piercing yaptırdıktan sonra delik açılan bölgede iltihap oluşabilir. Bu iltihabın oluşmasını engellemek için dikkat etmeniz gereken unsurlar şunlardır;

  • İltihap kapan alanı antibakteriyel sıvı sabun ile temizleyebilirsiniz.
  • Deldirdiğiniz bölgeyi her gün iki defa piercing temizleme sabunlarıyla temizleyebilirsiniz.
  • Bu bölgede sabun kalıntısı bırakmamaya özen göstermelisiniz.

Belirtilen detayları dikkate almanız halinde piercing bölgesinde oluşan iltihabı kısa sürece kurutup iyileştirebilirsiniz.

Piercing şişmesi nasıl geçer

Piercing şişmesi nasıl geçer

Piercing işlemlerinden sonra bölgede şişlik durumu görülebilir. Bu gibi durumlarla karşılaşan kişiler piercing şişmesi nasıl geçer sorusuna cevap arıyor. Piercing işlemlerinden sonra gelişen şişlik durumu genelde kendiliğinden zamanla geçmektedir. Ancak eğer piercing işlemi yapılırken kıkırdak bölgesinde şişlik meydana geldiyse kesinlikle doktora başvurarak tedbir almanız gerekiyor. Doktorun belirttiği talimatlara uyarak ve reçete ettiği krem-ilaçları kullanarak kısa vadede bölgeyi iyileştirebilirsiniz.

Göbek piercing enfeksiyonu Nasıl Geçer

Göbek piercing enfeksiyonu nasıl geçer

Göbek piercing enfeksiyonu nasıl geçer ve krem tavsiyesi genel olarak Fucidin adındaki kremdir. Piercing işlemleri ne kadar temiz ve titiz yapılırsa yapılsın genelde iltihap oluşumu kaçınılmazdır. Bu iltihaplanma sürecinin doğru yöntemlerle yönetilmesi gerekiyor. Eğer bölgede iltihaplanma başladıysa ve geçmiyorsa doktora başvurmayı tercih edin. Bunun yanı sıra Fucidin kredini alarak bölgeye sürebilirsiniz. Yine de kremi kullanmadan önce uzman doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

Piercing İltihap Kurutucu

Piercing iltihap kurutucu ilaç seçenekleri birden fazladır. Ancak en sık kullanılan krem seçeneği ise Fucidin’dir. İlaç ve kremleri piercing iltihap bölgesine sürmeden önce doktora danışmayı da ihmal etmeyin. Aksi durumda iltihabın daha da kötü bir duruma gelmesine neden olabilirsiniz.

Dudak Piercing Şişmesi Nasıl Geçer?

Dudak piercing şişmesi nasıl geçer

Dudak piercing şişmesi Nasıl geçer, ne zaman geçer soruları sıkça merak edilip araştırılıyor. Dudak bölgesini deldirdikten sonra iyileşme süreci en az 1-2 aydır. Bu süreçte dudakta şişlik ve benzeri durumlar görülüyor. Eğer şişlikler kendiliğinden geçmezse mutlaka uzman bir doktora başvurmayı ihmal etmemelisiniz. Bunun yanı sıra şişlik sürecinde bölgenin hijyenik kalmasına özen göstermeniz de iyileşme sürecini hızlandırabilir.

Tragus Piercing İltihabı Nasıl Geçer?

Tragus kulağın kıkırdak bölgesidir. Pek çok kişi bu bölgeyi estetik göründüğü için deldirmeyi tercihe diyor. Tragus piercing iltihabı nasıl geçer sorusu bu noktada sıkça araştırılıyor. Bölgeyi deldirdikten sonra hassasiyet durumuna bağlı olarak iltihap oluşabilir. Oluşan iltihabın iyileşmesi için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Enfeksiyon kapan bölgeyi bir peçete yardımıyla tuzlu su ile temizleyin. Bu uygulamayı oldukça yavaş yapın. Çünkü bölge enfekte olduğu için yanma hissi yaratacaktır.
  • 8 onsluk ılık suyun üzerine yaklaşık 1 çay kaşığı kadar deniz tuzu ekleyerek bölgeye yavaşça uygulayabilirsiniz.

Eğer tüm bu uygulamalara rağmen bölgede iyileşme görülmüyorsa hemen doktora başvurup tedavi olmanız gerekiyor.


Daha fazla ilgili içerik;


Smiley Piercing İltihabı Nasıl Geçer?

Smiley piercing iltihabı nasıl geçer diyorsanız bunun için yaklaşık 4-12 hafta kadar bir süreç olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ağız bölgesinde olduğu için iyileşme süresi hızlı olacaktır. Ancak bildiğiniz üzere ağır bölgesinde iyi ve kötü sayısız bakteri yer alıyor. Bu nedenle işlemden sonra ağız bakımına daha fazla titiz davranırsanız iyileşme de aynı oranda daha hızlı olacaktır.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥