Kulaklık alanını kapatmayın uyarısı nasıl kapatılır sorusu sıkça merak ediliyor. Akıllı telefonların genelinde sensörlü sistem mevcuttur Ayalar kısmından çeşitli sensörleri açmanız halinde cihazınız uyarı verir. Bunlardan biri de kulaklık alanı sensörüdür.

Bu sensörün aktif olması halinde telefonun kulaklık alanı kirlendiği zaman ya da eliniz değdiği zaman kulaklık alanını kapatmayı şeklinde bir uyarı alırsınız. Bu uyarıyı kapatmak istiyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Telefonunuzun ayarlar kısmına girin.
  • Ardından ise kilit ekranı ve parolayı gir alanına tıklayın.
  • Son adımda gelişmiş ayarlara girerek cep modunu kapata tıklayın.

Bu adımları takip etmeniz halinde kulaklık alanını kapatmayın uyarısını tamamen kapatmış olursunuz. Genel olarak tüm akıllı telefon marka ve modellerinde benzer adımları takip ederek kulaklık alanı sensörünü kapatabilirsiniz.

Kulaklık Alanını Kapatmayın Uyarısı Nedir?

Kulaklık alanını kapatmayın uyarısı nedir, bu uyarı neden yapılır ve benzeri soruların yanıtları sıkça merak ediliyor. Akıllı telefon modellerinin genelinde çeşitli sensörler mevcuttur. Bu sensörleri aktif ya da devre dışı bırakabilirsiniz. Kulaklık alanı sensörünü aktif hale getirmeniz halinde telefonunuzun kulaklık alanına dokunduğunuz zaman kulaklık alanını kapatmayın uyarısı alırsınız.

Bu sensöre yakınlık sensörü adı veriliyor. Yakınlık sensörünün temel amacı ise telefonunuzdan yanlış aramalar yapmanızı önlemektir. Dilerseniz yakınlık sensörünü ayarlar kısmından devre dışı bırakabilir ve dilediğiniz zaman yeniden aktif hale getirebilirsiniz.

Redmi Note 9 Kulaklık Alanını Kapatmayın Sorunu

Kulaklık Alanını Kapatmayın Uyarısı Nasıl Kapatılır

Redmi note 9 kulaklık alanını kapatmayın sorunu ile karşılaşmanız halinde basit birkaç ayar adımını takip ederek sorunu çözebilirsiniz. Xiaomi markasının Redmi Note 9 akıllı telefon modelinde yakınlık sensörü bulunuyor. Yakınlık sensörünün aktif olması halinde telefonunuzda kulaklık alanını kapatmayın uyarısı alırsınız. Eğer bu uyarıyı almak istemiyorsanız da şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

  • Redmi Note 9 model telefonunuzun ayarlar kısmına erişin.
  • Ardından ise kilit ekranı kısmına tıklayarak ilerleyin.
  • Sonraki adımda ise cepte aramayı önle kısmından ayarı kapatabilirsiniz.

Bu adımları takip etmeniz halinde yakınlık sensörünü kapatacağınız için artık telefonunuz kulaklık alanını kapatmayın uyarısı vermeyecektir. Ancak bu ayarı kapatmanız telefonunuz cebinizdeyken yanlışlıkla aramalar yapmanıza neden olabilir. Çünkü bu özelliğin temel amacı kilit ekranı açıkken yanlışlıkla aramalar yapmanızı önlemektir.

Redmi Kulaklık Alanını Kapatmayın Uyarısı Nasıl Kapatılır

Redmi kulaklık alanını kapatmayın uyarısı nasıl kapatılır sorusu sıkça merak ediliyor. Xiaomi markasının Redmi serisinde kulaklık alanını kapatmayın uyarısı veriliyor. Bu uyarının nedeni ise Redmi telefonlarında yer alan yakınlık sensörü ayarıdır. Eğer telefonunuzun yakınlık sensörü açıksa kulaklık alanına ne zaman yaklaşırsanız telefonunuz sürekli uyarı verecektir. Bunu önlemek için şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Redmi telefonunuzun ayarlar kısmına erişim sağlayın.
  • Ardından ise kilit ekranı kısmına tıklayın.
  • Sonraki adımda ise cepte aramayı önle kısmından kapata tıklayın. Böylece telefonunuz artık kulaklık alanını kapatmayın uyarısı vermeyecektir.

Bu özellik tüm Redmi akıllı telefon modellerinde mevcuttur. Yukarıda belirttiğimiz adımları tüm redmi telefon modelleri için takip ederek yakınlık sensörü cepte arama önleme özelliğini kolayca kapatabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Xiaomi de neden kulaklık yok?

Xiaomi telefonlarda kulaklık olmadığı söylentisi, genellikle telefonların kutu içeriğinde kulaklık bulunmaması nedeniyle ortaya çıkar.

Xiaomi kulaklık ayarı nasıl yapılır?

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
Ses seçeneğine dokunun.
Sesi Kulaklığa Göre Ayarla seçeneğine dokunun.
Evet seçeneğine dokunun.

Kulaklık modundan nasıl çıkılır?

Telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açın.
Bluetooth seçeneğine dokunun.
Bağlantı kurduğunuz kulaklığın yanındaki Ses simgesine dokunun.
Aç seçeneğinin yanındaki anahtarı kapatın.