2024 Kurban Bayramı 15 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba günü sona erecek.

İslamiyet’te önemli ibadetlerden bir diğeri ise kurbandır. Allah’a yaklaşmak ve onun rızasına ermek için yapılan bir ibadettir. Ülkemizde ise iki dini bayramdan birini Kurban Bayramı oluşturmaktadır. Dini ölçülere göre zengin olan ve malı olan kişilerin kurban kesmeleri gerekir. Kurban kesmekle Allah’a daha çok yaklaştığınız gibi durumu olmayan kişilere de yardımcı olabilirsiniz. Bu ibadetin asıl amacı birlik, beraberlik ve Allah’ın rızasını kazanmaktır. Kurban kesmek için belirli şartların sağlanması gerekir. Hayvanın usulüne uygun bir şekilde kesilmesi ve işkence yapılmaması gerekir. Kurban Bayramı’na kaç gün kaldığını merak edenler için yazımızda ele alıyoruz. Hadi gelin bakalım.

Kurbanlık Bayramı Ne Zaman

Ülkemizde iki tane dini bayram vardır. Bu bayramlardan birisi ise Kurban Bayramıdır. Birlik ve beraberlik en çok hissedildiği günlerden biridir. Ramazan Bayramı’na yaklaşılmasıyla birlikte birçok kişi Kurban Bayramının ne zaman olduğunu merak etmeye başladı.

  • Kurban Bayramı 2024 yılında 15 Haziran günü başlayacaktır. 15 Haziran bayramın ilk günü olurken 19 Haziran bayramın son günüdür. Kurban Bayramı toplamda 4 gün sürecektir.
Kurbana Kaç Gün Kaldı

Kurbana Kaç Gün Kaldı

İslam alemi için önemli olan günlerden birisi ise Kurban Bayramıdır. Dini olarak anlam ve önemi oldukça büyüktür. Kurban Bayramı yardımlaşmak, destek olmak demektir aslında. Kurban Bayramı’nda ihtiyacı olan kişilere destek olunur ve sevdiklerinizle birlikte bayram geçirilir. 2023 yılında Kurban Bayramı’na ne kadar kaldığı ise birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Kurban Bayramı 15 Haziran 2024 tarihinde başlayacaktır. Gelin birlikte kaç gün kaldığına bakalım.

Kurban Bayramı 2024 ne zaman?

2024 Kurban Bayramı 15 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba günü sona erecek.

Bayramı Ne Zaman Başlıyor?

2024 Kurban Bayramı, 15 Haziran Cumartesi günü arife günü ile başlayacak. Bayramın 1. günü 16 Haziran Pazar, 2. günü 17 Haziran Pazartesi, 3. günü 18 Haziran Salı, 4. günü 19 Haziran Çarşamba olacak.

Bayram ne zaman 2024?

2024 yılında Kurban Bayramı, 15 Haziran Cumartesi günü başlayacak ve 19 Haziran Çarşamba günü sona erecek.

2024 bayramları hangi gün?

2024 yılındaki dini bayramlar ve tarihleri şu şekildedir:
# Yılbaşı: 1 Ocak Pazartesi
# Ramazan Bayramı: 27 Nisan Pazar-4 Mayıs Cuma
# Kurban Bayramı: 15 Haziran Cumartesi-19 Haziran Çarşamba
# 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Pazar
# 30 Ağustos Zafer Bayramı: 30 Ağustos Cumartesi

Kurban Bayramı Arefesi Oruç Tutulur Mu?

Kurban Bayramı Orucu Nasıl Tutulur

Leave A Reply