Kuzu Göbeği Mantarı Fiyatı 2022

Kuzu göbeği mantarı fiyatı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Kuzu göbeği mantarı nerede yetişir ve kuzu göbeği faydaları işte detaylar.

Kuzu göbeği mantarı fiyatı 2022 yılında kurusu için kilo başına yaklaşık 3.000 TL civarında fiyatlar ile satışa sunulmaktadır. Tohumlarının mantarın kendisine oranla çok daha ucuz olduğu kuzu göbeği birçok faydası nedeni ile insanlar tarafından sağlık şartlarını iyileştirmek amaçlı olarak satın alınmaktadır.

Kuzu göbeği mantarının fiyatı, yetiştiği yerler, tohumu ve faydaları hakkında merak edilenleri yazımızın devamında sizler için derledik.

İsveç Diyeti Listesi

Kuzu Göbeği Mantarı Nerede Yetişir

Kuzu Göbeği Mantarı Nerede Yetişir

Kuzu göbeği mantarı her yılın bahar zamanında büyüyen oldukça besleyici ve faydalı bir mantardır. Genellikle gruplar halinde değil birkaç tane olacak şekilde büyürler. Kuzu göbeği mantarının kıyı kesimlerde yetiştiği bilinir. Ülkemizin Akdeniz, Karadeniz ve Ege bölgesi kıyılarında uygun şartlarda yetiştirilmektedir.

Kuzu göbeği mantarı yetiştiriciliği kuzu göbeği mantarının fiyatlarının yüksek olması nedeni ile oldukça ilgi görmektedir. Tohum serilmesi ve ardından uygun şartların sağlanması ile kuzu göbeği mantarı yetiştirmek mümkündür.

Kuzu göbeği mantarı tohumları ekilirken mutlaka ağaçların yakınlarına ekim yapılmalıdır. Mantar tohumunu ekerken takip etmeniz gereken zaman çizelgesi ise sonbahar aylarının başı ya da yaz aylarının sonudur.

Kuzu Göbeği Faydaları

Kuzu Göbeği Faydaları

Kuzu göbeği faydaları itibari ile tam bir şifa kaynağı olarak görülmektedir. Vitamin eksikliğinden tutun da kan şekerinin dengelenmesine kadar geniş bir etki alanı vardır. Kuzu göbeği mantarının faydalarını deneyimlemek için düzenli aralıklar ile en az birkaç kez kuzu göbeği mantarı tüketmeniz gerekmektedir. Bilinen kuzu göbeği faydaları;

  • Bağışıklık sistemini güçlendirme.
  • Dikkat  dağınıklığını giderme.
  • Protein ihtiyacını karşılama.
  • Diyabet rahatsızlığını azaltma.
  • Karaciğerdeki enzimlerin yenilenmesini destekleme.
  • Kansızlık sorununu giderme yardımcı olma.
  • Kan şekerinin dengelenmesi.
  • Kalp rahatsızlıklarına karşı koruma sağlama.
  • B12 vitamin eksikliğinin giderilmesini sağlama.

Kuzu Göbeği Tohumu

Kuzu göbeği tohumu 100 gramlık fiyatı yaklaşık 40 TL’dir. Kuzu göbeği tohumunun uygun şartlarında yetiştirilmesi ile kuzu göbeği mantarı elde edilebilir. Ancak kuzu göbeği mantarının yetiştirilmesi için büyük bir dikkat ve deneyim gerekli görülmektedir.

Kuzu göbeği tohumuna tohum satan marketlerden kolayca ulaşabilirsiniz. 1.000 adet kuzu göbeği mantarı tohumuna yaklaşık 80 TL gibi bir ödeme yaparak sahip olabilirsiniz.

Yumurta Fiyatları

Demir Eksikliği Belirtileri

Kilo Aldıran Yiyecekler

Canlı Kurbanlık Kg Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu