Lavanta yağı fiyatı güncel rakamları ne kadar, bilgilendiriyoruz. Lavanta yağı ne için kullanılır ve saf lavanta yağı fiyatı ne kaç TL, birlikte inceleyelim.

Lavanta yağı fiyatı, 2023 yılında güncellendi. Güncellenen satış rakamları aynı zamanda satış noktasının fiyat politikasına göre de değişiyor. Çeşitli satış noktalarında sunulan lavanta fiyatlarından bazıları şu şekildedir;

MağazaLavanta YağıFiyat
Hepsiburada.comArifoğlu Lavanta Yağı 100ml150 TL
TrenyolGÜZEL KÖYDEN %100 Doğal Lavanta Uçucu Yağı 20 ml50 TL
GratisLife In Lavanta Yağı 20 ml55 TL
VivenseTIBBİ LAVANTA UÇUCU YAĞI80 TL
n11Lokman Aktar Lavanta Yağı 20 Ml50 TL
ÇiçekSepetiBeuta Lavanta Yağı % 100 Doğal 20 Ml65 TL
Lavanta Yağı Fiyatı

Lavanta yağı online satış fiyatları tabloda yer verdiğimiz gibidir. Bunun yanı sıra fiziki aktar mağazalarından ya da eczanelerden de satın alabilirsiniz. Yine buralarda da benzer fiyatlarla satışa sunulduğunu söyleyebiliriz.

Lavanta Yağı Eczane Fiyatı

Lavanta Yağı Eczane Fiyatı

Lavanta yağı eczane fiyatı markasına ve miktarına göre değişiyor. En çok tercih edilen ve eczanelerde satışa sunulan lavanta yağlarının 2023 güncel eczane fiyatları şu şekildedir;

Lavanta YağıFiyatı
100 ml Arifoğlu Lavanta Yağı 110 TL
20 ml Beuta Lavanta Yağı 40 TL
20 ml Balen Lavanta Yağı 50 TL
20 ml Botalife Lavanta Yağı 99 TL
20 ml Mecitefendi Lavanta Yağı 55 TL
Lavanta Yağı Eczane Fiyatı

Lavanta yağı cinsellikte olumlu etkiler yaratırken aynı zamanda sağlık açısından da son derece faydalıdır. Enerjiyi yükseltme, baş ağrısını giderme gibi etkilerinden kaynaklı sıkça tercih edildiğini söyleyebiliriz.


Daha fazla ilgili içerik;


Lavanta Yağı Kilo Fiyatı 2023

Lavanta Yağı Kilo Fiyatı

Lavanta yağı kilo fiyatı 2023 yılında markasına göre değişiyor. Hakiki lavanta yapının 1 kilosu 2023 yılında ortalama 80 Euro’ya satılıyor. Yine farklı markalara ait lavanta yağlarının 1 litre için başlangıç fiyatları 1600 TL civarından başlıyor da diyebiliriz. Kiloyla alımlarda daha avantajlı olduğu için tercih ediliyor. Özellikle de lavanta çayı ve yağının etkilerini yakından bilenler kilogram bazlı satın almayı tercih ediyor.

Lavanta Yağı Litre Fiyatı

Lavanta Yağı Litre Fiyatı

Lavanta yağı litre fiyatı 2023 yılında markasına ve satış noktasına göre değişiyor. Lavanta yağının 1 kilogramı için sunulan en düşük fiyat 2023 yılında 1600 TL olarak yansıyor. Bazı satış noktalarında Euro bazlı satışa sunulabiliyor.

Lavanta yağı neye iyi gelir?

Lavanta yağı genel olarak soğuk algınlığına, gribal enfeksiyonlara, öksürüğe, astım ve bronşit hastalıklarına, sinüs tıkanıklıklarına ve diğer tüm solunum hastalıklarına çok iyi gelir. Bunun yaı sıra bademcik iltihabı ve larenjit gibi hastalıkların tedavisinde de sıklıkla kullanılıyor.

Lavanta yağı suya damlatılıp içilir mi?

Lavanta yağı eğer hakiki ve doğalsa suya damıtılarak da kullanılabilir. Ilık bir bardak suyun içerisinde ortalama birkaç damla lavanta sıkıp içmek hazımsızlığa, ishale, mide ve baş ağrılarına son derece iyi gelir. Bunun yanı sıra grip, nezle ve diğer solunum yolu hastalıklarında da şifa etkisi vardır.