Güzel kokusu ve çeşitli faydaları sebebiyle bakım yapmak isteyen pek çok kişi lavanta yağı yüze sürülür mü hakkında merak duymaktadır. Doğal olmasının yanı sıra rahatlatma özelliğine sahip olan lavanta yağının cilt bakımı olarak kullanılmasının ve direkt olarak yüze sürümesinin hiçbir sakıncası yoktur. Öyle ki, lavanta yağının cilt bakım rutinlerine eklenmesi cilde parlaklık vermekte ve gözenekleri küçültmektedir.

Lavanta Yağı Yüzde Kaç Dakika Bekletilir

Lavanta Yağı Yüzde Kaç Dakika Bekletilir?

Lavanta yağı uzun yıllardır özellikle kadınların cilt bakımı için kullandıkları en popüler yağlardan biridir. Saç, cilt ve vücut bakımı için pek çok faydası olan Lavanta yağı yüzde kaç dakika bekletilir sorusuna ise verilmesi gereken cevap, lavanta yağının hangi amaç ile kullanılıyor olduğuna göre değişmektedir.

Eğer cildinizdeki lekeler ve sivilceler için kullanıyorsanız ince bir katman halinde uyguladığınız yağı 1-2 dakika kadar bekletebilir, ardından temizleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra kullandığınız maskelerin içine ekleyebilir, ya da yüzünüze sürdükten sonra silmeden, emilmesini sağlayabilirsiniz.

Lavanta Yağı Cilt Beyazlatma

Lavanta Yağı Cilt Beyazlatma

Vücudun pek çok bölgesinde çeşitli sebepler dolayısıyla kararmalar görülebilir. Bu durum oldukça doğal olsa da, oldukça can sıkıcıdır. Vücutta meydana gelen kararmalar ve rahatsız edici görüntülerin çözümü için ise en doğal yolların başında lavanta yağı gelmektedir.

Lavanta yağı cilt beyazlatma amacıyla da kullanılmaktadır. Koyu ciltleri ve lekeleri çok kısa süre içerisinde açan bu yağ, mucizevi bir etki bırakıyor. Kararan bölgelere masaj ile uygulanan lavanta yağının 10-15 dakika kadar bekletilmesi kararmaların açılması için yeterli olacaktır.

Lavanta Yağı Cilt Lekeleri

Lavanta Yağı Kullananların Yorumları

Lavanta yağı kullananların yorumları bu yağ hakkında araştırma yapanlar için oldukça faydalıdır. Lavanta yağı yüz ve vücut bakımı için oldukça iyi bir seçenek olmasının yanı sıra, rahatlatıcı etkisi sayesinde masajlarda da en sık kullanılan yağlardan biridir. Bunun yanı sıra esans yağ olarak kullanıldığında da ortama hoş bir koku veren bu yağ, uyumadan önce birkaç damla kadar yastığa damlatıldığında uykuya daha rahat dalmayı sağlıyor.

Lavanta Yağı Cilt Lekeleri

Lavanta Yağı Cilt Lekeleri

Lavanta yağı cilt lekeleri için sıklıkla tercih ediliyor. Kısa süre içerisinde lekeleri açıyor ve daha parlak, temiz bir cilde sahip olmanızı sağlıyor. İçeriğinde cilt için zararlı hiçbir madde olmaması da, tercih edilmesinin nedenlerinden biri olarak biliniyor.

Lavanta Çayının Faydaları – Zarar ve Yan Etkileri

Lavanta Yağı Cinsellikte Nasıl Kullanılır? – Cinsel Organa Sürülen Yağlar

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar