Devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları 2024, lazer kullanılarak istenmeyen rahatsız edici tüylerin, kılların yok edilme işlemidir. Son zamanlarda kadınlar daha yüksek olasılıkta olmakla beraber aynı zaman da erkeklerin de tercih ettiği bir yöntemdir. Lazerle cilde zarar vermeden ışınlar kıl köküne ulaşır ve ısı oluşturarak kıl kökünü tahrip etmeye başlar. Böylece kıl kökünü kalıcı olarak ortadan kaldırma işlemi tamamlanmış olur. İşte bu işleme lazer epilasyon denmektedir.

Epilasyon için çeşitli lazerler kullanılmaktadır. Bunlara örnek olarak, Alexandrite lazerler, ND:Yag lazerler ve Diode lazerler verilebilir. Bu üç lazerin birleşmesiyle yeniden oluşturulan buz lazerler de kullanılmaya devam edilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmak isteyen kadın ve erkekler tarafından lazer epilasyon fiyatları merak edilen sorular arasında. Sizler için lazer epilasyon fiyat aralıklarını araştırdık. Tabii ki bu fiyatlar yaşanılan bölgeye farklılık gösterebilir. Hadi gelin sizinle kadın ve erkek lazer fiyatlarını tablo üzerinden inceleyelim.

devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları

Kadın Lazer Epilasyon Seans Fiyatları;

BÖLGE (KADIN)SEANS FİYAT
Tüm Vücut1.300 TL – 1.500 TL
Koltuk Altı400 TL – 500 TL
Tüm Kol700 TL – 800 TL
Yarım Kol550 TL – 650 TL
Tüm Bacak850 TL – 950 TL
Yarım Bacak650 TL – 750 TL
Göbek300 TL – 400 TL
Göğüs Arası300 TL – 400 TL
Genital500 TL – 600 TL
Bikini300 TL – 400 TL
Tüm Yüz400 TL – 500 TL
Bıyık- Çene-Kaş Arası300 TL – 450 TL
Kulak- Burun içi250 TL – 350 TL
Kadın Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

Erkek Lazer Epilasyon Seans Fiyatları;

BÖLGE (ERKEK)SEANS FİYAT
Tüm Vücut1.500 TL – 1.700 TL
Koltuk Altı450 TL – 550 TL
Tüm Kol800 TL – 900 TL
Omuz600 TL – 700 TL
Sırt ve Omuz1.200 TL – 1.300 TL
Göğüs ve Omuz1.100 TL – 1.200 TL
Sırt850 TL – 950 TL
Göğüs700 TL – 800 TL
Genital700 TL- 800 TL
Kuyruk Sokumu300 TL – 400 TL
Boyun- Ense350 TL – 450 TL
Kaş Arası250 TL – 350 TL
Kulak- Burun içi250 TL – 350 TL
Erkek Lazer Epilasyon Seans Fiyatları

Medical Park Lazer Epilasyon Fiyatları

Medical Park lazer epilasyon fiyatları 1.000 TL’den başlamaktadır. Epilasyon yapılacak bölge sayısına göre lazer epilasyon fiyatları artmaktadır. Kaç bölge üzerinden hangi yöntem ile yapılacağına göre lazer epilasyon için yapacağınız ödeme değişebilir. Tüm vücut ve uzun süreli lazer epilasyon uygulamalarında 30.000 TL’ye kadar fiyatlandırma çıkabilir.

Her insanın kıl kökleri birbirinden farklıdır. Bununla birlikte hormonal durumlar, cinsiyet gibi faktörler de lazer epilasyonun yapılma süresi üzerinde etkili olmaktadır. Bu nedenle lazer epilasyon yaptırmak için tam anlamı ile fiyat bilgisini ancak ön muayene olduktan sonra alabilirsiniz.

Medical Park hastanelerine gitmeden önce gideceğiniz hastanede lazer epilasyon birimi olup olmadığını telefonla sorarak teyit edebilirsiniz.

Devlet Hastanesi Lazer Epilasyon Fiyatları

Devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları 500 TL’den başlamaktadır. Lazer epilasyon uygulamalarında devlet tarafından uygulamanın herhangi bir kısmı karşılanmamaktadır. Ücret ödenirken sigorta durumuna bakılmaksızın tam ödeme talep edilmektedir.

Devlet hastanelerinde lazer epilasyon fiyatları kaç bölge için lazer epilasyon yaptıracağınıza, seans sayısına, kıl köklerinin durumuna ve cinsiyet gibi değişkenlere göre belirlendiğinden kesin bir bilgi vermek mümkün değildir.

Tek bölge için lazer epilasyon yaptırmak isterseniz 600 TL civarında bir ödeme yaparak sadece koltuk altı, alt kol gibi bölgeleri lazer yaptırabilirsiniz. Tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak isterseniz devlet hastanelerinde 8.000 TL’ye kadar ücret talep edilebilmektedir.

Tüm Vücut Buz Lazer Epilasyon Fiyatları

devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları

Tüm vücut buz lazer epilasyon fiyatları, buz lazer, lazer epilasyon teknolojisinde gelinen zirve noktadır diyebiliriz. Buz lazer günümüzde en çok tercih edilen ve ilgi gören uygulamadır. Buz lazerde acısız, ağrısız ve kısa süreli epilasyon seansları olmaktadır. Buz lazerde üç farklı lazer epilasyon teknolojisi birleşmiştir. Bunlar: Alexandrite lazer, ND:Yag lazer ve diode lazerdir.
Buz lazer son derece etkili bir lazer yöntemidir. Burada buz başlık cilde temas halinde olur. Seviyeli olarak kıl kökleri yakılır ve ardından soğutma işlemi ile cilt rahat edeceği derecede soğutulur bu yüzden acı ve ağrı en minimum seviyede olacaktır. Koyu ten rengine sahip olan kişilerde daha etkili olmaktadır. Genellikle 4 ile 6 seans arasında pozitif sonuç alınabilmektedir. Seans aralarında en az 1 ay olması önerilmektedir.

  • Buz lazerde bölgesel olarak fiyatlar yaklaşık olarak 500 TL ile 1500 TL arasındadır. Tüm vücut fiyat aralığı ise yaklaşık olarak 2.000 TL ile 3.000 TL arasındadır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon Yaptıranlar

devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları

Tüm vücut lazer epilasyon yaptıranlar, lazer epilasyon, istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmak için tercih edilen bir yöntemdir. Bu tüy ve kıllardan kurtulmak kadın ve erkeklere büyük rahatlık sağlıyor.

Lazer epilasyonun en büyük avantajlarının başında ağrısız ve acısız olması başta geliyor. Acısız, ağrısız olduğu için ve kıl köklerinden tamamen kurtulma imkânı sunduğu için lazer epilasyona giden insanlardan olumlu sonuçlar alınmaktadır. Kullanıcıların istediği bölgede ki rahatsız olduğu tüy ve kılları kalıcılığı yüksek şekilde yok etmesi lazer epilasyonu tercih edilen bir teknoloji haline getiriyor. Hassas ciltli kişilerde yaşanılan kızarıklık gibi belirtilerin biraz uzun süreli olması kullanıcılar tarafından can sıkıcı olabiliyor ancak bu belirtiler kalıcı değildir.

Güzellik merkezlerinin de giderek arttığı şehirlerde lazer epilasyon artık birçok yerde uygulanmaktadır. Üstelik tek seansın 30-50 dakika arasında kısa bir sürede olması da kullanıcıları memnun eden detaylar arasındadır.

Devlet Hastanesi Lazer Epilasyon Fiyatları

devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları

Devlet hastanesi lazer epilasyon fiyatları, lazer epilasyon estetik işlem altında görüldüğü için SGK ya da özel sağlık sigortaları tarafından herhangi bir şekilde ödenek yapmamaktadır. Devlet hastanelerinde Plastik Cerrahi Polikliniği ya da Dermatoloji Polikliniğinde lazer epilasyon yapılabilmektedir. Buraya talep çok olduğundan randevular 4 ay ile 6 ay sonrasına verilmektedir.

  • Lazer epilasyon aynı zamanda güzellik merkezlerinde, özel hastanelerde, özel kliniklerde yapılabilir. Ancak devlet hastanesinde fiyat bunlara oranla %30- %50 arası daha uygun fiyatlıdır.

Acıbadem Hastanesi Lazer Epilasyon Fiyatları

Acıbadem Hastanesi lazer epilasyon fiyatları, Acıbadem Hastanesinde çeşitli lazer uygulamaları yapılmaktadır. Uzman doktorların yardımıyla lazer epilasyon yapılacak bölgenin cilt tipi ve kıl tipi göz önünde bulundurularak incelemeler yapılır. İnceleme tamamlandıktan sonra, kişiye uygunluklar ve olursa yan etkilerin neler olacağı detaylı olarak anlatılır. Cilt tipine göre cihaz seçimi yapılmaktadır.

  • Tüm vücut için lazer epilasyon fiyat aralığı yaklaşık 1.700 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Daha fazla ilgili içerik;


Ankara Lazer Epilasyon Fiyatları

Ankara lazer epilasyon fiyatları, Ankara büyük şehirlerden biri olduğu için güzellik merkezleri ve özel klinikler bakımından zengindir. Kullanıcıların çoğu buz lazer yönteminin uygulanmasını istemektedir. Ankara’da da epilasyon merkezlerinin buz lazer yöntemini uygulaması bakımından kullanıcılar epilasyon isteklerine yanıt alabilmektedir hatta başka şehirlerden de gelenler bulunmaktadır.

Cihaz kalitesi ve epilasyon hizmeti kadın ve erkekler tarafından beğenilmekte olup bu yüzden de hizmet ve cihaz kalitesi giderek artmaktadır. Lazer epilasyon alanı güzellik merkezi, özel klinik gibi yerlerde uygulandığı için her bir yerin kendine özgü fiyatları bulunmaktadır. Detaylı bir araştırma yapıldığında diğerlerine oranla mutlaka daha uygun fiyatlı merkez bulunacaktır.

Fiyatların bulunduğu tabloyu yukarıda göstermiştik. Tablodan bakarak tahmini olarak fiyatların ne olduğunu anlayabilirsiniz.