Leğen kemiği misyoner pozisyonu kadın ve erkek orgazmı için tavsiye edilen bir pozisyondur. Bu pozisyonda penis olabilecek en ileri noktaya kadar gidebildiğinden orgazm olma şansı %80’in üzerinde olarak değerlendirilmektedir. Peki leğen kemiği misyoner pozisyonu nasıl yapılır? Pozisyonun yapılışına ilişkin detaylar yazımızda.

Leğen kemiği misyoner pozisyonu nasıl yapılır?

Leğen kemiği misyoner pozisyonu nasıl yapılır?

Leğen kemiği misyoner pozisyonunda bir yastığa ihtiyacınız var. Kadının leğen kemiğinin hemen altına bir yastık yerleştirilerek yapılan bu pozisyonda kadın yatar vaziyette alttadır. Erkek ise üsttedir. İlişkinin ana yönlendiricisi erkek gibi görünür. Leğen kemiği misyoner pozisyonu yapılışı;

 • Uygun yatak ya da benzeri geniş bir alan seçilmelidir.
 • Daha önceden hazırlanan bir yastık kadının yatacağı yere konulmalıdır.
 • Kadının leğen kemiğinin hemen altına yastık yerleştirilmelidir ve bacaklarını iki yana açmalıdır.
 • Yastığın yerleştirilmesi sonrasında kadının yüzü erkeğin yüzüne dönük olmalıdır.
 • Erkek üstteyken kadına bakar vaziyette olmalıdır.
 • Cinsel ilişki için misyoner pozisyonu hazır.
misyoner pozisyonu

Leğen kemiği misyoner pozisyonu klitoral kan akışını uyarmada en başarılı pozisyondur.

Leğen kemiği altına koyulan yastıkla yapılan misyoner pozisyonu klitoral kan akışını uyarma konusunda sık kullanılan pozisyonlar arasında en başarılı olanıdır. Bu pozisyonda kadının orgazm olma şansı çok daha yüksek.

Misyoner pozisyonunu uygularken kadın orgazmını tetikleyen klitoral kan akışının uyarılması büyük önem taşır. Bu pozisyonda ise maksimum uyarılma mevcut.

Misyoner pozisyonu

Misyoner pozisyonu sırasında kadın orgazmında sıcak basması gibi belirtiler görülür.

Misyoner pozisyonu sırasında kadının orgazma yakın olduğunu veya orgazm hali içerisinde olduğunu anlamanın en kolay yolu dış görünüşünü incelemektir. Sıcak basması ve nefes alış ve nefes verişte düzensizlik orgazm halinin en yaygın görüntüleridir.

Misyoner pozisyonunun dezavantajları

Misyoner pozisyonunun bazı dezavantajları da var.

Misyoner pozisyonunun kadınlar için bazı dezavantajları da var. Kadının hareket imkanının kısıtlanması ve erkeğin ağırlığının bir kısmının kadının üzerinde olması nedeni ile uzun süreli birleşmelerde kadınlar tarafından olumsuz bulunduğu biliniyor.

Erkek tarafından ise büyük bir çaba sarf edilmesi ve plank benzeri bir duruş ile uzun süre kalınması gerekliliğinden dolayı yorucu bulunabiliyor.

misyoner pozisyonu

Leğen kemiği misyoner pozisyonunda orgazm olma şansı %80 daha fazla.

Leğen kemiği misyoner pozisyonunun her iki partnerin de orgazm olmasına yönelik şansı arttırdığı biliniyor. Pozisyonlar arasında orgazm için en iyi pozisyon olarak da tanımlanır. Sebebi ise penisin vajinanın en derinlerine kadar ulaşabilmesidir.

Leğen kemiği misyoner pozisyonunun aynı zamanda çiftler tarafından en çok tercih edilen cinsel birleşme pozisyonlarından biri olduğunu biliyor muydunuz?

Yatak Odanızı Renklendirecek Eğlenceli Seks Oyunları

Erotizm Nedir? – Anlamı Nedir TDK

Seni İsteyen Kadın Nasıl Davranır – Karşılıklı Hoşlanma Belirtileri

1 Comment

 1. “Misyoner pozisyonu” genellikle cinsel ilişki sırasında kullanılan bir pozisyondur. Bu pozisyonda, kadın sırt üstü uzanırken erkek üstüne gelir ve kadın bacaklarını erkeğin kalçalarının etrafına dolayarak cinsel ilişki yaşanır.

  Bu pozisyon, genellikle temel ve basit bir pozisyon olarak kabul edilir ve çiftler tarafından sıklıkla kullanılır. Bu pozisyonda kadın daha pasif bir rol oynarken, erkek aktif bir rol üstlenir.

  Misyoner pozisyonu, çiftlerin birbirlerinin yüzlerini görmelerine ve dokunmalarına izin verir, bu nedenle daha duygusal bir bağ oluşturmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, bu pozisyon, kadınların vajinal penetrasyon sırasında daha fazla zevk almasına ve orgazm olmasına yardımcı olabilir.