Libido Ne Demek – Libidosu Yüksek Ne Demek?

Libido ne demek hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Libidosu yüksek nedir ve Libidosu yüksek erkek nedir işte detaylar.

Erkek ve kadının cinsel aktivite olarak cinsel isteğini dürtüsünü tanımlamak için kullanılan libido insanlarda biyolojik olarak bir denge içinde bulunmaktadır. Karşımıza libido yüksekliği yada düşüklüğü gibi tanımlarla çıkabilen bu libido hakkında sorularınıza yanıt verelim.

Libido ne demek, Kadın ve Erkeklerde libido androjen hormonu olarak tanımlanan testosteron ile ilgilidir. Kişinin cinsel dürtüsünü tanımlamakta libido yüksekliği ya da düşüklüğü olarak ibareler bulunmaktadır. Erkeklerin ve kadınların da libido oranlarının yüksek olduğu zamanlar farklı oluyor. Yapılan araştırma ve anketlere göre farklı yanıtlar söz konusu. Ancak Erkeklerde sabah 07:54 civarlarında en yüksek olan libido kadınlarda da 23:31 saatlerinde oluyor. Her iki cinsin libidosunun yüksek olduğu dönem ise öğle saatleri oluyor.

LGBT Ne Demek

Libidosu Yüksek Nedir

Yaşam şartları içerisinde bireyin büyük etki altında kaldığı stres, kaygı, endişe ve korkularla birlikte ailevi sorunları, kullandığı ilaçlar, depresyon gibi hususlar insanlarda Libido düşüklüğüne neden olur. Bu durumda kişinin cinsel istek ve arzusu da kaybolmuştur. Aksine sosyal yaşamı iyi, egzersizlerine dikkat eden, günlük uyku saatinin altında uyumayan kişilerin de libidosu yüksektir.

Libidosu Yüksek Erkek Nedir

Libidosu Yüksek Erkek Nedir

Latince’den gelen libido kişinin şehveti, ihtirası ve arzusu gibi anlamları taşır. Toplum içerisinde ise bu duruma kişinin cinsel isteğinin fazla olması olarak bilinmektedir.

Erkek Libidosunun En Yüksek Olduğu Zaman

Bir erkeğin libidosunun en yüksek olduğu zaman karşı cinsten aldığı elektrikler sonrası daha çok artış gösterir. Bu anlamda cinsel ihtiyacını ve dürtüsünü geliştirecek olaylar yaşaması da erkek libidosunun yüksek olduğu zamanlardır. Fakat yapılan araştırma ve istatistikler bir erkeğin en yüksek libidoya ulaştığı zamanın sabah 7:50 civarlarında olduğunu gösteriyor.

Libidosu Yüksek Erkek Davranışları

Libidosu yüksek bir erkekteki tavır ve davranışlarda doğal olarak kendisini gösteriyor. Genelde bu zamanlarda erkeğin önü kabarık olur. Bu kişiler sürekli cinsellik düşünür. Seks için hali hazırda beklerler. Cinsel açıdan fantezileri vardır.

Kadın Libidosunun En Yüksek Olduğu Zaman

Kadınların istatistiklere göre libidosunun en yüksek olduğu zaman dilimi gece 23:21 saatleri olarak belirtiliyor. Bu istatistik katılan kişiler arasında yapılan anketler ile belirlenmiştir. Ancak kesin bir sonuç oluşturmaz. Fakat erkek ve kadında en yüksek libido zaman diliminin gün ortası olduğu da bilinenler arasında oluyor.

Libidosu Yüksek Kadın Davranışları

Kadınlarda libido yüksekliği ile cinsel ihtiyaç, şevket ve arzusu da artış gösterir. Yaşam enerjisi daha bir yüksek olur. Toplumdan çekiniyor olması nedeniyle bu duygusunu bastırma yoluna gider.

Cümle Ne Demek

İhlas Ne Demek

Narsist Ne Demek

Ateist Ne Demek

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu