Libido, cinsel dürtü veya arzu anlamına gelir. Libido, kişinin cinsel aktiviteye girme arzusunu ve bu aktivitelerden aldığı keyfi etkileyen bir faktördür.

Libido ne demek, Kadın ve Erkeklerde libido androjen hormonu olarak tanımlanan testosteron ile ilgilidir. Kişinin cinsel dürtüsünü tanımlamakta libido yüksekliği ya da düşüklüğü olarak ibareler bulunmaktadır. Erkeklerin ve kadınların da libido oranlarının yüksek olduğu zamanlar farklı oluyor. Yapılan araştırma ve anketlere göre farklı yanıtlar söz konusu. Ancak Erkeklerde sabah 07:54 civarlarında en yüksek olan libido kadınlarda da 23:31 saatlerinde oluyor. Her iki cinsin libidosunun yüksek olduğu dönem ise öğle saatleri oluyor.

Kadınlarda en yüksek libido saati23:31
Erkeklerde en yüksek libido saati07:54
Libido Saatleri

Libidosu Yüksek Nedir?

Yaşam şartları içerisinde bireyin büyük etki altında kaldığı stres, kaygı, endişe ve korkularla birlikte ailevi sorunları, kullandığı ilaçlar, depresyon gibi hususlar insanlarda Libido düşüklüğüne neden olur. Bu durumda kişinin cinsel istek ve arzusu da kaybolmuştur. Aksine sosyal yaşamı iyi, egzersizlerine dikkat eden, günlük uyku saatinin altında uyumayan kişilerin de libidosu yüksektir.

Libidosu Yüksek Erkek Nedir?

Libido Ne Demek

Latince’den gelen libido kişinin şehveti, ihtirası ve arzusu gibi anlamları taşır. Toplum içerisinde ise bu duruma kişinin cinsel isteğinin fazla olması olarak bilinmektedir.

Erkek Libidosunun En Yüksek Olduğu Zaman?

Bir erkeğin libidosunun en yüksek olduğu zaman karşı cinsten aldığı elektrikler sonrası daha çok artış gösterir. Bu anlamda cinsel ihtiyacını ve dürtüsünü geliştirecek olaylar yaşaması da erkek libidosunun yüksek olduğu zamanlardır. Fakat yapılan araştırma ve istatistikler bir erkeğin en yüksek libidoya ulaştığı zamanın sabah 7:50 civarlarında olduğunu gösteriyor.

Libidosu Yüksek Erkek Davranışları

Libido Ne Demek

Libidosu yüksek bir erkekteki tavır ve davranışlarda doğal olarak kendisini gösteriyor. Genelde bu zamanlarda erkeğin önü kabarık olur. Bu kişiler sürekli cinsellik düşünür. Seks için hali hazırda beklerler. Cinsel açıdan fantezileri vardır.

Kadın Libidosunun En Yüksek Olduğu Zaman

Kadınların istatistiklere göre libidosunun en yüksek olduğu zaman dilimi gece 23:21 saatleri olarak belirtiliyor. Bu istatistik katılan kişiler arasında yapılan anketler ile belirlenmiştir. Ancak kesin bir sonuç oluşturmaz. Fakat erkek ve kadında en yüksek libido zaman diliminin gün ortası olduğu da bilinenler arasında oluyor.

Libidosu Yüksek Kadın Davranışları

Kadınlarda libido yüksekliği ile cinsel ihtiyaç, şevket ve arzusu da artış gösterir. Yaşam enerjisi daha bir yüksek olur. Toplumdan çekiniyor olması nedeniyle bu duygusunu bastırma yoluna gider.


Daha fazla ilgili içerik;

Leave A Reply