Lugol İyot Kullananlar Yorumları

Lugol iyot kullananlar yorumlar sıkça merak ediliyor. Lugol iyot özel bir çözeltidir. Cildin dezenfekte edilmesi ve amacıyla sıklıkla kullanılır. Bunun yanı sıra gargara olarak da kullanılır. Özellikle de tiroid bezlerinin tedavi edilmesi için gargara şeklinde kullanılması tavsiye ediliyor. Doğal bir çözelti olsa da ilk kez kullanmayı düşünenler nasıl kullanıldığını ve fayda sağlayıp sağlamadığını yoğun bir şekilde merak ediyor. Bu noktada lügol iyot kullanıcıları forum ya da sözlük sitelerinde kullanım deneyimlerini aktaran yorumlar paylaşıyor. Bu yorumlardan bazılarını sıralamak gerekirse de;

 • Lugol iyot çözeltisini bir su bardağına damlatarak kullanmaya başladım. Ben tiroid bezleri için kullanmaya başlamıştım. Etkisini adeta 24 saat içerisinde görmeye başladım.
 • Lugol iyot çözeltisini kullanmaya başlamadan evvel epeyce araştırma yaptım. İyot insan bedenindeki demiri kullanıyormuş. Bu nedenle de demir seviyesi düşükse eğer yükseltmeden kullanılması tavsiye edilmiyor.  O yüzden ben daha başlayamadım.
 • Bir arkadaşımın evinde görüp ne olduğunu sordum. O da tiroid ve cildi için kullandığını söylemişti. Kalktım hemen bende sipariş edip kullanmaya başladım. Bu adeta mucizevi bir şey ya…
 • Doktorumun tavsiyesi ile kullanmaya başladım. Bende resmen saç dökülmesinin bile durmasına yardımcı oldu.

Lugol iyot kullananlar tarafından yapılan bazı yorumlar yukarıda yer verdiğimiz şekilde yansıyor. Kullanıcılar özellikle de tiroid bezleri ve cilt için kullandıklarında fayda gördüklerini ifade ediyor.

Sivex Nasıl Kullanılır (Sivex Ne İşe Yarar)

Lugol Çözeltisi Zararları

Lugol çözeltisi zararları var mı gibi sorular çözeltiyi ilk kez kullanacak kişiler tarafından sıkça merak ediliyor. Lugol çözeltisinin zararları olabilir. Bu nedenle de doktora danışmadan kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez. Örneğin demir eksikliği olan kişilerin demir eksikliğini gidermeden kullanması halinde çeşitli yan etkiler gösterebilir. Oluşturabileceği bazı zararları sıralamak gerekirse de;

 • Lugol çözeltisi profilaktik olarak alındığı zaman sağlığa oldukça zararlıdır.
 • Lugol çözeltisi yüksek potasyum içerdiği için mukoza zarlarının tahriş olmasına neden olabilir.
 • Doktora danışmadan kullanılması halinde alerjik reaksiyonlara neden olabilir.

Çözeltiyi kullanmadan önce zararlarından emin olmanız gerekiyor. Bunun için de mutlaka doktorunuza danışarak kullanmanız tavsiye edilir.

Eczanede Satılan İyot Damlası Yorumları

Eczanede satılan iyot damlası yorumları çeşitli forum ve sözlük sitelerinde aktif olarak yer alıyor. İyot damlası pek çok hastalığın tedavisi için kullanılıyor. Eczanelerde sıvı halde satışa sunuluyor. İyot damlasını kullanmak isteyenler daha evvel kullanan kişilerin yorumlarını merak ediyor.  Kilo verme, gıda takviyesi yapma ve vücuttaki eksikliklerini giderme gibi pek çok sorunun tedavisi için kullanılabiliyor. Bu noktada daha önce kullanan kişilerin bazı yorumlarını aktarmak gerekirse de;

 • İyot damlasını uzun süredir kullanıyorum. Ben kilo vermede destekleyici olarak kullandım. Epey de etkisini görmeye başladım. Hala da kullanmaya devam ediyorum.
 • İyot çözeltisini doktorumun tavsiyesi ile kullanmaya başladım. Genel olarak kronik ağrılarımın durulduğunu hissediyorum.
 • Ben kaç zamandır kullanıyorum ama daha hiçbir etkisini görmedim. Belki de uzun süreli kullanmak gerekiyor.

Eczaneden satın alabileceğiniz iyot damlalarını kullanan kişiler tarafından yapılan bazı yorumlar yukarıda yer verdiğimiz şekildedir.

Lugol İyot Damlası Nasıl Kullanılır?

Lugol iyot damlası nasıl kullanılır, kullanırken nelere dikkat edilmeli gibi sorular ilk kez iyot damlası kullanacak herkes tarafından merak ediliyor. Normal şartlarda doktor önerisi ile kullanmanız gerekiyor. Doktorunuz ya da eczacınız iyot damlası kullanımına dair talimatları size ayrıntılı olarak aktarır.

 • Lugol iyot tedavisi için sabah saatlerinde kullanılır.
 • Sabahın erken saatlerinde suyun içerisine damlatılarak kullanılır.
 • İçtikten sonra C vitamini açısından zengin besinler tüketmeniz gerekiyor.
 • Kullanım sırasında ise cildinize temas etmemesine özen göstermeniz öneriliyor. Cilde temas etmesi halinde tahriş ve kaşıntı olma durumu yaratabilir.

İyot damlası kullanım talimatları yukarıda yer verdiğimiz şekildedir. Eczaneden satın aldığınız zaman kutunun üzerinde de kullanım talimatlarına ilişkin detayları görebilirsiniz.

Lugol İyot Damlası Faydaları

Lugol iyot damlası faydaları oldukça fazladır. Pek çok hastalığın tedavisi için kullanılıyor. Nitekim doktor tavsiyesi ile kullanmak ve doktorun belirttiği dozlarda kullanmak gerekiyor. Kısaca Lugol iyot damlası faydalarını sıralamak gerekirse de;

 • Lugol iyot damlası oldukça etkili bir antiseptiktir.
 • Vücutta gelişen çeşitli enfeksiyonların giderilmesini sağlar.
 • Kilo vermeye yardımcı olur.
 • Virüs, bakteri ve mantar gibi zararlı organizmaların giderilmesinde oldukça etkilidir.

Lugol iyot damlasının sağladığı bazı temel faydalar yukarıda sıraladığımız şekildedir. Ancak kullanmadan evvel mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmemelisiniz.

Cleocin T Nasıl Kullanılır

Cleocin T Ne İşe Yarar

Tırnak Batması Nasıl Geçer Evde Tedavi

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu