Sivex Nasıl Kullanılır (Sivex Ne İşe Yarar)

Sivex nasıl kullanılır? Sivex ne işe yarar ve kullanırken nelere dikkat etmek gerekir gibi sorular sıkça yanıt aranıyor. Sivex losyonu sodyum sülfasetamid içeren, sivilcelerin giderilmesi için kullanılan etkili bir ilaçtır. Cildinde sivilce sorunu olan pek çok kişi tarafından tercih edilir.  Özellikle de cildinde uzun süreli akne sorunu ile karşılaşan kişilere doktor tarafından en sık reçete edilen losyon seçeneği olduğunu söylemek de mümkündür. Sivex nasıl kullanılmalıdır sorusuna da yanıt verelim;

  • Cildinizdeki sorunlu bölgeye kaliteli bir sabunla iyice yıkamaya özen gösterin.
  • Ardından yıkadığınız bölgeyi iyice kuruttuğunuzdan emin olun.
  • Daha sonra doktorunuzun reçete ettiği şekilde losyonu cildinize uygulayın.
  • Losyonu cildinize masaj yaparak ve yedirerek uyguladığınızdan emin olun.

Sivex losyon sonuçlarının kalıcı ve etkili olmasını istiyorsanız sivilceleriniz yok olduğun da kullanımı bırakmamanız gerekiyor. Losyonu doktorunuzun belirttiği süre boyunca akne ve sivilceleriniz yok olsa da kullanmaya özen göstermeniz öneriliyor.

Cleocin T Ne İşe Yarar

Sivex Losyon Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Sivex losyon yüzde ne kadar kalmalı, nasıl uygulanmalı ve işe yarıyor mu gibi sorular kullanıcılar tarafından merakla araştırılıyor. Bildiğiniz üzere Sivex losyon doktorlar tarafından sıkça reçete edilen, sivilce ve akne sorunlarına tamamen çözüm sunan aktif bir ilaçtır. Bu noktada kullanım talimatları reçete eden doktor tarafından aktarılır. Kullanım şekli ve yüzde kalma süresine dair detayları aktarmak gerekirse de;

  • Sivex losyonunu doktorunuzun belirttiği gün ve saat içerisinde kullanmaya özen göstermeniz halinde hızlı sonuç alabilirsiniz.
  • Sixex losyonu kullanmadan evvel uygulama alanını sabunla iyice yıkayarak temizleyin.
  • Ardından yıkanan bölgeyi kurutup losyonu masaj yaparak uygulayın.
  • Eğer losyonu gece uyguluyorsanız yüzünüzü sabah yıkamaya özen gösterin.
  • Ancak losyonu sabah uyguluyorsanız en fazla 1 saat kadar bekleterek ardından duru su ile yıkamaya özen gösterin.

Sivex losyonun kullanım şekli yukarıda ifade ettiğimiz gibidir. Ancak yüzünüzde ne kadar kalması gerektiğine dair doktorunuza danışmanız ve buna göre hareket etmeniz de faydalı olacaktır.

Sivex Losyon Günde Kaç Kez Kullanılır

Sivex losyon günde kaç kez kullanılır sorusunun yanıtını doğrudan reçete eden doktorunuzdan alabilirsiniz. Sivilce ve akne ilacı olan Sivex losyonun prospektüsüne göre ise günde en fazla 2 kez kullanılması öneriliyor. Uygun kullanım koşulları kapsamında sabah veya akşam olmak üzere gün içerisinde en fazla 2 kez, ince tabakalar halinde kullanmanız tavsiye edilir. Yine de ilacı reçete eden doktorunuzun önerdiği kullanım talimatlarına uyarak uygulamanız daha sağlıklı olacaktır.

Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir Mi

Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir Mi

Sivex losyon lekelere iyi gelir mi sorusu kullanmak isteyen herkes tarafından merak ediliyor. Bildiğiniz üzere Sivex losyon sodyum sülfasetamid etken maddesi içeren güçlü bir sivilce ilacıdır. Sadece sivilce değil akne ve sivilce lekelerine yönelik de etkili sonuçlar veriyor. Bu losyon sadece doktor reçetesi ile ya da uzman bir doktora danışılarak kullanılmalıdır. Etken maddesinin alerji yapmaması ve cilt yapınıza, cilt sorununuza uygun olması uzman doktor tarafından teşhis edilmelidir. Eczanelerde direk satışa sunulsa da doktorunuza danışmadan kullanmamanızı öneriyoruz. Tek başına bir cilt lekesi ilacı olarak kullanılmaz. Genelde yoğun sivilcelerin giderilmesi, aknelerin çözümlenmesi için reçete edilir.

Sivex Losyon Yüze Sürülür Mü

Sivex losyon yüze sürülür mü ve nasıl uygulanır soruları merak ediliyor.  Sivex losyon güçlü etken maddesi ile ciltte oluşan sivilce ve akne gibi sorunların giderilmesini sağlıyor. Losyon doğrudan sivilceli bölgenin üzerine masaj yaparak uygulanıyor. Yüz bölgesinde oluşan sivilce ve akne sorunları için de uygulayabilirsiniz. Özellikle erkeklerin yüz bölgesindeki kıl köklerinde oluşan pembe kabarcıklara kadar etki eden bir losyondur. Sivex kullanırken doktorunuza danışmayı ve buna göre uygulamayı ihmal etmemeniz gerekiyor. Doktor tarafından reçete edilmesi halinde kullanım talimatları da aktarılacaktır. Doktorunuzun önerdiği doz ve saat aralığında sivilce olan alanlara uygulayabilirsiniz.

Bim Yüz Temizleme Cihazı Fiyatı

Tırnak Batması Nasıl Geçer Evde Tedavi

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu