Mahkeme Sonucu Nasıl Öğrenilir

Mahkeme sonucu nasıl öğrenilir hakkında detaylı blgilendiriyoruz. Mahkeme kararlarına nasıl ulaşabilirim ve TC İle dava sorgulama işte detaylar.

İnsanların kanuni yollardan haklarını aradıkları gibi bazı durumlarda sanık olarak yargılandıkları kararlar sonrası mahkeme sonucu nasıl öğrenilir sorgusu yapılıyor.

Mahkemelerde çıkan kararlar sizlere sunulan UYAP sistemi başta olmak üzere e-devlet üzerinden de ulaşabiliyorsunuz. Bu anlamda mahkeme sonucunu öğrenmek için;

  • Avukatınız varsa bilgi alabilirsiniz.
  • E-devlet şifresi ile giriş yaparak sorgulayabilirsiniz.
  • Yargıtay’ın internet sitesi üzerinden bilgilerinizle sorgulama
  • Yargıtay’la anlaşmalı olarak sunulan hizmetler arasında olan bazı özel internet siteleri üzerinden sorgulama ve öğrenme seçenekleriniz bulunmaktadır.

Adliyeye Dilekçe Nasıl Yazılır

Mahkeme kararlarına nasıl ulaşabilirim

Kişiler UYAP sayesinde kendisi hakkında açılan davalar, duruşma tutanakları ve sonuçları ile bir çok ek beleye buradan ulaşım sağlayabiliyorlar. Sisteme giriş yapabilmeniz için e-devlet şifreniz olması gerekmektedir. Şifresi olmayan kişiler PTT üzerinden şifre alabilirler. Aynı zamanda internet bankacılığını kullananlar da bankacılığa giriş sonrası e-devlet menüsü ile bu sayfaya ulaşım sağlayabilirler.

Mahkeme gerekçeli Karar sorgulama

E-devlet ile UYAP sistemine ulaşım vatandaşlar için açılan bir yargı kapısıdır. Bu kapı üzerinden mahkeme sonucu da dahil olmak üzere Mahkeme gerekçeli kararları ile sorgulamalarını da yapıyor ve eklerini de okuyabiliyorsunuz. Aynı zamanda dilerseniz bilgisayarınıza indirerek çıktı alma olanaklarınızda oluyor.

Hakkımda yakalama kararı var mı nasıl öğrenirim 2022

Hakkınızda çeşitli sebeplerle yakalama kararı olabilir. Bu karar öncelikli olarak sizlere Tebliğ ediliyor. Ancak çeşitli nedenler sizin tebliğ almanızın önüne geçer. Sürekli e-devlet kullanıyorsanız ve buradaki bilgileriniz güncelse size mail yoluyla da düşmektedir. Yine burada size ait mahkeme dosyaları ile birlikte karar dosyaları da söz konusudur. Yakalamaların bir çoğu maddi açıdan borçları ödeyemeyenler içinde olabilir. Bu gibi durumlarda dava kararı olmadığından fark edemeyebilirsiniz.

TC İle Dava Sorgulama

TC İle Dava Sorgulama

Sizlere verilen TC numarası ile dava sorgulama imkanınız bulunmuyor. Zira herkes başkanını numarası üzerinden de sorgulayabilirdi. En uygun ve hızlı çözümü e-devlet üzerinden dava sorgulama yapılabiliyor. Bu anlamda yine e-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır.

Uzaklaştırma kararı sorgulama

Aile içi şiddet gibi hususlarda kişiler hakkında uzaklaştırma kararları alınabiliyor. Bu kararlar İçişleri Bakanlığınca alınıyor ve kişiler adına uygulanıyor. Bu anlamda adınıza uzaklaştırma kararı olup olmadığını da içişleri karar bilgileri sorgulama sayfası üzerinden e-devlet şifrenizle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Okula Dilekçe Örneği

Dilekçe Yazdırma Ücreti

Cezaevi Müdürü Nasıl Olunur

Hükümlülere Para Yardımı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu