Malefiz: Kötülüğün Gücü Ya Gerçekten İyilik İçin Çalışırsa?

Malefiz bir bilim kurgu yapımı olarak büyülü bir dünyada insanlar ve periler arasında yaşananları konu alan bir filmdir. Böyle kısa bir cümle ile konusundan bahsetmek de mümkün değildir.

Malefiz

Aşk, ihanet, ihtiras, hırs ve güç tutkusunun bir insana yaptırabileceklerine aşinasınızdır. Peki ya intikamın bir periye yaptırabilecekleri? Malefiz konusu, oyuncuları ve merak edilen diğer soruların cevapları yazımızda. 

Malefiz Konusu

Malefiz konusu

Malefiz konusu itibariyle uyuyan güzel masalına yeni bir soluk getiriyor. Öyle ki uyuyan güzeli en az bir kez hayatınızda duymuşsunuzdur. Kötü bir cadı tarafından lanetlenen güzel bir prenses ancak gerçek aşkın öpücüğü ile hayata dönebilecektir. Ama bu öyle bir masal değil.

Kötülerin gerçekten kötü olmadığı, iyilerin ise yalan söyleyebildiği bir dünyada uyuyan güzel efsanesi biraz fazla ütopik kaçmıyor mu sizce de?

Malefiz bugünün uyuyan güzel öyküsünü bambaşka bir bakış açısı ile anlatıyor.

Malefiz

Uyuyan güzel hikayesini daha modern ve daha gerçekçi bir hale getirmenin en mistik yolu ile tanışın. Malefiz barışçıl bir orman krallığında büyümüştür. Hayata bakışı da bir o kadar iyimserdir. Ancak bir gün bir insan ile tanışır.

Malefiz’in saf ve temiz duyguları ile uğradığı ihanet onu korkunç bir kehaneti gerçekleştirmeye iter.

Bu adam Malefiz’in saf ve genç halinden faydalanarak kral olmak için onun kanatlarını keser ve kaçar. Kanatlarını kaybeden Malefiz için artık kötülük sanıldığının aksine çok daha yakındır. Malefiz’in intikam almak için insanların krallığına dönmesi ve ardından kralın yeni doğan prensesini lanetlemesi üzerine hikaye şekilleniyor.

Malefiz kralın kızını lanetler.

Malefiz

Kralın kızını lanetleyen Malefiz kız çocuğu tam 16 yaşına bastığında bir iğnenin batması sonucu sonsuz bir uykuya dalacaktır. Aurora adındaki bu güzel kız çocuğu ise Malefiz ile ormanda büyür.

Aurora’nın 100 yıllık ölüm uykusu Malefiz’in laneti ile başlayacak.

Malefiz, Aurora henüz doğmuşken yaptığı lanetli büyüyü kendisi bile bozamayacaktır. Ancak bir kehanet daha vardır. Bu büyüyü ancak sonsuz aşkın öpücüğü bozacaktır. Filmin yönetmen koltuğunda Robert Stromberg’i göreceksiniz. Büyüleyici bir yapım.

Malefiz Oyuncuları

Malefiz oyuncuları ile başta Angelina Jolie olmak üzere güzel bir kadroya sahip. Özellikle Angelina’nın filmde olması yapımın ilgi çekmesi için yeterli bile olmuştu aslında. Gelelim Malefiz filmi oyuncu kadrosuna;

Angelina jolie
Angelina jolie
Vivienne jolie
Vivienne jolie
Ella purnell
Ella purnell
Isobelle molloy
Isobelle molloy
Janet mcteer
Janet mcteer
Sharlto copley
Sharlto copley
Oyuncu AdıKarakter Adı
Angelina JolieMaleficent
Vivienne JoliePitt
Ella Purnellgenç Maleficent
Isobelle Molloygenç Maleficent
Janet McTeeryaşlı Aurora
Sharlto CopleyKral Stefan
Michael Higginsgenç Stefan
Sam RileyDiaval
Imelda StauntonKnotgrass
Juno TempleThistlewit
Lesley ManvilleFlittle
Brenton ThwaitesPhillip
Kenneth CranhamKral Henry
Hannah NewLeila

SSS

Malefiz kaç bölüm?

Malefiz 2 bölümü bulunan bir sinema yapımıdır.

Malefiz kaç yaş ve üzeri? 

Malefiz 9 yaş ve üzeri izleyici kitlesi için uygun olan bir yapımdır.

Disney Plus Kore Dizileri (En Çok İzlenenler)

Netflix En Çok İzlenen Diziler : 30 Trend Olan Diziler

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥