Manifest Nasıl Yapılır – Manifest Yöntemleri

Manifest yapmak bazı kurallar ve bol bol inanç ile mümkün olan bir uygulamadır. İnsan zihninin hayal ettiği şeyleri kendine yakınlaştırmak için izlediği bir yol olarak da değerlendirilebilir. Henüz zihinde olan bir inanış ya da düşüncenin gerçekleştirilmesi için uygulanan adımlardır.

Manifestin ne olduğunu anlamak da kendisini uygulamak da çok kolaydır. Zor olan ise bunu istikrarlı bir şekilde sürdürmektir. Yazımızın devamında Manifest yaparken dikkat edilmesi gerekenler ve Manifest yapmanın püf noktalarını inceleyebilirsiniz.

Manifest yapmadan önce bilmeniz gereken bazı kurallar vardır. Bu kurallar tamamen kişinin esnetmeden uyması gereken kurallardır. Böylece manifestin başarılı olması için gerekli tüm adımları sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Temel manifest kuralları;

 • Kişi kendi özünü sevmeli ve özü ile barışık olmalıdır.
 • Kişi sürekli olarak kötü enerjiden kaçmalıdır. İyi enerjinin başka bir iyi enerjiyi çağırdığını bilerek hareket etmelidir.
 • Kişi kendine değer vermelidir. Kendi özünü kıymetsiz gösteren yerlerden ve kişilerden uzak durmalıdır.
 • Kişi gerektiğinde hayır diyebilmelidir. Bu pratiğin kazanılması manifestin başarılı olması için çok önemlidir. 

Yazarak Manifest Nasıl Yapılır

Yazarak manifest yapmak 3-6-9 tekniği olarak da bilinir. Manifest edilen düşünce ya da hayal belirlenmeli ve ardından yazı pratiği ile sürekli zihinde tutulmalı, zihinde öncelikli hale gelmelidir. Bunun için kullanacağınız yöntem 3-6-9 tekniğidir. Yazarak manifest yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Yazarak Manifest Nasıl Yapılır
Yazarak Manifest Nasıl Yapılır
 • Manifest edilecek hayal belirlenmelidir.
 • Karar verildikten sonra her gün sabahları bu hayal 3 kez bir kağıda yazılmalıdır.
 • Aynı karar öğlen aynı kağıda 6 kez daha yazılmalıdır.
 • Yine aynı kağıda karar yatmadan önce 9 kez daha yazılmalıdır.
 • Tekrar pratiği güçlendirecek ve manifestin gücünü de arttıracaktır.
Manifesting Nedir?

Manifesting zihnin gücünden faydalanarak düşünerek ve inanarak hayalleri gerçeğe dönüştürebilme gücü olarak bilinmektedir. Doğru yöntemler ve inançlı bir ruh ile manifesting yapmanın işe yaradığını söyleyen birçok kişi vardır.

Manifest Neden Yapılır?

Manifest yapılmasının asıl amacı kişinin en özgür ve en sağlıklı mental haline kavuşmasıdır. Kişi manifest ile başkalarının gözündeki görüntüsünden sıyrılarak kendi özüne dönmeyi hedeflemelidir.

Zayıflama Manifest Nasıl Yapılır

Zayıflama manifesti yapmak için kullanabileceğiniz 3 temel manifestation tekniği bulunmaktadır. Bu tekniklerin her biri aktif olarak kullanabileceğiniz çeşitli yöntemlerdir. Yazımızın üst kısmına yazarak manifest yapmanın detaylarından bahsetmiştik. Temel manifestation teknikleri;

 • 3-6-9 uyarlaması,
 • Konuşarak tekrar uygulaması,
 • Canlandırarak hayal etme uygulaması.

Zayıflamak için yazı tekniğini 3-6-9 uyarlaması ile kullanabilirsiniz. Konuşarak tekrar ise kişinin hayalini kendine hatırlatmasıdır. Her gün sık sık konuşarak tekrar hayali tekrar etmek zihinde hayalin önceliğini mümkün kılmaktadır.

Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise hayal etmektir. Hayalinizi gözünüzde canlandırmak her gün sabah ve akşam uygulayacağınız bir pratik olmalıdır. Bunun yanı sıra zayıflamak için manifest yapıyorsanız yemeklerden önce manifest yaptığınız hayalinizi kendinize hatırlatabilir ve kendinizi daha zayıf hayal edebilirsiniz.

Yoga Yapmak Günah Mı

Yoga Fiziği Güzelleştirir Mi

Deadlift Nasıl Yapılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu