Margex Ve Türkiye’de Kripto Para Birimlerinin Artan Popülaritesi

Türk vatandaşları kripto para birimlerinin faydalarını keşfetti ve binlerce kişi bu tür para birimlerine yatırım yaptı. Bununla birlikte, kullanımdaki son artış, blok zinciri veya kripto ile daha fazla aşinalık anlamına gelmiyor. Aslında, kriptoyu duyduğunu söyleyen dört kişiden sadece biri bunun ne olduğunu biliyor. Ancak bu, bu ülkede dijital para birimlerinin popülaritesinin artmadığı anlamına gelmez.

Güncel eğitim ve teknolojilerin yanı sıra Margex gibi çeşitli ticaret platformlarının kullanımı sayesinde sıradan insanlar bile güvenle ticaret yapabilir. Aşağıda, bu platform ve dijital para birimlerinin güvenli ticareti için faydaları hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Türkiye’de Kripto Para Birimlerinin Artan Popülaritesi

Türkiye’de kripto para meraklıları kripto paralara yatırım yapmaya teşvik ediliyor. Türk hükûmetinin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2020’de kripto hakkında bir rapor yayınladı. Rapor, Türkiye’de kripto para kullanan 2,4 milyondan fazla insan olduğunu gösteriyor. Akademetre tarafından yürütülen Kripto Para Farkındalık ve Algı Araştırması’na göre, Türkiye’de kripto para ile işlem yapanların oranı 2021’de 11 kat arttı.

Ancak rakamlar, ülkedeki kripto kullanıcılarının tam sayısını yansıtmıyor. Bu kullanıcılardan bazıları, birikimlerini enflasyondan korumak için sanal para birimlerini kullanıyor. Ancak ülkedeki ICO sayısı henüz iddia ettikleri kadar fazla değil. Türkiye’de kriptoya ilgi son aylarda arttı. Ülke bir financal kriziyle başa çıkmak için mücadele ederken, kripto talebi önemli ölçüde arttı. Türk ekonomisi de kripto para birimlerinin popülaritesinde bir artış yaşadı. Bu yazı itibariyle, en büyük Türk borsalarından ikisi günde 1 milyar doları aştı. Türkiye’de bir kripto para piyasasının lirayı geçmesi bekleniyor.

Türk Hükûmeti Kripto Para Birimini Yasaklıyor

Nisan ayında Türkiye merkez bankası dijital Token’lere yasak getirdi. Ancak bu yasak sadece kripto paraları harcamak yerine satın almak isteyenleri etkiledi. Bunun genel pazar üzerinde olumsuz bir etkisi olmadı. Aslında Türk yatırımcılar hisse senetlerinden iki kat daha fazla dijital varlık satın aldı ve bu da bu dijital varlıklar için çok büyük bir pazar olduğunu gösteriyor. Bu Token’lerin artan popülaritesi, Türk tüketiciler için olumlu bir işarettir.

Yasak, yerli yatırımcıların Türkiye’nin gelişen kripto piyasasına yatırım yapmasını engellemeyi amaçlıyor. Ancak bu yasak yerli yatırımcıların cesaretini kırmak anlamına gelmiyor. Amacı ülkedeki suç ve terörü önlemektir. Merkez bankası, dijital para piyasasındaki yüksek dalgalanmaların ülkenin finansal sistemi için bir tehdit olduğunu söyledi. Bu yasağın amacı yabancı yatırımı kısıtlamak değil, engellemektir.

Türk hükûmetinin ülkede kripto para birimini yasaklamasına rağmen, Türkiye kripto para birimi payı açısından dünya çapında 4. sırada yer alıyor. Ülke, sanal para birimleri için %16’lık bir paya sahip ve Euro Bölgesi’nde en üst sıradaki bölge olarak parlıyor.

Neden Margex’in Alım Satım Altyapısını Tercih Etmelisiniz

Türkiye’de bir tanesi Margex olmak üzere birçok kripto alım satım platformu bulunmaktadır. Bu platformda dijital para birimlerinin güncel fiyatını öğrenebilir ve işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Bu kripto sistemi, işlemleriniz için kullanmaya değer bazı özelliklere sahiptir. Onlardan bazıları:

Güvenli Ticaret

Müşteriler her türlü fiyat manipülasyonundan korunur ve hesaplarının tamamen korunduğundan emin olmalıdırlar. Sistem, Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere 12 kripto para borsasından veri toplar. Gerçek zamanlı veriler sunar ve Litecoin ve Singapur doları dahil olmak üzere büyük fiyat para birimlerine açıktır. Margex, en yoğun piyasa aktivitesi sırasında bile devam eden ticareti sağlamak için en pratik ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir altyapıyı kullanır.

Gizlilik

IT tarafından yönlendirilen dünyadaki en değerli varlığın size karşı kullanılabilecek veriler olduğunun farkındayız. Margex gizliliğinize değer verir ve kişisel bilgilerinizi ifşa etmez. Bir kullanıcının hesabı bilgisayar korsanlarından korunabilir. Para yatırmak için bir e-posta adresi kullanmak gerekir. Bir kullanıcının yatırabileceği para miktarında herhangi bir sınırlama yoktur. Bir kullanıcının özel bir kripto cüzdanı varsa, para yatırmak için BTC Cüzdan seçeneğini de kullanabilir. Bu özelliği etkinleştirerek, Margex ticaret platformu güvenli ve emniyetlidir.

Kullanıcı Dostu Arayüz

Güvenliğin yanı sıra kullanıcı dostu bir arayüz sunar ve yüksek kaliteli müşteri desteği sunar. Kullanıcı dostu arayüzü, yeni kullanıcılar için harika bir faktördür. Kullanıcıların çizelgelerinin zaman çerçevesini ve ölçeğini değiştirmelerine olanak tanır. Bağlı kuruluş programı, en önemli avantajlarından biridir.

Bunlar bu platformun ana özellikleridir. Dijital para yatırımcısı olarak güvenebilir ve güvenle ticaret yapabilirsiniz.

Türkiye’de birkaç kripto ticaret platformu var. Bu platformlar üzerinden kolayca işlem yapabilir ve dijital para birimlerinin anlık dalgalanmalarından haberdar olabilirsiniz. Ayrıca, dalgalanmaları anında size bildiren birçok web sitesi var. Ülkede çok sayıda döviz bürosu var, ancak çoğu para çekme komisyonu almıyor. Diğer bir seçenek de, ICO’lara izin vermeyen bir ülkede dijital para borsalarına yatırım yapmaktır. Türkiye’deki kripto piyasası son yıllarda giderek daha popüler hale geldi.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu