Kripto para borsası içerisinde yer alan bitcoin en yüksek işlem hacmine sahiptir. Bitcoin kaç dolara karşılık geldiği değişkenlik göstermektedir.

Her zaman için stabil bir fiyat ile değerlendirme yapılmamalıdır. Bu konuda yapmanız gereken şey devamlı bir takip içerisinde olabilmek. Bu şekilde bitcoin satma ya da alma işlemlerinden zararsız bir şekilde dönebilirsiniz. Hatta iyi bir grafik analizi yapabiliyorsanız oldukça fazla kar elde edebilirsiniz.  Önemli olan doğru anda doğru hamle yapabilmektir.

Bitcoin ATM Türkiye

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin nasıl alınır, aşamaları ile sıralayalım;

 • Bitcoin alımı için BtcTurk hesabına üyelik yapmanız gerekmektedir.
 • Geçerli bir hesap oluşturduktan sonra üye girişi ile giriş yapmalısınız.
 • Bu hesap için mobil uygulamayı, web sitesini kullanıp aynı üyelik ile girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • 2 aşamalı doğrulama kodu işlemini yaptıktan sonra bütün işlemleriniz artık paneller üzerinden yapılacaktır.
 • Üye giriş işleminiz tamamlandıktan sonra Türkiye de yer alan bir bankada vadesiz hesabını ya da BDDK lisanlı bulunan ödeme kuruluşu Papara üzerinden BtcTurk hesabında 10 TRY ya da daha fazla para transferi gerçekleştirmelisiniz.
 • Denizbank, Akbank, Vakıfbank, Finansbank ve Ziraat Bankasından 7/24 havalenizi gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankalardan EFT saatleri içerisinde geçerli havalenizi yapabilirsiniz.
 • Gerçek paranız havale işleminden sonra sanal paraya dönüşecektir.

İşlem bu kadar aşamadan oluşmaktadır.

Bitcoin ATM Türkiye

Bitcoin ATM’leri nakit para ve kredi kartı ile Bitcoin gibi büyük kripto paraları satın almasına ve kendi kripto paralarını nakit paraya çevirmesine yarayan yeni nesil ATM’lerdir.

Bitcoin ATM’leri Dünyada başta ABD olmak üzere Kanada, İspanya, Avusturya gibi birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

İlk Bitcoin ATM’si 2013 yılında Kanada’nın Vancouver Eyaletinde bir kafede faaliyete başladı bu yıldan sonra sayıları çok seri şekilde artmaya başlayan Bitcoin ATM’leri dünyanın bir çok ülkesinde özel şirketler tarafından açılmaya başlandı.

Türkiye’de ise ilk Bitcoin ATM’si 2013 yılında Nişantaşı’nda faaliyete girmiştir.

Dünyanın bir çok ülkesinde bulunan Bitcoin ATM’leri Türkiye’de hızlı bir şekilde faaliyete girmeye ve çoğalmaya devam ediyor.

Bitcoin ATM İstanbul Ve Ankara

Türkiye’de bulunan Bitcoin ATM’lerinin büyük çoğunluğu en büyük iki ilimiz olan Ankara Ve İstanbul’da Bulunuyor.

İstanbul’da ilk olarak 2018 yılında Nişantaşı’nda açılan Bitcoin ATM sayısı şuan da 10 ATM’ye ulaştı.

İstanbul’daki Bitcoin ATM’lerinin bulunduğu yerler ise şu şekilde:

 • İstanbul Opet Ataşehir Bticoin ATM’si
 • İstanbul Nişantaşı CITY’S Alışveriş Merkezi Bitcoin ATM’si (Aktif Değil)
 • İstanbul Coinsfera Bitcoinshop Mağazası Bitcoin ATM’si
 • İstanbul Akjet Turizm Bitcoin ATM’si
 • İstanbul Aqua Florya Shopping and Life Center Bitcoin ATM’si
 • İstanbul Bağcılar Opet Şubesi Bitcoin ATM’si
 • İstanbul Bornova Akıntürk Opet Şubesi Bitcoin ATM’si

İstanbul’da toplamda 7 adet Bitcoin ATM’si bulunurken bu ATM’lerden 6 tanesi aktif çalışır halde. İlerleyen yıllarda İstanbul’da Bitcoin ATM’lerinde artış kaçınılmaz olacaktır.

Ankara’daki Bitcoin ATM’lerinin bulunduğu konumlar şu şekilde:

 • Ankara Anatolium AVM Bitcoin ATM’si

Ankara’dda şuan da sadece bir adet bulunan Bitcoin ATM’si kripto paraların yaygınlaşması ile ileriki zamanlarda ATM sayısında artış görülecektir.

Türkiye’de Ankara ve İstanbul dışında bulunan Bitcoin ATM sayısı ise sadece bir adettir ve bu ATM’de Antalya’da bulunmaktadır.

 • Antalya’da bulunan Bitcoin ATM’si ise Antalya Merkez BP Şubesinde bulunmaktadır.

Bitcoin ATM si Nasıl Kullanılır

Bitcoin ATM’lerinde kripto para satma ve alma işlemleri gelişen teknoloji ile birlikte çok kolaylaştı bulunan bir çok Bitcoin ATM’sinde kripto para alım satımları aşağıda belirtilen şekilde kullanılabilir.

Bitcoin ATM’sinden Bitcoin Alımı İçin;

 • Almak istediğiniz kripto paranın nakit karşılığını ATM’ye yatırın.
 • Alacağını kripto para birimleri için kripto para cüzdanınızın adresini dikkatli bir biçimde girin.
 • Bitcoin ATM’si işlemleri onayladığında satın aldığınız Bitcoinler kripto para cüzdanınıza transfer edilecek.

Bitcoin ATM si kurmak

Bitcoin ATM si kurmak düşünüldüğü kadar kolay değildir. Öncelikle Bitcoin Atm’si kurmak isteyen kişilerin şirketi olması gerekir.

Şirket tek başına da yeterli olmaz Bitcoin ATM si kurmak için büyük miktarlarda sermaye de gereklidir. Bitcoinlerini satan kişilerin paralarını nakit ödeyebilmek için belli bir sermayeniz yoksa Bitcoin ATM si kurmak çok zordur.

Ayrıca çalışacağınız Bitcoin ATM firması da güçlü bir firma olması lazım ATM’lerde oluşacak bir sıkıntıyı çözebilecek bir teknik ekibiniz yoksa uzun bir süre ATM’leriniz hizmet dışı kalabilir bu durumda size ciddi paralar kaybettirebilir.

Bitcoin ATM para çekme

Bitcoin ATM’sinden para çekme işlemi artık çok kolay adımlardan oluşmaktadır. Bitcoin ATM’sinden para çekebilmek için öncelikle ATM’ye kripto para satışı yapmanız gerekmektedir. Bitcoin ATM’sine nasıl kripto para satışı yapabileceğiniz ise aşağıdaki adımlardan oluşmaktadır.

Bitcoin ATM’sine Bitcoin Satımı İçin;

 • Kripto para satımı yapmak için öncelikle size en yakın konumda olan Bitcoin ATM’sine gidin.
 • Bitcoin Cüzdanınızdan Kripto parayı transfer etmek üzere Bitcoin ATM’sinden size bir doğrulama mesajı gönderilir.
 • Bitcoin ATM’sinin cüzdanını taradıktan sonra kripto paralarını ATM’nin cüzdanına transfer edersiniz.
 • Bitcoin ATM’si transferi onayladıktan sonra paranızı nakit olarak çekebilirsiniz.

Bitcoin ATM fiyatı

Bticoin ATM fiyatına baktığımızda çok pahalı olduklarını görüyoruz üstte anlattığımız için Bitcoin ATM si kurmak için büyük sermaye gerekiyor. Dünya genelinde büyük şirketlerin yaptığı Bitcoin ATM kurma işlemi de, Bitcoin ATM fiyatı da aşırı pahalı.

Dünya genelinde baktığımızda Bitcoin ATM fiyatları 1800$ ile 10000$ arasında değişmekte. Türk lirası olarak baktığımızda ise bir adet Bitcoin ATM fiyatı 18000 TL ile 100.000 TL arasında değişen fiyata sahip. Bitcoin ATM fiyatının bu kadar çok aralığının olması ise aralarında kaynaklanan teknoloji farkından dolayı kaynaklanıyor.

Metaverse nedir (Metaverse Coin List)

Kripto Para Haberleri

5 Comments

 1. Bitcoin ATM Türkiye Keşke her şehirde olsa. Gerçekten o kadar faydalı bir uygulama ki her bankanın atm si varken Bitcoinin neden atm si olmasın! Bence bu uygulama kesinlikle geliştirilmeli ve en azına büyükşehirlere bir Bitcoin atm si konulmalı. Tabi bir Bitcoin atm si kurmak durumu bizlerin kafasında farklı bir soruya yankı yapıyor. 1 Bitcoin Kaç TL!!! Vallahi bir Bitcoin kaç TL olduğunu ne siz sorun ne ben söyliyim o kadar perişanız… Bu coine önceden yatırım yapmak şarttı şimdi değil:(