Martı Nasıl Şarz Oluyor – Martı Scooter Kim Şarj Ediyor?

Martı nasıl şarz oluyor ve Elektrikli scooter nasıl şarj edilir detaylı bilgilendiriyoruz. Martı şarjı kaç km gider işte detayları.

Martı scooter, kullanım ve ulaşması yönünden oldukça  kolay olan ve İstanbul’da her yerde bağlanmış bir halde görmeniz mümkün. Bir çok insanın aklına takılan sorulardan birisi olan bu kadar çok scooterın nasıl ve ne zaman şarj ediliyor olmasıdır. Bu en çok düşünülen  bir durum haline geldi .

Bazı insanlar Martı’nın güneşle ya da farklı bir yolla otomatik olarak şarj edildiğimi düşünüyor fakat böyle bir durum söz konusu değil. Martı Scooterlar belirli zamanda görevlileri tarafından toplanıyor ve şarj edilip yine farklı noktalara bırakılıyor. Yani bu durumda herhangi bir noktada aldığınız scooter çok kısa bir yol gittikten bir süre sonra yolda kalabilir. Kiraladığınız scooterın şarj durumuna mutlaka kontrol etmeniz gerekiyor. Şarj durumları scooterın göstergelerinde bulunmaktadır ve uzun bir yola gidecekseniz kesinlikle şarjını kontrol ederek alın.

Youtuber Nasıl Olunur

Elektrikli scooter nasıl şarj edilir

Kısaca anlatmak gerekirse elektrikli scooterlar günlük olarak kullandığımız 220 Volt topraklı prizden şarj edilebiliyor. Yani evlerimizde, ofislerde ve yaşam alanlarımızı sürdürdüğümüz günlük kullanımda rastladığımız elektrik prizlerinden şarj edebiliriz.

Elektrikli scooterızı şarj etmek için şarj cihazına sahip olmanız gerekiyor. Her scooterın giriş voltajı farklı olabileceği için kendi scooterınıza uygun olan şarj cihazı kullanmanız gerekiyor. Scooterların modellerine göre şarj yuvasının yeri ve adedi de değişiyor. Bazı scooterlarda çift şarj yuvası bulunurken genellikle de büyük çoğunluğunda tek şarj girişi bulunuyor.

Martı şarjı kaç km gider

Martı günlük kısa seyahatlerinizi karşılamada çok pratik bir çözümdür.

Martı’nım bir şarla gideceği yol, iklim, kullanım sitili, engebe durumu, taşıdığı ağırlık gibi pek çok değişkenin etkisi ile farklılık gösterir. Yeni bir scooter aküleri yeni olduğu için 60 km gidebilir.

Sil Süpür Nasıl Yapılır

Getir İlk Sipariş 30 TL İndirim Nasıl Yapılır

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu