Mersin Limon Fiyatları – Rusya ve Ukrayna Limon

Mersin limon fiyatları 2023 yılı güncel rakamlarını sizlere aktarıyoruz. 1 Kasa limon fiyatı, Rusya’da limon fiyatları ve Ukrayna da limon fiyatlarını gelin birlikte inceleyelim.

Limon PiyasasıKG FiyatıTon Fiyatı
Erdemli Günlük Limon Piyasası6.50 TL6.500 TL
Mersin Hal Limon Fiyatları6 TL6.000 TL
Rusya’da Limon Fiyatları6.50 Dolar6.500 Dolar
Ukrayna da limon fiyatları5.50 Dolar5.500 Dolar
Limon Piyasası

Mersin limon fiyatları 2023 yılında 6 TL ile 6.50 TL arasında değişkenik göstermektedir. Limonun cinsine ve ürün türüne bağlı olarak fiyatlar farklılaşmaktadır.

Mersin her yıl yaklaşık 600.000 ton limon üretimi ile Türkiye’de limon deyince akla gelen ilk şehirdir. Mersin’de limon fiyatlarının yükselmesi ya da azalması üreticilerin hasatlarına bağlı olarak şekilleniyor. Mersin limon fiyatlarındaki yükselme ülkemizin farklı şehirlerindeki satış fiyatlarını da etkilemektedir.

1 Kasa Limon Fiyatı Ne Kadar

1 kasa limon fiyatı yaklaşık olarak Mersin’den satın almanız halinde 120 TL civarındadır. Limonun ortalama kg fiyatı 6 TL bandında sürmektedir. Bir kasa limon ise yaklaşık 20 kg etmektedir.

Limonlar 20 kg’lık kasalar halinde satıldığında kasa başı ücret limonun türü ve cinsine göre de belirlenmektedir. Mayer cinsi erken hasat yapılabilen limonların fiyatları daha uygundur.


Daha fazla sebze ve meyve fiyatları;


Erdemli Limon Fiyatları

Erdemli limon fiyatları kg bazında 6.50 TL civarındadır. Erdemli limonunun ilerleyen süreçte don vurması tehlikesi nedeni ile fiyatının artması beklenmektedir. Erdemli limon fiyatlarının 6.50 TL civarında olması toptan alıcılar için de olumlu karşılanmaktadır. Ancak bu yıl küresel ısınma kaynaklı iklimsel sorunlar nedeni ile ilerleyen süreçte limon fiyatlarının artma riski de bulunmaktadır.

Rusya’da Limon Fiyatları

Rusya’da limon fiyatları

Rusya’da limon fiyatları kg bazında 5.50 dolar ile 6.50 dolar arasında değişkenlik göstermektedir. Limonun fiyatlarının ülkenin farklı şehirlerinde değişkenlik göstermesi kesin bir fiyat bilgisi vermeyi engellese de ortalama 6.50 dolar civarında fiyatlar verilmektedir.

Rusya’da limon fiyatları limon ithalatına göre şekillenmektedir. Türkiye’nin ithalat yaptığı ülkeler arasında en büyük yere sahip olan Rusya’nın limon alımı ile birlikte çiftçilerimizin stokları azalmaktadır. Azalan stoklar ise ülkemizde limon fiyatlarının yükselmesine neden olmaktadır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥