Ücretsiz bir şekilde görüntülü konuşabildiğiniz, sesli ve yazılı olarak mesajlaştığınız uygulamalardan birisi Messenger olmaktadır. Uygulamalar arasında mesajlaşma ve arama yapma imkanınız vardır. Facebook uygulamasının mesajlaşma servisi olarak kullanılan Messenger uygulaması hakkında bir karar alınmıştır. Facebook hesabı olmayan kişiler Messenger uygulamasına giriş yapamazlar.

Messenger uygulaması ile Instagram ve diğer hesaplarınızda olan takipçilerinizle iletişim halinde bulunabilirsiniz. Messenger uygulamasını indirmeden kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken adımları sizler için ele aldık.

 • İlk olarak https://www.messenger.com linkine tıklayın ardından Facebook hesabınıza bağlı e-posta ve telefon bilgilerinizi girdikten sonra şifrenizi girerek devam seçeneğine tıklayınız. Bu adımları gerçekleştirdikten sonra Messenger programına indirmeden giriş yapabilirsiniz.

Messenger Facebooksuz Giriş

Facebook uygulamasının mesajlaşma servislerinden olan Messenger uygulaması oldukça popüler ve en çok kullanılan platformlardan biridir. Messenger uygulamasına Facebook hesabı olmayan kişiler de giriş yapabiliyordu. Son zamanlarda alınan kararla artık Facebook hesabı olmayan kişiler Messenger hesabına giriş yapamamaktadır. Facebook tarafından alınan bu karar ile Messenger hesaplarının Facebook’a bağlanması zorunlu hale gelmiştir. Bu kararın alınmasın da Facebook uygulamasının kullanıcı sayısının düşmesi en büyük etmenlerden biri olarak görülmektedir.

 • Facebook bünyesinde olan Whatsapp uygulamasında da aynı kararın alınacağına dair söylemler ortaya atılsa da bu konu hakkında net bir açıklama yoktur. Facebook hesabınız olmadan Messenger hesabınıza giriş yapamazsınız. Yeni oturum açmanız ya da eski hesabınızı aktif hale getirmeniz gerekir.

Messenger’a Giriş Yapamıyorum

messenger giriş yap indirmeden

Messenger uygulaması uzun zamandan beri hizmet veren ve en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamaları arasında yer almaktadır. Facebook bünyesinde olan Messenger mesajlaşma aracını kullanmanız için Facebook hesabınızın olması gerekir. Facebook dünyada en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biriyken artık son zamanlarda birçok kişi Facebook hesaplarını kapatmıştır. Bunun üzerine Facebook bir karar alarak Messenger uygulamasına girmek için Facebook hesabının olması zorunlu hale getirilmiştir. Messenger uygulamasına giriş yaparken sorunlarla karşılaşıyorsanız yapmanız gereken yöntemleri sizler için derledik.

 • Messenger uygulamasının son sürümünün yüklü olduğundan emin olmanız gerekir. Eğer son sürüm yüklü değilse uygulamayı güncelleyiniz.
 • Messenger uygulamasına ait tüm önbelleği temizlemeniz sizlere yardımcı olacaktır.
 • Hesabınızın kısıtlı olup olmadığını anlamak için arkadaşınızın telefonundan kendi hesabınıza giriş yapmaya çalışın. Giriş yapamıyorsanız hesabınız kısıtlanmış olabilir.

Messenger indir

Messenger uygulamasını ücretsiz indirmek ve facebooksuz giriş yapmak için aşağıda bulunan android ve IOS işletim sistemlerine uygun uygulama linklerinden indirebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Messenger IM açılmıyor nasıl açabilirim?

Messenger IM’in açılmaması, aşağıdaki nedenlerden kaynaklanabilir:

 • Uygulamanın güncel olmaması: Messenger IM’in en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Uygulamanın güncel olmadığını düşünüyorsanız, uygulama mağazasından güncellemeyi indirin.
 • Cihazınızdaki ayarların yanlış olması: Cihazınızdaki ayarların Messenger IM’i engellemediğinden emin olun. Örneğin, cihazınızın Wi-Fi veya mobil veri bağlantısının açık olduğundan emin olun. Ayrıca, cihazınızın arka planda çalışan uygulamalar için izin verdiğinde de emin olun.
 • Uygulamanın bozuk olması: Messenger IM uygulaması bozuk olabilir. Bu durumda, uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemeyi deneyin.

Messenger gelen mesajları nasıl görebilirim?

Messenger gelen mesajları görmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Messenger uygulamasını açın.
 2. Mesajlar ekranına gidin.
 3. Mesaj almak istediğiniz kişinin profil resmine dokunun.
 4. Mesajları göreceksiniz.