Metaverse Gözlük Fiyatları 2022 – Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nasıl Kullanılır?

Metaverse gözlük fiyatları hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. VR gözlük nasıl kullanılır ve VR gözlük oyunları işte detaylar.

Metaverse sanal dünya olarak adlandırdığımız bir yapıdır. Metaverse herhangi bir çaba harcamadan, gerçek dünya algısı yaratan bir olaydır. Metaverse sanal arsa alma olayından sonra en çok merak edilen konulardan birisi metaverse gözlük fiyatları oluşturmaktadır.

Metaverse sanal arsaya girerken gözlük taktığınız zaman nesneler ve etkileşimleri gerçek dünya gibi algılanması sağlanmaktadır. Sanal evrende herhangi bir çaba harcamadan gerçek dünya algısı yaratan gözlüklere Metaverse Vr gözlük denmektedir. 2022 yılında Metaverse gözlük fiyatlarını sizler için liste haline getirdik. Gelin birlikte bakalım.

Metaverse nedir ve Metaverse coinleri

Metaverse gözlük fiyatlarıDolar FiyatıTürk Lirası
Oculus Rift S PC- Powered VR Gaming Headset202 Dolar2.748 Türk Lirası
HTC Vive Cosmos Elite Virtual Reality Headset873 Dolar11.880 Türk Lirası
Oculus Quest 2 – Advanced All In One399 Dolar5.429 Türk Lirası
Google Cardboard VR Headsets 3D Box Virtual Reality Glasses9.99 Dolar135 Türk Lirası
Vestel VR Bluetooth Kumandalı 3D SanaL Gerçeklik Gözlük26 Dolar353 Türk Lirası
Newest HP Reverb G2 Virtual Reality Headset666 Dolar9.063 Türk Lirası
Samsung Gear VR Virtual Reality Headset29 Dolar394 Türk Lirası

VR Gözlük Nasıl Kullanılır

Sanal gerçeklik son günlerde en çok konuşulan konulardan biridir. Teknolojinin gelişmesiyle kendinizi görüntünün içindeymiş gibi hissetmek istemez misin?

Vr gözlük görüntüleme cihazıdır. Kişinin 3 boyutlu bir görüntü görmesini sağlamaktadır. Bu gözlüğü takan kişiler kendilerini görüntünün içerisinde gibi hissetmektedir. Gözlüğü takan kişiler o görüntünün gerçekmiş gibi algılamaktadır. Bunun sebebi derinlik yanılsamasından kaynaklıdır. Sanal gerçeklik gözlüğünü nasıl kullanacağınızı sizler için araştırdık. Genel bakalım.

 • Klasik bir gözlüğü takıyormuş gibi aynı şekilde gözlüğü yüzünüze yerleştirin. Sabit durması için destekleyici bandı sayesinde hareket ettiğiniz sürece görüntüler buna göre değişir. Gözlüğü ilk taktığınız zaman baş dönmeniz olabilir. Bu his normaldir ve kısa sürer.

Android telefonlarda sanal gerçeklik gözlüğünü kullanmanız için şu adımları takip ediniz.

 • İçerisinde gezinmek istediğiniz videonuzu açın.
 • Açılan ekranda sağ kısımda bulunan en altta filtreleme seçeneğine tıklayınız.
 • Tıkladıktan sonra en alt kısımda bulunan 360 derece yazan seçeneğini seçin.
 • Bu ayarları yaptıktan sonra videonuzu açın. Sağ alt kısımda sanal gözlük sembolüne tıklayınız ve sanal gerçekliğin tadını çıkarın.

İOS telefonlarda sanal gerçeklik gözlüğünü kullanmanız için şu adımları takip ediniz.

 • İn360tube uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. İndirdiğiniz uygulamaya giriş yapınız. Sanal gerçeklik hissetmek istediğiniz videoyu seçin. Ve sanal gerçekliğin keyfine varın.
VR Gözlük Oyunları
VR Gözlük Oyunları

VR Gözlük Oyunları

Son zamanlarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımız değişmeye başlamıştır. Sanal gerçeklik ile hayatımız tamamen değişecektir. 3 boyutlu gözlükler ile görüntünün içerisinde gibi hissetmeye hazır mısın? Tamamen gerçek hissiyatı ile sanal gerçekliğe adım atmanız için Vr gözlükleri kullanmanız gerekmektedir. VR gözlükleri kullanmanız için bilgisayarınızın Cpu sistemiz hızlı olması gerekmektedir. Sanal gerçeklik gözlüklerini kullanarak oynayabileceğiniz oyunlardan birkaçını sizler için listeledik. Gelin bakalım.

 • Farpoint
 • Half- Life Alyx
 • Beat Saber
 • No Man’s Sky
 • Star Wars Squadrons
 • Iron Man VR
 • Falcon Age
 • Microsoft Flight Simulator
 • Batman Arkham VR
 • The Elder Scrolls V Skyrim VR

Oyun listesinden herhangi bir oyunu seçerek Vr gözlükleri ile oynayabilirsiniz. Oyunları oynamakla kalmaz daha ötesi yaşama fırsatınız vardır. Vr gözlüklerle deneyimlerinizi bize yorum atarak paylaşabilirsiniz.

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Yorum

Sanal gerçeklik dediğimiz yapı, bu dünyadan koparak internet dünyasına giriş yaptığımız bir yapıdır. Sanal gerçekliği hissetmeniz için Vr gözlüklerini kullanmanız gerekmektedir. Vr gözlükler sizleri istediğiniz görüntünün içine dahil eder ve o dünyanın içindeymiş gibi hissetmenizi sağlamaktadır. Sizler için sanal gerçeklik gözlüğü için yapılan yorumları araştırdık. Yapılan yorumlara göre elde edilen sonuçlar şu şekildedir;

 • Sizleri içine çeken ve gerçekten ordaymış hissiyatı yaratan muhteşem gözlüklerdir. Sanal gerçeklik gözlüğünü ilk takan kişilerin baş dönmesi olsa da bu durum geçici olarak yaşanmıştır. Kullanan çoğu kişi gözlüğün verdiği hissiyatı ve gerçekliğine hayran kalmıştır. Bu gözlüklerin hayatımıza daha fazla dahil olacağını düşünen birçok kişi bulunmaktadırlar. Sanal gözlüğünü deneyimleyen kişilerin büyük çoğunluğu gözlüğü oldukça beğenmiştir.

Metaverse Nasıl Oynanır

Metaverse de arsa nasıl alınır

Metaverse Arsa Alma Türkiye

Metaverse Arsa Fiyatları İstanbul

googlehaberler