Sanal Arsa Fiyatları

Sanal Arsa fiyatları hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sanal arsa nedir ve sanal arsa almak işte detaylar.

Bitcoin piyasasından sonra dünyayı sarsan sanal arsa alma çılgınlığı gittikçe büyüyor. Sanal arsanın bir diğer adıyla Metaverse olan bu teknoloji insanları heyecanlandırıyor. Metaverse yeni bir dünya olarak sunuluyor. Bitcoin piyasasını kaçıran insanlar sanal arsa almayı da ellerinden kaçırmak istemiyor. Peki bu sanal arsa alma olayı nasıl gerçekleşiyor? Yazımızda detaylı olarak bakalım. Sanal evrende alışveriş yapmak, arsa almak veya bilet almak için coinlere ihtiyacınız vardır. Bu coinlerden bazıları Axıe İnfinity, Decentraland, Enjin, Metahero, The Sandbox gibi coinlerdir. Bunların en değerlisi ise Axie İnfinity coindir.

Sanal Arsa Nedir

Sanal arsa nedir, Metaverse teknolojisi ile gelişen sanal arazilerdeki her bir parçaya sanal arsa denilmektedir. Metaverse sanal gerçeklik gözlükleriyle farklı boyuttaki yaşamı dijital ortamda oluşturmuş yapay bir dünyadır. Bu kişiler oturdukları yerden gözlük sayesinde sanal dünyaya giriş yaparak Metaverse coinleriyle alışveriş yaparlar.  Bu sanal evrenin geliştiricisi ve destekçisi Facebooktur.

 • Metaverse yani sanal arsa ve sanal dünya dediğimiz yapı gerçek dünyanın taklididir. Bu sanal dünyada yaşayan insanların kopyalarına MetaHuman adı verilmiştir.
 • Fiziksel boyuttan çıkıp tamamen zihinde yaşanan bir süreçtir.
 • Gelecekte sanal evrende mal, para sahibi kişilerin bu alanda trilyonlarca dolarlık bir platforma dönüşmesi amaçlanmıştır.
 • Birçok insan Metaverse’yi dünyanın ve internetin geleceği olacağını düşünüyor. İnsanlar zamanla bu sanal dünyada mal, coin ve arazi sahibi olacaklardır.

Sanal Arsa Almak

Sanal arsa almak, istiyorsanız şu yolları takip etmenizi öneriyoruz.

 • İlk olarak sanal dünya yani Metaverse teknolojisini anlayın.
 • Yatırım yapacağınız sanal arsa sistemini belirlemenizde fayda var. En popüler kripto para olan Decentraland’dır. Bunun dışında Axıe İnfinity, Enjin, Metahero, The Sandbox gibi sistemleri de kullanabilirsiniz.
 • Küçük çaplı yatırımla başlamanız sizin için daha iyi olacaktır.
 • Kripto para borsasına üye olmanız gerekmektedir. Binance ve BtcTurk gibi borsalara üye olmanız gerekmektedir.
 • Yatırım yapacağınız birimin detaylarını öğrenin. Decentraland alanında arsa almayı istiyorsanız LAND tokene sahip olmanız gerekmektedir.
 • En son olarak sanal evrende sizi temsil eden kopyanızı da oluşturabilirsiniz.
 • Böylelikle sanal dünya da kendi yerinizi oluşturmuş oldunuz.

Sanal Arsa Nereden Alınır

Sanal arsa nereden alınır, sanal arsa almak istiyorsanız ilk olarak hangi sanal arsa sistemini belirleyeceğinize karar verin. Bu sistem Decentraland olabilir veya Axıe İnfinity, Enjin, Metahero, The Sandbox gibi sistemler de olabilir bu tamamen size kalmıştır. Daha sonra Binance veya BtcTurk borsalarından birine kayıt olmanız gerekmektedir. Token birimlerine sahip olmanız gerekmektedir. Tabi bu işlemleri de belirlediğiniz arsa sistemlerinin web sitelerine kayıt olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu web sitelerden bazıları aşağıda verilmiştir.

Bu web sitelerine girerek hangisini tercih etmek istiyorsanız sizlere kalmış bir durumdur. Giriş yaptıktan sonra parsellerinizi belirleyip gerekli olan kripto para ile ödeme yaparak sahip olabilirsiniz.

Sanal Arsa Nereden Alınır
Sanal Arsa Nereden Alınır

Metaverse de arsa nasıl alınır

Metavpad Coin Geleceği 2022

Metaverse ile GameFi

AXS Coin Geleceği 2022

googlehaberler