Metris cezaevi telefon numarası merakla araştırılıyor. Bu noktada Metris 1 No’lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun irtibat numarası aşağıda yer almaktadır.

Metris Cezaevi Telefon0212 617 52 20

Genelde mahkum yakınları tarafından bu irtibat numarasının araştırıldığını söylemek mümkündür. Özellikle de mahkumların görüş günleri hakkında ya da doğrudan mahkumlar hakkında bilgi almak üzere 0212 617 52 20 numarası aranıyor.

Metreis Cezaevi bildiğiniz züere İstanbul Esenler semtinde yer alıyor. Esenler’in Oruçreis Mahallesi’nde yer alan bu cezaevi 1981 yılında Milli Savunma Bakanlığı tarafından açılmıştır. Ülkedeki sıkı yönetim döneminde bu cezaevi direk Metris Askeri Cezaevi olarak kullanılmıştır. Daha sonra ise 1988 yılında Metris Cezaevi Adalet Bakanlığına devredilmiştir. Bu devir işleminden sonra ise şimdilerde Bakırköy Adliyesine bağlı olup Metris Kapalı Cezaevi şeklinde hizmet vermeye devam ediyor.

Metris 1 NOLU Cezaevi Telefon Görüş Günleri

Metris Cezaevi Telefon Numarası

Metris 1 NOLU Cezaevi telefon görüş günleri ve benzeri tüm detaylar yoğun bir şekilde araştırılıyor. Bildiğiniz üzere Metris Kapalı Cezaevi İstanbul Esenler ilçesinde yer alıyor. İçerisinde binlerce mahkumun yer aldığı bu cezaevinin telefon görüş günleri mahkum yakınları tarafından merak ediliyor.

Metris Kapalı Cezaevi telefon görüş günleri bloklar halinde sunuluyor. Pandemi nedeniyle telefon görüş saatleri ve günleri de değişkenlik göstermiştir. Bu noktada 2022 Metris 1 NOLU Cezaevi telefon görüş günleri ve detayları en güncel haliyle şu şekildedir;

 • Pazartesi Günü: B Blok için telefon görüşü açık
 • Salı Günü: C ve D Bloklar için telefon görüşü
 • Çarşamba Günü: A Blok 1-2-3-6-7-8-11-12-13-16-17-18-21-22-23-26-27-28 için telefonla görüşler açık
 • Perşembe Günü: A Blok 4-5-9-10-14-15-19-20-24-25-29-30 ve Tekli Odalar

Yer verdiğimiz Metris 1 Nolu kapalı cezaevi telefon görüş saatleri ‘’METRİS 1 NOLU T TİPİ KAPALI CEZA İNFAZ KURUMU’’ resmi web sitesinden alınmıştır. Görüş günleri, telefon görüşleri ve daha fazlası için güncel bilgilere doğrudan resmi web sitesi üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Ya da detaylı bilgi almak üzere 0212 617 52 20 numarasını aratarak Metris Cezaevi’ne de ulaşabilirsiniz.

Metris Cezaevi T2 Telefon Numarası

Metris Cezaevi t2 telefon numarası bilgileri mahkum yakınları tarafından merak ediliyor. Kapalı olarak hizmet veren Metris Cezaevi’nde çok sayıda mahkum bulunuyor. Mahkumların yakınları yüz yüze ya da telefon görüşleri ile görüşme sağlıyor. Bu noktada mahkumlar ve mahkumlarla görüşler hakkında bilgi almak isteyen mahkum yakınları kurumun adres ve iletişim bilgilerini merak ediyor. Metris Cezaevi t2 kurum irtibat bilgilerinin detayları şu şekildedir;

 • Kurum Adı: Metris 2 Nolu T ve R Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu
 • Kurum Açık Adresi: 15 Temmuz Mahallesi Eski Edirne Asfaltı Üzeri no:419 PK 34200 Esenler / İstanbul
 • Kurum Telefon Numaraları: 0212 477 66 15-   0212 477 99 86-   0212 477 99 86
 • Kurum Faks Numarası: 0212 617 25 18

Yer verilen irtibat numaralarından birini arayarak kolayca kurum ile iletişime geçebilirsiniz.

METRİS Cezaevi Açık Görüş Günleri 2024

METRİS Cezaevi açık görüş günleri 2024 yılında pandemi nedeniyle değişkenlik göstermişti. Pandemi sürecinde mahkum yakınları açık görüş olup olmayacağını merakla araştırıyor. Bu noktada metris Cezaevi’nin resmi web sitesinde açık görüş detayları hakkında sürekli güncel duyurular yayınlanıyor. Açık görüşlere dair yapılan güncel duyuru şu şekilde yansıyor;

 • Hüküm-tutuklu yargılanan herkes kendi koğuş saatine göre görüş yapacaktır.
 • Hüküm-tutuklu açık görüşleri için her ayın ikinci haftasına direk denk gelen saat ve günlerde ziyaretler kabul edilecektir.

Açık görül günleri çeşitli nedenlerden kaynaklı farklılık gösterebilir. Güncel açık görüş tarihleri için doğrudan Metris Cezaevi ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Metris telefon görüş günleri

Metris Cezaevi’nde telefon görüşmeleri, hafta içi her gün yapılır. Görüş günleri, hükümlünün veya tutuklunun blokuna göre değişmektedir.

1 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

 • Pazartesi: B Blok
 • Salı: C ve D Bloklar
 • Çarşamba: A Blok
 • Perşembe: E Blok
 • Cuma: F Blok

2 Nolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu

 • Pazartesi: A ve B Bloklar
 • Salı: C ve D Bloklar
 • Çarşamba: E ve F Bloklar
 • Perşembe: G ve H Bloklar
 • Cuma: I ve J Bloklar

Görüş günleri, cezaevinin resmi internet sitesinden veya telefonla aranılarak öğrenilebilir.


Daha fazla ilgili içerik;

Metris Cezaevi telefon görüşmesi nasıl yapılır?

Metris Cezaevi’nde telefon görüşmesi yapmak için öncelikle, görüşme yapmak istediğiniz kişinin aile veya yakınlarından, görüşme için gerekli belgeleri hazırlamalarını rica etmeniz gerekir.

Mahkumlar kaça kadar arayabilir?

Mahkumlar, hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında telefon görüşmesi yapabilirler. Hafta sonları ve resmi tatillerde telefon görüşmesi yapılamaz.

Cezaevi telefon görüşmesi nasıl?

Cezaevi telefon görüşmesi, normal bir telefon görüşmesinden farklı değildir. Görüşme sırasında, görüşmenin ses kaydı alınır ve bu kayıtlar ilgili birimlerce saklanır.

Kapalı cezaevinde telefon hakkı kaç dakika?

Kapalı cezaevlerinde bulunan hükümlüler ve tutuklular, aylık 15 dakika telefon görüşmesi hakkına sahiptirler. Bu hak, her ay yenilenir.
Leave A Reply