Minecraft envanter koruma kodu, öldükten sonra envanterinizdeki tüm eşyaların kaybolmasını önleyen bir koddur. Bu kod, “/gamerule keepInventory true” şeklindedir. Bu kodu, Minecraft sohbet penceresine yazarak kullanabilirsiniz.

Oyunu oynarken Survival modu aktif ise ve canınızın bitmesi halinde direk ölürsünüz. Oyunda öldüğünüz zaman ise yine oyun içerisinde sahip olduğunuz eşyaların tamamı da gider. Eğer bu durumun önüne geçmek istiyorsanız ölünce eşya gitmeme kodu yazmanız gerekiyor. Bu kodu yazmak için izlemeniz gereken adımları kısaca aktarmak gerekirse de;

 • Ölünce eşya gitmeme kodu oluşturmak için öncelikle oyununa giriş sağlayın.
 • Ardından ise hile yazma seçeneğini aktif hale getirin.
 • Sonraki adımda ise oyun konsoluna /keepitems ya da /gamerule keepInventory true kodunu yazarak devam edin.

Yer verdiğimiz bu adımları takip etmeniz halinde hileniz otomatik olarak aktif hale gelecektir. Sadece ölünde eşya gitmeme kodu için değil Minecraft oyununda yer alan diğer tüm kodlar için de aynı adımları takip edebilirsiniz.

Minecraft Envanter Koruma Nasıl Açılır?

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft envanter koruma nasıl açılır ve nedir gibi sorular yeni Minecraft oyuncuları tarafından sıkça merak ediliyor. Minecraft eğlenceli bir oyun seçeneği olarak özellikle de çocuklar tarafından sevilerek tercih ediliyor. Oyunda kazanmak için çeşitli kodlar bulunuyor. Bu kodlardan biri de envanter kodu olarak biliniyor.

Minecraft envanter kodu ölünce oyundaki eşyaların gitmemesi için kullanılan bir hile-koddur. Minecraft oyunu için kullanılan envanter kodu “/keepitems şeklinde yazılır. Eğer bu kodu aktif hale getirmek istiyorsanız izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • Minecraft oyununa giriş sağlayarak ana ekranda bir süre kadar bekleyin.
 • Ardından ise ana ekrandayken T tuşuna basarak devam edin.
 • Karşınıza açılan pencereye hemen /gamemod 1 yazarak devam edin.
 • Sonraki adımda ise oyununuzu açın.
 • En son adımda ise konsola /keepitems yazarak işleminizi tamamlayın.

Yer verdiğimiz bu adımları takip ederek kolayca envanter kodunuzu çalıştırabilirsiniz. Envanter kodunu çalıştırmanız halinde oyunda ölseniz bile eşyalarınız gitmeyecektir.

Minecraft Envanter Koruma Komutu

Minecraft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Minecraft envanter koruma komutu nasıl ve hangi kodla yapılabilir gibi sorular Minecraft oyuncuları tarafından merak ediliyor. Envanter koruma kodu eşya gitmeme kodu olarak kullanılıyor. Oyun içerisinde ölünde eşyaların gitmesini istemiyorsanız envanter kodunu aktif hale getirmeniz gerekiyor. Bu kodu aktif hale getirmek için ise şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • Oyuna erişim sağlayın ve ana ekranda kalın.
 • Ana ekran açıkken T tuşluna basın.
 • Açılan ekrana ise /gamemod 1 yazarak ilerleyin.
 • Daha sonra ise ana ekrandan çıkıp oyunu açın.
 • Oyunu açtıktan sonra konsola /keepitems yazarak adımları tamamlayın.

Bu adımları takip ederek envanter komutunu aktif hale getirebilirsiniz. Böylece oyunda ölseniz dahi eşyalarınız gitmeyecektir. Eşyalarınızı korumak istiyorsanız mutlaka envanter koruma kodunu kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Raft Ölünce Eşya Gitmeme Kodu

Raft ölünce eşya gitmeme kodu Minecraft oyununda yer alan en merak edilen konulardan biridir. Minecraft oyununda bildiğiniz üzere oyunculara sunulan çeşitli hileler bulunuyor. Bu hileleri kod halinde aktifleştirerek kullanabilirsiniz. Kodlardan biri de ölünce eşya gitmeme kodu olarak biliniyor. Eğer oyunda Raft ölürse eşyalarınız da gidecektir. Ancak Raft ölünce eşyalarınızın gitmemesini istiyorsanız eşya gitmeme kodunu şu adımlarla çalıştırmanız gerekiyor;

 • Oyununuzu açın.
 • Oyunun ana ekranında kalarak T tuşuna basın.
 • Daha sonra ise açılan pencereye /gamemod 1 yazarak devam edin.
 • Sonraki adımda oyununuzu başlatarak yine açılan ekrandaki konsola /keepitems yazarak kod oluşturma adımını tamamlayın.

Bu kodu oluşturmanız halinde oyunda ölseniz bile eşyalarınızın gitmemesini sağlayabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Minecraft ölünce itemler ne zaman gider?

Minecraft’ta, ölünce itemler 30 saniye içinde kaybolur. Bu süre zarfında, ölen oyuncunun eşyalarını almak için diğer oyunculara veya ölüm noktasına geri dönen oyuncuya 30 saniye süre verilir. 30 saniye dolduktan sonra, eşyalar kaybolur ve geri alınamaz.

Minecraft ölünce eşyalar gider mi?

Zırh: Zırh, öldükten sonra kaybolmaz.
Eşyalar: Eşyalar, öldükten sonra kaybolmaz. Ancak, eşyalar, 30 saniye içinde alınmazsa kaybolur.
Para: Para, öldükten sonra kaybolmaz.

Envanter kodu ne demek?

Envanter kodu, Minecraft’ta bir oyuncunun envanterindeki tüm eşyaları gösteren bir koddur. Bu kod, oyuncuların eşyalarını yönetmelerine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Minecraft envanter hangi tuşla açılır?

Minecraft envanter, “E” tuşu ile açılır.