Modemin geçmişini silmek için yapmanız gerekenleri ele aldık. 5 kolay adımla modem geçmişinizi kolayca silebilirsiniz.

İnternet üzerinde uğradığınız ya da gezdiğiniz tüm web siteleri kaydedilir. Tarayıcı üzerinden geçmişi silseniz bile modem tüm geçmişi hafızasında tutar. İnternet geçmişi modem ile kayıt altına alınır. Ailenizdeki tüm bireylerin hareketlerini takip edebilirsiniz. Modem üzerinden oturum açarak geçmişinizi görüntüleyebilir ve modemdeki geçmişi silebilirsiniz. Modem üzerinden oturuma açmak için IP adresinizi öğrenmeniz gerekir. Modem geçmişi için alttaki adımları takip edin.

  • İlk önce bağlı olduğunuz WİFİ ayarlarına girerek IP adresinizi öğrenin.
  • IP adresini öğrendikten sonra tarayıcı ile modeminizde oturum açın.
  • Oturum açtıktan sonra gelişmiş seçeneğine tıklayın daha sonra sistem seçeneğine gelin.
  • Sistem geçmişi kısmına tıklayarak modem geçmişine ulaşabilirsiniz.
  • Geçmişi kontrol ettikten sonra hepsini temizle seçeneğine tıklayın ve modemi resetleyin.

Telefondan Modem Geçmişi Silme

Telefondan modem geçmişi silme

Modem geçmişini görüntülemek için bilgisayara ihtiyacınız yok. Telefon sayesinde modem geçmişinizi görüntüleyerek geçmişinizi kolayca silebilirsiniz. Telefondan modem geçmişi silmek için ilk önce modemin IP adresini bulmanız gerekir. IP adresi değişiklik gösterse de genellikle 192.168.0.1 ile 192.168.1.1 kullanılır.

IP adresi ile modem oturum sayfasına giriş yapın. Modem kullanıcı adı ve şifresini kullanarak modeminizi açın. Bu işlemlerin ardından ekranda yer alan gelişmiş ve sistem seçeneklerine sırayla tıklayın. Sistem geçmişine tıklayarak modem geçmişinizi bulabilir ve tüm hareketlerinizi telefon üzerinden silebilirsiniz.

Modem Geçmişi Görünür Mü

Modem geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Ara geçmişinde yaptığınız sorguları ve arama terimlerinin hepsi kayıt altına alınır. İnternet tarayıcısına kaydedilen tüm bilgiler modem tarafından da kayıt altına alınır. Modemde kayıt altına tutulan bilgiler hangi web siteyi ziyaret ettiğinizi göstermez. Modeme reset atarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Modem geçmişi, internet tarayıcısı geçmişine göre daha sınırlıdır. Hangi süre boyunca çevrimiçi kaldığınızı, hangi aram terimlerini kullandığınızı gösterir. Ziyaret ettiğiniz tüm siteleri modem üzerinden göremezsiniz. Ayrıca 6 aylık geçmiş gösterilir. 6 ayda bir modemde bulunan tüm geçmişler silinir.

Modem geçmişi hakkında sorularınızı, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle yorum bölümüne yazarak paylaşmayı unutmayın.

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. Modem geçmişi kaydetmiyor diye biliyordum. Benim yaptığım tüm gezintileri modem de mi kaydediyor. İlk arkadaşım sötlediğinde şok olmuştum şimdi bir daha şok oldum