Ne İzlemeli: Evde En İyi Film Önerileri

Ne İzlemeli listemize son 5 yılın en iyi filmlerini ve IMDb puanlarını ekledik. Efsane filmler listesi ve Son on yılın en iyi filmleri önerileri sizin için hazırlandı..

Son 5 yılın en iyi filmleri izleyenlerin büyük bir çoğunluğunun beğendiği, izleyecilerin tekrar tekrar izlemek istediği türden yapımlardan oluşuyor. Her biri farklı kategorilerden olan ne izlemeli en iyi filmler listesini yazımızda teker teker derledik.

1. 777 Charlie (2022) IMDB: 8,9

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
777 charlie

777 Charlie yapımının başrolü Labrador cinsi bir köpek. Macera, komedi ve dramayı bir arada bulabileceğiniz fazlasıyla anlamlı bir yapım. Hint yapımı filmler arasında 2022 yılının en çok ses getirenlerinden.

Yalnız başına yaşayan ve artık hayatın monotonluğuna alışmış olan Dharma’nın hayatı bir gün tamamen değişir. Bu değişimin başrolünde ise Charlie vardır. Bir köpek insanın hayatını ne kadar güzelleştirebilir ki? İzleyin ve görün.

2. Black Mirror (2018) IMDB: 8,9

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Black mirror

Black Mirror her bir bölümü farklı bir konuyu işleyen, kısa filmlerden oluşan bir seri. Her sezon 3 bölümden oluşuyor ve her bölümün konusu farklı.

Black Mirror gerçek bir toplum eleştirisidir. Her bölümü ile insanı düşünmeye itecek türden bir yapım. 2018 yılının en çok ses getirenlerinden olduğunu söylemekte fayda var. İlk bölümde bir devlet başkanına şantaj yolu ile domuzla ilişkiye girmesi teklif ediliyor. Sezonun başka bir bölümünde ise insanlar hafıza çipleri takarak yaşamlarının her bir anını hatırlıyor ve paylaşabiliyor.

3. The Kaşmir Files (2022) IMDB: 8,7

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
The kaşmir files

Kaşmir Dosyası 1990 yılında var olan Kaşmir Pandit adındaki bir topluluğun yaşadıklarını anlatmaktadır. Bu topluluk karşılaştıkları zorluklar yüzünden acı ve hüznü iliklerine kadar yaşamış insanlardan oluşuyor.

Henüz bilinmeyen gerçekleri ise genç bir üniversite öğrencisi olan Krishna ortaya çıkaracaktır. En azından amacı budur.  Dram ve gizem içeren bir Hint yapımı.

4. Parazit (2019) IMDB: 8,5

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Parazit

Parazit Güney Kore yapımı olan ve tam 6 dalda Oscar adaylığı ile gündeme gelen başarılı bir yapım. Öyle ki Oscar töreninde de geceye damgasını vurmuştu. Film en iyi uluslararası film ve en iyi orijinal senaryo ödülünü almıştır. Bu ödüllerin İngilizce olmayan bir filme aynı anda gitmesi Oscar ödüllerinde de bir ilk oldu.

Parazit filminde iki aile konu ediliyor. Ailelerin sosyal statüleri birbirinden farklı. Bütün hikaye yoksul olan ailenin zengin bir ailenin yanına hizmetçi olarak girmesi etrafında şekilleniyor. Oldukça etkili ve anlamlı bir yapım.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Avengers: infinity war

5. Avengers: Infinity War (2018) IMDB: 8,5

Yenilmezler ekibinin 2018 yılına damgasını vuran Sonsuzluk Savaşı bölümünde çok üzülebilir ve çok heyecanlanabilirsiniz. Her bölümü ile yenilmezler hayranlarını tatmin eden serinin 2918 yılında yayınlanan bölümü şüphesiz en sevilenlerden oldu.

Bölümde kahramanlarımız iki gruba ayrılır. Kaptan Amerika ve Iron Man arasında yaşanan bu tartışmadan sonra kahramanlar tekrar bir araya gelebilecek midir? Her şey karmakarışıkken dünya yeni bir tehdit altına alınır. Artık dünyayı korumak için sınırları kaldırmanın vakti geldi.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Avengers last game

6. Avengers Last Game (2019) IMDB: 8,4

Yenilmezler Son Oyun, Avengers serisinin en çok dikkat çeken yapımlarından biri oldu. Yenilmezler serisinin son bölümünde Thanos ile mücadele eden yenilmezler için çok büyük olaylar gerçekleşecek. Avengers sevenlerin hem üzüldüğü hem de heyecanla izlediği bir bölüm oldu.

IMDB puanı da Avengers serisine uygun olarak oldukça yüksek. Iron Man sevenlerin mutlaka kaçırmadan izlemesi gereken bir macera, bilim kurgu ve aksiyon filmi. Tek solukta izlenecek türden.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Joker

7. Joker (2019) IMDB: 8,4

Joker 2019 yılında çıktığından bu yana büyük bir toplum eleştirisi olarak adını duyurmuştur. Öyle ki mental bir çöküşün ortasında olan bir adam hayallerine ulaşmak için son umut kırıntılarını da kullanır. Ancak hayat ona sandığından çok daha kaba davranacaktır.

 Peki o ne yapacak? Tam da burada onu Joker yapan kararlarını verecek. İkonik bir yapım olarak yıllar sonra bile hatırlanacağı kesin.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
The walking dead

8. The Walking Dead (2018) IMDB; 8,4

Zombilerden kaçmak için elinizden ne gelir? Kasaba şefi olan Rick Grimes bu distopyanın dışında kalmıştır. Çünkü kendisi vurulduktan sonra hastaneye kaldırılmıştır.

Uyandığında ise dünyayı bir felaket kasıp kavurmuştur. İnsanları yiyen zombilerle dolu bir dünyada eski hayatından eser kalmayan polis şefi yaşamak için elinden geleni yapar.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Hamilton

9. Hamilton (2020) IMDB: 8,4

Hamilton bir biyografi niteliğinde. Anlattığı hayat ise Amerika’nın ilk hazine bakanı olan Alexander Hamilton’dur. Broadway’de canlı bir şekilde çekildiğinden izleyenleri merak içinde bırakacak bir yapım olmayı da başardı.

Biyografi türünden sinema yapımlarını seviyorsanız bir hayatın ne kadar büyük hikayeler çıkarabileceğini Hamilton’da görün.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Top gun: maverick

10. Top Gun: Maverick (2022) IMDB: 8,3

Top Gun Maverick, Tom Cruise başrolünde gerçekleştirilen macera ve gizem içeren, biraz da dram barındıran bir yapım. 30 yıldır Top Gun’da olan ve havacılık konusunda her zaman sınırlarını zorlayan Maverick fazlasıyla fedakarlık yapması gereken bir göreve atanır.

Görevde Top Gun’un başka mezunları da onun komutasındadır. Maverick için işler çok daha farklı yerlere gidecek. Öyle ki kendisi geçmişinin hayaletleri ile yüz yüze gelecek. Geçmişten kaçmak için bir pilot olmak yeterli mi?

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Bohemian rhapsody

11. Bohemian Rhapsody (2018) IMDB: 8,3

Bohemian Rhapsody bir biyografik filmdir. Queen grubunun yaşadıklarına, solistlerine ve müzikleri ile sıradışı bir hal alan performanslarına değinmektedir. Filmde Queen grubunun yaşadıklarına hem iyi hem de kötü olaylara yer veriliyor.

Mercury’nin yaşamında kontrol edemediği şeyler olmaya başlaması ile grup içindeki çatışma izleyen herkesi üzecek. Bugün normal olmayan, dışlanan ve hayallerinin peşinden koşan herkesin seveceği türden bir yapım. 

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Spider man: no way home

12. Spider Man: No Way Home (2021) IMDB:8,2

Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok. Bu zamana kadar gelmiş geçmiş en heyecanlı örümcek adam seri filmi olabilir. Gençleşen örümcek adamı herkes çok sevdi. Öyle ki örümceğin maceraları da sürmeye devam ediyor.

Bir gün mucizevi bir şekilde bir örümcek ısırığı ile örümcek adama dönüşen Peter Parker ailesi ve sevdiği herkesi kurtarmak zorundadır. Başka dünyalardan gelen başka örümcek adamlar da bu işe dahil olacaktır. Doctor Strange de filmin kadrosunda. Fantastik yapımlar arasında 2021 yılının en çok ses getirenlerinden.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Father

13. Father (2020) IMDB: 8,2

Baba, bir kız ile babanın öyküsünü anlatıyor. Kızı babasına yardım etmek istedikçe babası yaşının ilerlemesi ile birlikte kızının tüm yardımlarını reddetmeye başlar. Yaşlanmak onda beklemediği etkiler ortaya çıkarmaktadır.

Öyle ki yaşlı adam artık gerçeklikten şüphe ediyor, zihninin ve kendinin varlığından endişe ediyordur. Peki ya kızı? Etkileyici bir baba kız öyküsü izlemek isterseniz ekran başına.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
1917

14. 1917 (2019) IMDB: 8,2

1917 gerçek bir savaş filmi. Tarih 6 Nisan 1917’yi vurduğunda filmimizin konusunu oluşturan piyade birliği düşman bölgesinin derinliklerine gitmek üzere harekete geçer.

Zamana karşı yarışmalı ve mermiler, tuzaklar arasında hayatta kalmalılar. Amaçları ise bir mesaj iletmek. Savaşın seyrini değiştirecek türden bir mesaj. Savaşı iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
American utopia

15. American Utopia (2020) IMDB: 8,2

Amerikan Ütopyası bir Broadway şovunu belgelemektedir. Spike Lee’nin bulunduğu son albüm ve yine aynı ismi taşıyan turnesini konu alan bir yapım. Müzik ve sinemayı bir arada sevenler için başarılı bir yapım.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
The whale

16. The Whale (2022) IMDB: 8,1

Dilimizdeki adı ile Balina 2022 yılında insanların iletişim sorunlarına dair eğilen en iyi sinema yapımlarından biridir. Balina lakabı takılan adam aşırı derecede obez bir İngilizce öğretmenidir. Kendisinin bir kızı vardır ancak uzun süredir görüşmüyorlardır.

Adam şu an ergenlik çağında olan kızı ile yeniden bağ kurmaya çalışır ve işler burada ilginçleşmeye başlar. İnsan doğasının sınırlarını, duyguları ve yaşanmışlıkları bu yapımda görebilirsiniz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Alev almış bir genç kızın portresi

17. Alev Almış Bir Genç Kızın Portresi (2019) IMDB: 8,1

Alev almış bir genç kızın portresi bilinenden çok daha farklı bir yapım. Film 18.yüzyılın sonlarında geçiyor. Brittany’de bulunan bir ıssız adada ressam olan bir kadının başından geçenler anlatılıyor.

Ressam kadın başka bir genç kadının düğün portresini yapmak zorunda kalır. Hikaye burada canlanmaya başlar. Portre çizilirken yaşananlar ise insanı düşündürecek türden şeyler.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
American dremar

18. American Dremar (2022) IMDB: 8,1

Phil bir hayalperesttir. Kendisinin kurduğu hayallerin büyük bir çoğunluğu asla gerçekleşmez. Phil ise bu duruma karşı fazlasıyla nefret doludur. Hayallerinin gerçekleşmemesi onun hayal kurmasının önünde bir engel değildir. Peki hayallerini nasıl gerçekleştirecektir? Hayat her zaman sizin tarafınızı tutmaz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Black bird

19. Black Bird (2022) IMDB: 8,1

Kara kuş bir ajanlık öyküsünü konu alıyor. Bir gün FBI ile anlaşma yapan Jimmy Keene bir hapishanede 10 yıl hapis cezasına çarptırılır. Ancak onun amacı hapis yatmak değildir. Amacı şüpheli bir seri katille arkadaş olmak ve bilgi almaktır.

Keene tam 18 kadının cesedini bulmak için FBI’a bilgi vermek zorundadır. Arkadaşlık kurduğu seri katilin ona açılması ise sandığından çok daha karmaşık bir süreç olacaktır.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Asfaltın kralları

20. Asfaltın Kralları (2019) IMDB; 8,1

Asfaltın kralları Amerikalı bir araba tasarımcısı olan Carrol Shelby ile onun sürücüsü olan Ken Miles arasında geçmektedir. 1966 yılında Le Mans 24 saat yarışında Ferrari’yi yenmek için Ford tarafından üretilen yarış arabasının yarışa katılma hikayesini anlatıyor.

Bir yarış arabası üretmek ne kadar zor olabilir? Sanılandan çok daha fazla. Ford’un Ferrari ile olan mücadelesinde hem Carrol hem de Ken zor zamanlar yaşayacak ve karar vermek için her zamankinden fazlasını yapmak zorunda kalacaklar. 

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Collective

21. Collective (2019) IMDB: 8,1

Alexander Nanau adındaki bir yönetmen bir gün dünyayı daha kötü hale getiren bir grup insana karşı ayaklanır. Bu insanlar yoksulların parasını alan, politikacıların zenginleşmesini sağlayan ve masum insanların ölmesine sebep olan bir sağlık hizmeti sahtekarlığı yapmaktadır.

Sahtekarlığı ortaya çıkarmak ve çözüm bulmak için Alexander Nanau’ya eşlik edin.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Hawa

22. Hawa (2022) IMDB; 8,1

Hawa balıkçıların yaşadıklarını konu alan bir yapımdır. Hint sinemasından çıkan filmde balıkçıların yaşamlarında görülen mucizevi şeyler işlenmektedir. Bir balıkçının hayatında mucizevi ne olabilir diye düşünüyorsanız işe sevmeyi düşünmekle başlayın.

Hawa oldukça sürükleyici bir yapım. 2 saat 11 dakikalık 2022 yapımı olan Hawa’yı izlerken eğlenecek ve bolca düşüneceksiniz. 

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
23.  apollon 11 (2019) imdb: 8,1

23.  Apollon 11 (2019) IMDB: 8,1

Apollo 11’in aya iniş görevini bu yapımla daha yakından izleyebilirsiniz. Aya gidiş yolculuğunda Neil Armstrong ve pilotlarının yaşadıkları zorluklar, aya ilk ayak basma anının heyecanı ve merak ettiğiniz birçok duyguyu yapımda hissedeceksiniz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
All the beauty and the bloodshed

24. All The Beauty and the Bloodshed (2022) IMDB: 8,0

Bir salgın insan hayatını ne kadar değiştirebilir Covid-19 sürecinde hepimiz gördük. Bu yapımda bir salgına neden olan eczacı bir ailenin düşüşünü konu almakta. Sanatçı Nan Goldin’in hayatı boyunca yaşadıkları da yapımın başka bir konusu. Salgın ise Opioid olarak bilinen ve ciddi ölümlere yol açan bir virüsten yayılıyor.

Yapım boyunca sürekli olarak kendinizi sorgulayabilir, yaşananların insanın doğasına ne kadar da uygun olduğunu gözlerinizle görebilirsiniz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
25. Close (2022) imdb: 8,0

25. Close (2022) IMDB: 8,0

Yakın, henüz ergenlik yıllarında olan iki erkek arasındaki arkadaşlığı konu almaktadır. Dostluk ve sorumlulukları daha iyi anlamak için oldukça anlamlı bir yapım olduğunu söyleyebiliriz.

İki arkadaşın birden aralarının bozulması ardından Leo, Remi’nin annesine yaklaşarak sorunu çözmeye çalışır. Dostluk her sorunu çözer mi bilinmez ancak dostunuzu iyi tanımanız gerektiğini göreceksiniz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Coda

26. CODA (2021) IMDB: 8,0

Ruby bir CODA olarak ailesindeki işitebilen tek kişidir. Henüz genç bir kız olan Ruby’nin hayalleri vardır. Müzik ile içli dışlı olan genç kızın hayalleri ile ailesi arasında bir seçim yapması gerekir.

Ailesinin balıkçılık işinin tehlikeye girmesi ile müzik akademisine gitmesi arasında yaşadıkları ailenin ne kadar kıymetli olduğuna ve hayallerin insana neler yaptırabileceğine güzel birer örnektir.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Summer of soul

27. Summer of Soul (2021) IMDB: 8,0

Soul Yazı 1969 yılında gerçekleştirilmiş olan Harlem kültür festivalini anlatmaktadır. Festival hakkında bir belgesel niteliğinde olan yapımda Afro  Amerikan müziğinin ve kültürünün kutlanmasına ilişkin detaylar yer almaktadır.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Honey land

28. Honey Land (2019) IMDB: 8,0

Bal ülkesi 2019 yılında gösterime girmiş bir buçuk saatlik bir yapımdır. Filmin konusu ise doğal dengenin önemine vurgu yapıyor.

Avrupa’da kalan son kadın arı avcısının işini yapmasına engel olanlara karşı durarak arıları kurtarmak ve bal ülkesinin arılar ile olan doğal düzenini korumak için yaptıklarını konu almaktadır.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Mission: impossible – fallout

29. Mission: Impossible – Fallout (2018) IMBD:7,9

Görevimiz Tehlike serisinin 6. Devam filmi olan Yansımalar’da Tom Cruise her zamanki karizmatik halleri ile ajanlık yapmaya devam ediyor. Ethan Hunt olarak başrolde olan Cruise CIA tarafından kara listeye alınır.

Ethan hem arkadaşlarını kurtarmak zorundadır hem de insanlığı korumak için elinde geleni yapmak zorundadır. Yaşamak için fazlasıyla zor bir yol.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Incredible family 2

30. Incredible Family 2 (2018) IMDB; 7,9

İnanılmaz Aile 2, bir araya gelerek bir aile kuran iki süper kahramanın çocukları ile ortaya çıkardıkları bir süper güçlü aileden oluşuyor. Bu ailenin yaşadıkları ise sandığınızdan çok daha dramatik. Süper kahraman olmak sizce her zaman arzulanır bir şey midir?

Süper kahramanlar da farklıdır ve farklılıklar bazen karmaşaya yol açabilir. İnanılmaz ailenin çok beklenen ve sevilen 2.filmi hem gençler hem de büyükler tarafından çok sevildi.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Chernobyl: the lost tapes

31. Chernobyl: The Lost Tapes (2022) IMDB; 8

Çernobil faciasında yeni kayıtlara ulaşıldı. Elde edilen yeni arşiv görüntüleri ile oluşturulan belgeselde aynı zamanda tanık ifadeleri bulunuyor. Yaşanabilecek başka trajedileri önlemek için gerçekleştirilen kahramanlıkları izlemek insanlığın hala yaşadığını hissettirecek. Gerçek ve fazlasıyla duygusal bir yapım.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Knives out

32. Knives Out (2019) IMDB; 7,9

Bıçaklar Çekildi, gerilim ve gizem sevenlerin bayılacağı bir yapım.  Bir dedektifin daha önce görmediğiniz türden bir ailenin reisinin öldürülmesini araştırmasını konu alıyor. Araştırma sırasında aklınızla oynayacak türden ipuçları ile karşılaşabilirsiniz. Gizem severler ekran başına.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Jojo rabbit

33. Jojo Rabbit (2019) IMDB: 7,9

Tavşan Jojo Hitler’i konu alan yapımlardan biridir. Hitler’in gençliğindeyken yaşananları duyunca şaşırabilirsiniz. Genç bir Alman çocuğun annesinin evlerinde bir Yahudi kızı saklaması ile olaylar çok daha alevlenecektir. Sonuçta Hitler’den bahsediyoruz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Kaçış

34. Kaçış (2021) IMDB; 7,9

Evlenmek üzere olan bir adamın geçmişinde ne gibi sırlar olabilir? Amin henüz evlenmek üzere olan bir adamdır. Geçmişinde yaşadıkları, hayatının gizli sayfalarına birlikte seyirci olalım. Beklediğinizden çok daha fazla gizem göreceksiniz. Üstelik gerçek bir hikayeden uyarlanmış bir yapım. 

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Avatar: suyun yolu

35. Avatar: Suyun Yolu (2022) IMDB; 7,9

Avatar serisinin son bölümü Suyun Yolu’nda Jake Pandora’daki yeni ailesine alışmaya çalışıyor. Daha önce hayatlarına girmiş olan bir tehlike tekrar kapılarını çaldığında ise Jake yeni evini korumak zorundadır.

Avatar serisinin sevenlerinin oldukça beğendiği bir bölüm. Önceki bölümleri izlemediyseniz seriye baştan başlamanızı öneririz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Marriage story

36. Marriage Story (2019) IMDB; 7,9

Evlilik Hikayesi başrolünde Scarlett Johansson’u gördüğümüz yapımlardan biri. Kendisinin eşinin ve bir çocuklarının bulunduğu ailesi yıkılmanın eşiğine gelir. Ailesini ayakta tutmaya çalışan bir annenin öyküsüne tanık olabilirsiniz. Baba rolünde Adam Driver oynuyor.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Batı cephesinde yeni bir şey yok!

37. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok! (2022) IMDB; 7,8

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok 1.dünya savaşını konu alan bir savaş filmidir. Ekran karşısında savaşın insanlar üzerindeki etkileri, savaş boyunca bir Alman askerinin yaşadığı korkunç deneyimleri görebilirsiniz.

Savaşlar olmadan barışların anlamı yoktur derler. Savaşın vahşetini gördükten sonra da aynı şeyi söyleyebilirler mi bilemiyoruz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
The batman

38. The Batman (2022) IMDB; 7,8

The Batman yaşadığı şehirdeki gizli yolsuzlukları araştıran bir kahramandır. Öyle ki kendisini harekete geçiren bir seri katildir. Sadist olan bu katilin kim olduğundan tutun da şehirde yaşanan vahşetlere kadar çözülmesi gereken birçok gizem Batman’ı beklemektedir. Süper kahramanlar iş başına.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Verdens verste menneske

39. Verdens Verste Menneske (2021) IMDB; 7,8

Verdens Verste Menneske, dilimizdeki adı ile dünyanın en kötü insanı aşk ve kariyer karmaşasına değinen bir yapımdır. Genç bir kadının aşk ile kariyeri arasında yaşadığı mücadeleyi gördüğünüzde kadınları çok daha iyi anlayabilirsiniz.

Julia kendisi için hayatının son 4 yılında sürekli her gün bir günlük tutmuştur. Bu günlükleri sonra izledikçe gerçekte kim olduğunu ve kendini kim sandığını daha iyi anlamaya başlayacaktır.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Little women

40. Little Women (2019) IMDB; 7,8

Little Woman 4 genç kadının hayatını konu almaktadır. Kadınların her biri hayatını kendi kurallarına göre yaşamak için elinden geleni yapmaktadır.

March kardeşlerin yaşam mücadelesinde kadın olmanın getirdiği zorluklar ve hayatlarını etkileyen kararlarına tanık olun. Oldukça sevilen bir hikayesi olduğundan sinema yapımı da fazlasıyla sevildi.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
The irisman

41. The Irisman (2019) IMDB; 7,8

İrlandalı olarak dilimize çevrilen filmde Hitman Frank Sheeran’ın sırları konu edilmektedir. Hitman Bufalino adındaki bir suç ailesinin sadık bir mensubudur. Bu ailede olduğu süre boyunca yaptıklarını daha yakından görmek isterseniz buyurun ekran başına.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Marcel the shell with shoes on

42. Marcel the Shell with Shoes On (2021) IMDB; 7,8

İzlediğiniz filmlerden çok daha farklı bir yapımla karşınızdayız. Film boyunca Marcel adındaki bir yumuşakça ile röportaj yapılıyor. Bu yapım kısa bir animasyonun uzun metraj uyarlaması olduğundan daha önce izlemiş olabilirsiniz. Animasyon, komedi ve biraz da dram bir arada.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
The fabelmans

43. The Fabelmans (2022) IMDB; 7,7

Fabelmanlar İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki Arizona’da büyüyen Sammy Fabelman’ın öyküsünü anlatıyor. Sammy ergenliğine geldiğinde yapımcı olmaya karar verir. Ancak arzuları ile ailesinin sırları arasında büyük bir tezatlık vardır.

Filmlerin gücü ile gerçeği bulmak konusunda büyük başarılar elde edeceğini henüz bilmez. Ancak Sammy hayallerinin peşinden giderek aile sırlarına yanıt bulmaya başlar.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Tar

44. Tar (2022) IMDB; 7,7

Tar, Batı Klasik müziğini konu alan bir yapımdır. Uluslararası müzik dünyasında Batı klasik müziğinin yerini anlatan yapımın ana karakteri ise Lydia Tar’dır. Lydia’yı özel kılan ise kendisinin çok büyük bir Alman orkestrasının ilk kadın yönetmeni olmasıdır. Lydia Tar döneminin bilinen en iyi besteci ve şeflerinden biridir.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Another round

45. Another Round (2020) IMDB; 7,7

Another Round dilimizdeki adı ile Körkütük sarhoş bir adamın yaşamını anlatmaktadır. Şaşıracağınız nokta ise bu sarhoş adam bir lise öğretmeni. Alkol tüketmesinin amacı ise alkolün sosyal yaşamı ve profesyonel hayatını nasıl etkilediğini görmektir. Etkileyici ve bir o kadar da şaşırtıcı bir yapım. Komedi ve dram bir arada.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Arjantin 1985

46.  Arjantin 1985 (2022) IMDB; 7,7

Bir avukat ekibi 1980’li yıllarda yaşanan siyasi zorluklarla baş etmeye karar verir. 1980’li yılların Arjantin’inde kanlı askeri diktatörlük hakimdi.

Bu yönetim anlayışının liderleri ile avukat ekibinin arasında geçen mücadele sandığınızdan çok daha aksiyon dolu. Yarıştıkları tek şey birbirleri değildir. Zamanla da yarışmaları gerekir.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Sound of metal

47. Sound of Metal (2019) IMDB; 7,7

Metalin Sesi bir hevay metal davulcusunun yaşamını konu almaktadır. Onu özel kılan ise günden güne işitme yeteneğini kaybetmesidir.

İşitme yeteneğini kaybetmeye başlaması ile hayatı alt üst olmaya başlar. Davul çalmaktan daha büyük bir hobisi ve yeteneği olmayan bir adamın işitme yeteneğini kaybetmeye başlaması ile hayatla olan bağları incelmeye başlar. Drama ve müzik bir arada.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Toy story 4

48. Toy Story 4 (2019) IMDB; 7,7

Oyuncak Hikayesi 4, serinin en eğlenceli bölümlerinden biri. Bu bölümde ise yeni bir oyuncak var. Adı da Forky. Forky Woody ve çeteye katılır. Çetede yeni bir yolculuk için kollar sıvanmıştır. Öyleyse şimdiden macera başlasın. İyi seyirler.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Once upon a time in hollywood

49. Once Upon a Time in Hollywood (2019) IMDB; 7,6

Leonardo Di Caprio ve Brad Pitt başrollerinde izlediğimiz yapımda Margot Robbie de yer alıyor. Konu ise tam olarak başrollerin ilgi alanında.

Zamanı geçmeye başlayan bir oyuncunun ve dublörünün televizyon sektöründe kalmak için verdikleri mücadele konu edilmektedir. Yapım 1969 Los Angeles’ında geçiyor. Sürükleyici, komedi ve dram bir arada. Küçük bir Spoiler olarak filmi izlerken Al Pacino’yu da göreceksiniz.

Ne i̇zlemeli: evde en i̇yi film önerileri
Sefiller

50. Sefiller (2019) IMDB; 7,6

Klasik Sefiller öyküsünün modern hali ile tanışın. Taşrada polislik yapan bir adam Suçla Mücadele Tugayı adındaki bir birliğe katılmak ister. Bunun için ilk iş Paris’e taşınır. Paris’te farklı gruplar arasındaki gerilimlere şahit olur. Üstelik yeraltı dünyası da onun için çok ilgi çekicidir. Ekmek için hapse girme dönemi bitti mi dersiniz?

Sefiller bugünün dünyasını anlatan oldukça anlamlı bir yapım. Suç, dram ve gerilim içeriyor.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥