İzlemeye doyamayacağınız Netflix haftalık diziler, filmler ve belgeseller hangileri sizler için derledik. Dünyanın en çok tercih edilen en favori dijital platformu Netflix de en çok izlenen dizilere birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanıcısına ulaşan dijital platformu Netflix son zamanlarda ülkemizde 1.5 milyon kullanıcıya sahiptir. Netflix platformunda birçok kategoride dizi ve film bulunmaktadır. İzlerken kendinizi durduramayacağınız filmler olduğu tekrar tekrar izleyeceğiniz diziler vardır. Abone olan ve aylık ücretini ödeyen herkes içeriklere diledikleri platformdan ulaşabilirler. Netflix platformun da en çok izlenen diziler haftalık olarak belirlenmektedir. Ayrıca Netflix dizilerini haftalık olarak değil sezonluk olarak yayınlamaktadır.  

Diziler Sezonluk Olarak Yayınlanıyor

Diziler sezonluk olarak yayınlanıyor 

Netflix platformunda yer alan dizilerin bir sezonu yayınlanır. Diğer platformlarda olduğu gibi dizinin bölümleri haftalık olarak yayınlanmaz. Bir sezonun tüm bölümleri tek bir tarihte yayınlanır ve kullanıcıların beğenisine çıkar. Bazı yapımlar için bu plan değişiklik gösterebilir ve haftalık olarak yayınlamaktadır. Collection 7 ve Rhythm/Flow gibi yayınlar haftanın belirli günlerinde yayınlanmaktadır.  

Haftalık Yayınlar Gelmeli Mi?

Haftalık yayınlar gelmeli mi?  

Netflix platformu diğer dijital platformlardan farklı bir strateji benimsemektedir. Yayın programında diziler haftalık değil sezonluk olarak yayınlanmaktadır. Peki haftalık yayına geçilmeli mi? Bu sorunun yanıtını artıları ve eksileri olarak ele aldık.

Artıları:  

  •  İzleyici kitlesini platformda tutmak için en iyi yöntemlerden biridir.  
  • Her hafta yeni yayın yapılması kullanıcıların aboneliğini iptal etmesini engelleyecektir. 

Eksiler: 

  • Dünyanın dört yanında Netflix içerik yayını yapıyor. Şovlar ve diziler haftalık olarak yayınlandığında karmaşa yaratabilir. 
  • Netflix platformunun arayüzü haftalık program için uygun olmadığı için yeni bir çalışma gerekir. 

Bu durumlar ön planda tutularak sizce Netflix haftalık yayınlara geçmeli mi? Bizim cevabımız hayır. Peki sizlerin ne? 

Netflix’te Haftalık En Çok İzlenen Diziler

Netflix platformunda ülkelere göre en çok izlenen diziler haftalık olarak belirlenir. Tüm dünyada bu platformda en çok izlenen diziler ve dizilerin konusunu sizler için ele aldık. Hadi gelin bakalım. 

Bir Jigolonun Günlüğü 

Bir jigolonun günlüğü

Netflix platformunda Türkiye’de en çok izlenen dizilerden birisidir. En çok izlenenlerde 4 numaraya yerleşen bu dizide jigolonun hayatına konuk oluyoruz. Jigolonun müşterisinin aile hayatına bulaşması ve aşık olmasıyla birlikte heyecanlı olaylar bizleri bekliyor.  

Cobra Kaı 

Cobra kaı 

5 sezonluk olan bu dizi tüm dünyada en çok izlenen dizilerden biridir. Karate Kid filmlerine benzer nitelikte olan bu dizi hayatlarını değiştiren iki oyuncuyu ele alır. Yıllar sonra karşılaşan oyuncular arasında rekabet artış gösterir ve olaylar ardı ardına gelmeye başlar. 

Wınx Efsanes: Kader 

Wınx efsanes: kader 

En çok izlenen diziler arasında 2 sırada olan ve 2 sezonun yayınlandığı bu dizi fantastik türler arasındadır. Güçlerini kontrol altına almak isteyenler yatılı okulda rekabet ile karşı karşıya kalırlar. Bir grup büyülü güçleri olan kişilerin hayatları ele alınmaktadır.  

Zeytin Ağacı 

Zeytin ağacı

3 arkadaşın başladığı eğlenceli maceranın sonu beklenildiği gibi gitmez. Ada, Sevgi ve Leyla bir maceraya başlar ancak kendi yaşamları için belirli kararlar almaları gerekir. Tuğba Büyüküstün, Seda Bakan, Boncuk Yılmaz gibi birçok oyuncunun yer aldığı bu dizi en iyi diziler arasında 6 numaradır.  

The Imperfects  

The imperfects  

İlk sezonun yayınlanmasıyla birlikte tüm dünyadaki etkisini sürdürüyor. Karmaşık ve zorlu deneylere maruz kalan üç genç değişmeye başlar. Üzerlerinde uygulanan deneylerin sonucu olarak farklı semptomlar gerçekleşir ve macera o zaman başlar.

Terim 

Terim 

Listenin uzun zamandan beri ilk numarası olan sonra yine haftanın bir numarası olmayı başarmıştır. Ülkemizde en çok izlenen ve tercih edilen dizi belgeseli olarak Terim karşımıza çıkar. Fatih Terim’in hayatı, zaferleri ve yenilgilerinin ele alındığı bu dizi 4 bölümden oluşmaktadır.  

Narco Saints 

Narco saints

Normal hayatına devam eden girişimci bir adam gizli devlet görevine katılırsa ne olur? Güney Amerika’da Koreli uyuşturucu baronunu yakalamak için göreve alınır ve sürükleyici olay örgüsü bizleri beklemektedir.  

Netflix platformunda yayınlanan en iyi bulduğunuz içeriği alt kısımda yer alan yorum kısmına yazarak bizlere iletebilirsiniz. 

Netflix Aldatma Film ve Dizileri – Haklı Olanlar da var Haksız Olanlarda

Netflix Yakında Gelecekler 2022 – 2023 Listesi (GÜNCEL)

Sizi Ekran Başına Kilitleyecek Netflix Sürükleyici Filmler

/ 5.

Share.

Comments are closed.