Nobetci eczaneler 24 saat açık mı ve pazar günü nöbetçi eczane kaçta açılır, bilgilendiriyoruz. Hafta sonu nöbetçi eczane çalışma saatlerini gelin birlikte inceleyelim.

Nöbetçi eczane çalışma saatleri normalleşme döneminin başlaması ile birlikte yeniden belirlendi. Güncel eczane çalışma saatlerini makalemizde sizler için derledik. Pazar günü nöbetçi eczane kaçta açılır ve nöbetçi eczane değişim saati kaçta ve nasıl yapılır, bütün detaylar makalemizde yer almaktadır.

Haftanın GünlerEczane Çalışma Saatleri
Normal Eczane Açılış/KapanışHafta İçi
09.00 / 19.00
Nöbetçi EczaneSabah 09.00’dan
Diğer Sabah 09.00’a kadar
Eczane Çalışma Saatleri

Sağlık sisteminin önemli bir parçası olan eczanelerin 7 gün 24 saat boyunca açık olması için nöbetçi eczaneler belirleniyor. Nöbetçi eczane 24 saat süreyle hizmet sunuyor. Dolayısıyla sabah 09:00’da başlayan mesai ertesi gün aynı saate kadar devam ediyor.

İllere Göre Eczane Çalışma Saatleri

İllere göre eczane çalışma saatleri arasında fark bulunmamaktadır. Türkiye’nin en büyük illeri konumunda yer alan,

  • İstanbul,
  • Ankara,
  • İzmir

eczane sayısı daha fazladır. İllerin nüfus oranlarına göre nöbetçi eczane sayısı belirlenir. Eczaneler hafta içi ve Cumartesi günleri 09:00 ile 19:00 saatleri arasında açıktır.

Özellikle yaz aylarında turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Antalya, Bursa ve Adana gibi şehirlerde mesai saatlerinin değiştirildiği durumlar oldu.

Yaz aylarında havanın geç kararmasından dolayı Konya, Şanlıurfa ve Gaziantep gibi yoğun nüfusa sahip illerde kapanış saati 20:00’a kadar çıktı. Lakin, bu gibi durumlarda eczanelerin ceza alması söz konusu olabilir.

Eczaneler Sabah Kaçta Açılıyor

Eczaneler sabah kaçta açılıyor, sorusunun yanıtı sabah 09:00 olarak belirlendi. Eczanelerin mesai saatinden önce ilaç temin etmek isteyen vatandaşların nöbetçi eczaneleri ziyaret etmesi gerekiyor. Nöbetçi eczaneler 24 saat boyunca açık olacaktır. Bu sayede ilaç ihtiyaçlarının ertelenmesinin önüne geçilmektedir.

Nobetci eczaneler 24 saat açık mı

Nobetci eczaneler 24 saat açık mı sorusuna yanıtımız evet olacaktır. Nöbetçi olduğu sabah saat 09.00’da açılıp diğer gün sabah 09.00’a kadar kapatmayarak hizmet vermektedirler.

Bayramda Eczaneler Açık Mı – Eczaneler Bayramda Kaç Gün Tatil