Orjinal nike nasıl anlaşılır sorusu piyasada artık yan sanayi ürünlerin çok olmasından dolayı merak ediliyor. Eğer satın aldığınız Nike ayakkabının orijinal olup olmadığını merak ediyorsanız bir iki adımda bunu öğrenebilirsiniz. Öncelikle satın aldığınız ayakkabı kutusunda yer alan ve etiketteki stok numarası aynı mı diye kontrol etmelisiniz.

Normalde hem kutu hem de ayakkabının etiketinde yer alan SKU numaraları orijinal ayakkabılarda aynı olmalıdır. Eğer bu tarz bir rakam hiç yoksa ya da eşleşmiyorsa bu durum satın aldığınız ayakkabının orijinal olmadığını gösteriyor.

 1. Nike barkod sorgulama
 2. Fiyat karşılaştırması yap (ucuz olmamalı)
 3. Dikiş izlerini ve logo tasarımını kontrol et
 4. Ayakkabının kutusuna iyice bir göz at

Nike Orjinallik Sorgulama Karekod

Nike Orjinallik Sorgulama Karekod

Nike orjinallik sorgulama karekod işlemi neticesinde ayakkabının orijinal olup olmadığını kolayca anlayabilirsiniz.  Hızlıca detaylarını aktaralım;

 • Bunun için bir sisteme ihtiyacınız yoktur. Çünkü her ayakkabının iç dil kısmında ve kutusunun üzerinde barkod numarası, modeli ve ayrıntıları etiket halinde yer alıyor.
 • Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere kutu üzerinden SKU numarası ile ayakkabının iç kısmındaki numaranın eşleşip eşleşmediğine bakarak barkod okutma kolayca yapabilirsiniz.

Nike ürün sorgulama; Aldığınız Nike ayakkabı veya diğer ürünlerin sahte (çakma) olduğunu düşünüyorsanız counterfeit@nike.com adresine mail atıp sorgulayabilirsiniz. Mail atarken aldığını yeri ve ürün kodunu yazmanız yeterli.

Nike Nerede üretiliyor?

Nike nerede üretiliyor sorusu da kullanıcıları tarafından çok araştırılıyor.  Nike markasının tek bir üretim alanı veya fabrikası bulunmuyor. Yani tek bir ülkede üretilip diğer ülkelere dağıtıma çıkarılmıyor. Kendine ait bir fabrikası olmadığı için de satışa sunulduğu ülkelerdeki üretim merkezlerinde üretiliyor. ABD, Türkiye, Çin, Malezya, İngiltere ve benzeri daha nice dünya ülkesinde üretimi ve satışı mevcut olan global bir markadır.

Nike vietnam ve endonezya orjinal mi?

Nike vietnam ve endonezya orjinal mi sorusuna da direk evet demek mümkündür. Markanın ayakkabı üretimleri bu ülkelerde de yapılmakta ve satışa sunulmaktadır.

Nike ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarız

Nike ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarız

Nike ayakkabının orjinal olduğunu nasıl anlarız, diye merak ediyorsanız basit birkaç adım aktaralım. Nike ve diğer tüm orijinal marka ayakkabıların yan sanayi ürünleri oldukça fazladır. Neredeyse bu ürünleri orjinallerinden ayırt etmek mümkün değildir. Ancak barkod okuması yaparak kolayca ayakkabının orijinal olup olmadığını anlayabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Kramponun orjinal olduğunu nasıl anlarız

Kramponun orjinal olduğunu nasıl anlarız sorusuna da direk barkod karşılaştırma diye yanıt vermek yanlış olmayacaktır. Her orijinal ayakkabı modeli için aynı yöntemi uygulayarak kontrol edebilirsiniz.

Nike orjinal olduğunu nasıl anlarız?

Her Nike ayakkabı kutusu üzerinde SKU kodu bulunur. Diğer bir kod ise ayakkabı içerisindedir. Çıkan kodları karşılaştırınız kodlar farklı ise ayakkabınız sahtedir.

Orjinal Nike hangi ülkede üretiliyor?

Bir dünya markası olan Nike ABD, Mısır, Çin, İtalya, Malezya, İngiltere, Kanada, Almanya, Japonya ve Güney Afrika ülkelerinde kendi fabrikası olmadan üretim yapmaktadır.

4 Comments

 1. Orijinal olup olmadığını sadece barkod numarasından anlayabilirsiniz. onun dışında aldığım ayakkabının sahte olduğunu aylar sonra öğrendim. Hiçbir şekilde belli olmuyor

 2. Aref TOPÇUOĞLU on

  Gayet güzel üretim parıyorsunuz 2yıl önce bende kendime orjinal NİKE aldım kış,ın giyince alev atıyor çok kullanışlı

 3. Ali Saroğlu on

  Uyarı için teşekkürler, içeriği güncelledik. Nike ürün sorgulama nasıl yapılır tekrar bakabilirsiniz.

Leave A Reply