ÖSYM şifresi, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş yapmak için kullanılan özel bir şifredir. Bu şifre, sadece adayın kendisinden başkası tarafından bilinmemeli ve kimseyle paylaşılmamalıdır.

Ösym tarafından yapılan tüm sınavlara erişim sağlamak için aday şifresine ihtiyacınız vardır. Sistemde daha önceden erişimi tamamlanmayan kişiler başvuru merkezlerine ya da internet üzerinden şifrelerini tanımlamaları gerekir. İlk defa girecek olan kişiler için kişiye özel ÖSYM şifre belirler. Sisteme girdikten sonra şifrenizi değiştirmeniz ve kalıcı bir şifre elde etmeniz gerekir. E-devlet üzerinden de sisteme giriş yapabilirsiniz.  

ÖSYM Şifresi Nasıl Alınır
ÖSYM Şifresi Nasıl Alınır

Ösym Şifresi Alma E-Devlet

Ösym şifresi alma e-devlet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. İlk defa şifre alacak olan kişiler Başvuru merkezlerine ya da Ösym Ais sayesinde şifrelerini alabilirler. Başvuru merkezinde ya da Ösym Ais üzerinden sisteme erişimleri tanımladıktan sonra e-devlet üzerinden giriş yapılabilmektedir. 

E-devlet birçok işlemin internet üzerinden gerçekleştirilmesini sağlar. E-devlet şifrenizi kullanarak Ösym aday girişini sağlayabilirsiniz. Tabi bu durumun kullanılması için sisteme erişiminizin var olması gerekir. Şifrenizi e-devlet üzerinden nasıl alacağınızı bilmiyorsanız alttaki adımları takip ediniz 

  • Daha sonra e-devlet şifrenizi ve kimlik numaranızla sisteme giriş yapmanız gerekir.  
  • Kimlik bilgilerinizi doğruladıktan sonra şifrenizi oluşturabilirsiniz. 
Ösym Aday Şifresi Nasil Alinir 

Ösym Şifresi İlk Defa Nasıl Alınır?

Ösym şifresi ilk defa nasıl alınır sorusu en çok aranan konulardan biridir. İlk defa Ösym şifresini alacaksanız internet üzerinden veya başvuru merkezlerinden gerçekleştirebilirsiniz. Önceden ilk defa şifresini alacak kişiler başvuru merkezlerine gitmeleri gerekirdi. 2023 yılında ise e-devlet sayesinde internet üzerinden şifre alabilirsiniz. 

İlk defa Ösym şifresi alacak olan adaylar ilk olarak Ösym’nin web sitesine giriş yapınız. Daha sonra sağ üst kısımda e-devlet ile kayıt ol seçeneğine tıklayınız. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra kimliğinizi doğrulayın ve şifrenizi oluşturun. İşte bu kadar kolay. 

Ösym aday girişi ile ilgili sorunlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.  

ÖSYM Fotoğrafı Nasıl değiştirilir?

Leave A Reply