Ösym sınav yerleri nasıl öğrenilir sorusu binlerce kişi tarafından merak edilmektedir. Sınav yerinizi öğrenmek için yapmanız gereken tüm adımları ele aldık.

Sınavların yaklaşmasıyla birlikte adayların sınav yerleri belli olmaya başlar. YKS, Dus, DGS, Kpss başvuru, sınav yerleri ve sonuçların görüntülenmesi için ÖSYM web sitesi kullanılır. Sınav yerini gösteren sınav giriş belgesine ulaşarak kolayca sınava gireceğiniz yeri görebilirsiniz. Sınava girecek olan adaylar, sınav giriş belgesi sayesinde sınava girebilirler. Sınav giriş belgesi olmadan sınava giremezsiniz. Peki bu belgeye nasıl ulaşılır?

 • ÖSYM web sitesine gidin.
 • E-devlet hesabınız ya da ÖSYM hesap bilgilerinizi kullanarak sisteme giriş yapın.
 • Sisteme girdikten sonra ana sayfada sınav yerleri belli olan sınav türüne tıklayın.
 • Açılan sayfada kolayca sınav giriş belgenize ulaşarak sınav yerinizi görebilirsiniz.

YKS Nerede Gireceğimi Nasıl Öğrenirim 2023

YKS sınavına girecek olan adayların 2023 yılında sınav yerleri belli oldu. Ösym tercih kılavuzu, sonuç ve başvuru işlemlerinin hepsine de aynı adımları uygulayarak bakabilirsiniz. Sınav giriş belgenizi ve sınava gireceğiniz yeri görmek için alttaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

 • İlk olarak ÖSYM’nin ana sayfasına gidin.
 • Aday İşlemleri Sistemi yazan kısma tıklayın.
 • Ardından karşınıza gelen YKS seçeneğine tıklayın.
 • Sınav giriş bilgilerini gör ifadesine tıklayarak ÖSYM hesabınıza giriş yapın.
 • Karşınıza çıkan ekranda sınav yerinizi görebilir ve sınava giriş belgenize erişim sağlayabilirsiniz.

Yks Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak 2023

Yks sınavına girecek olan adaylar sınava girecekleri yerlerin açıklanmasını heyecanla bekliyor. 2023 yılında Yks sınavına girecek olan adayların yerleri 31 Mayıs tarihinde açıklandı. ÖSYM’nin web sitesine e-devlet şifreniz ya da ÖSYM şifreniz ile giriş yaparak kolayca sınava gireceğiniz yeri öğrenebilirsiniz. Sınav yerini gösteren belgeyi mutlaka çıkartmalı ve sınav gününde bu belge ile giriş yapmanız gerektiğini lütfen unutmayınız.

Ösym Şifresi Nasıl Alınır

Ösym şifresi olmadan sınav başvuru, sınav yeri öğrenme gibi birçok işlemi yapamazsınız. Şifreyi ilk defa alacaksanız Ösym başvuru merkezlerine gitmeniz gerekir. Başvuru merkezlerinde adınıza şifre tanımı, ÖSYM fotoğraf gibi bilgiler sisteme girilir. Bu sayede Ösym şifrenizi alabilirsiniz. Ancak ilk defa şifre almayacaksanız şifrenizi unuttuysanız alttaki yolları deneyebilirsiniz.

 • Ösym web sitesinde yer alan şifremi unuttum seçeneğini kullanabilir,
 • Aday işlemleri sistemine e-devlet sistemi üzerinden giriş yapabilirsiniz.

E-devlet sistemini kullanarak ÖSYM’nin web sitesine giriş yapabilirsiniz. ÖSYM’nin web sitesini açın. Sağ üst kısımda bulunan e-devlet ile giriş seçeneğine tıklayarak e-devlet hesap bilgilerinizi girmeniz yeterli olacaktır.

Ösym sınav giriş belgesi konusu hakkında sorularınızı, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Comment

 1. Yks sınava giriş belgesi yanımızda olmak zorunda mı öyle yazmışsınız ama belgeyi çıkartmamız mı gerekiyor