Papağan Fiyatları 2022 – Bebek Papağan Fiyatı

Papağan fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sultan papağanı ve cennet papağanı fiyatları işte detaylar.

Tabiatta doğal ortamda yaşayan papağanlar, konuşmaları taklit eden özellikleriyle evlerde kafeslerde de beslenmeye başlanmıştır. Sahibiyle bağ kurup sadık bir dost gibi olurlar.

Ev ve iş yerlerinde kolaylıkla beslenebilen bu canlılar son zamanlarda evcil olarak beslenen hayvanların başında gelmektedir. Papağan fiyatları türlerine göre listelenebilir. Birçok cinsi bulunan papağan fiyatlarını inceleyelim.

  • Sultan Papağanı Fiyatı 600-1400 TL arasındadır. Yavru olanların fiyatları biraz daha yüksektir.
  • Pakistan Papağanı Fiyatı 1000-1500 TL’dir.
  • Sevda Papağanı Fiyatı 450 TL civarındadır.
  • Cennet Papağanları Fiyatı 450-550 TL’dir.
  • Jako Papağan Fiyatları 10.000-14.000 TL’dir.
  • Lutino Papağanı Fiyatı 350 TL’dir.

Fiyatlar değişen zamlara göre güncellenmektedir.

Kedi Kumu Nasıl Temizlenir

Hamam Böceği Evden Nasıl Uzaklaştırılır?

Sultan Papağanı Fiyatları

En belirgin özelliği ıslık çalmak olan sultan papağanları konuşmaları taklit eden oldukça sosyal hayvanlardır. Evlerde çok fazla tercih edilir. İnsan canlısı ve neşeli bir türdür. Sultan papağanı fiyatları 600-1400 TL’dir. Yavru sultan papağanları ise 900-1500 TL ortalamasındadır.

CENNET PAPAĞANI FİYATLARI
CENNET PAPAĞANI FİYATLARI

Cennet Papağanı Fiyatları

Cennet papağanı diğer adıyla aşk papağanı oldukça geveze ve akıllı papağanlardır. Bu papağan türünü yavru iken alıp büyütmek daha uygundur. Kuşçuluk piyasasında güncel olarak Cennet papağanı fiyatı 450-550 TL arasında değişmektedir.

Jako Papağan Fiyatları

Gri renkli jako papağanları konuşma yeteneği en yüksek olan ve çok uzun ömürlü hayvanlardır. Ortalama yaşam süreleri 60-70 yıl civarındadır. En pahalı papağan türü arasında ilk sıralarda yer alır. Jako papağan fiyatları 10.000-14.000 TL arasındadır.

Kakadu Papağanı Fiyatları

Kakadu papağanlarının birçok türü vardır. Kıvrık gagalı, çok oyuncu kakadu papağanları fazla hareketli olması sebebiyle fazla toz bırakan bir papağan türüdür. Kakadu papağan fiyatları 6000-12000 TL civarındadır.

Konuşan Papağan Fiyatları

Papağan fiyatları türlerine göre farklılık gösterir. Her tür de konuşan papağan fiyatı farklıdır. Cinsi, yavru veya yetişkin olması fiyat farkında etken özelliklerdir. Ama fiyat bakımından bu papağanlar her bütçeye uygun seviyede diyebiliriz.

Pakistan Papağanı Fiyat

Çığlık atmayı seven gürültücü papağan türüdür. Küçük yapılarıyla ve renklerinin canlılığıyla çok fazla tercih edilirler. Pakistan yöresine ait bir kuş türü olduğu için o bölgenin ismini almıştır. Pakistan papağanı fiyat ortalaması 1000-1500 TL’dir.

Sevda Papağanı Fiyatları

Çift olarak beslenen sevda papağanları en geveze papağanlardır. Çift olarak yaşadıkları için muhabbetleri çok gürültülüdür. Sevda papağanı fiyatları 450 TL civarındadır.

Kedi Nasıl Kusturulur

googlehaberler