Muhabbet kuşları, Avustralya’ya özgü küçük, renkli papağanlardır. Evcil hayvan olarak oldukça popülerdirler ve bunun iyi bir nedeni vardır. Bakımı nispeten kolaydır, eğlenceli ve sevecendirler ve konuşmayı öğrenebilirler.

Eğitildiği takdirde konuşma özelliğine de sahip bu akıllı kuşlar birbirinden güzel renk seçenekleriyle de çok sevilir. Uzun yaşam ömürleri de sahiplenilmesinde artı etkendir. Muhabbet kuşu fiyatları 2024 cinslerine göre listelenebilir.

Yavru Muhabbet Kuşu150 TL
Jumbo Muhabbet Kuşu350 TL
Albino Muhabbet Kuşu220 TL
Yerli Muhabbet Kuşu150 TL
Rainbow Muhabbet Kuşu300 TL

Muhabbet Kuşu Kafes Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet kuşu kafes fiyatları malzeme kalitesine, büyüklük küçüklüğüne, içerisinde yer alan malzemelere göre değişiklik gösterir. Muhabbet kuşu kafes fiyatı 250 TL’dir. Kafesin kalitesi ve işlemesine göre bu fiyat 1.500 TL’de olabilir. Pirinç telli olan kuş kafeslerinin fiyatları daha yüksektir. İstediğiniz bütçeye uygun birçok kafes alternatifine sayfamız aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Amasya Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Amasya muhabbet kuşu fiyatları, bilinen muhabbet kuşlarının aksine kafaları daha iridir. Arkadaş canlısı bu kuşlar oldukça konuşkandırlar. Yaşadıkları evi sahiplenirler bol muhabbetleriyle eve neşe katarlar. Jumbo muhabbet kuşu fiyatları ortalama olarak 350-1500 TL arasında değişir.


Daha fazla ilgili içerik;


Sahibinden Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Sahibinden muhabbet kuşu fiyatları, evlerde beslenmesi en kolay hayvanların başında gelen muhabbet kuşları pet shoplarda da kolaylıkla bulunabilir. Son dönemlerde artan maliyetler ne yazık ki muhabbet kuşu fiyatlarına da yansımıştır. Her pet shop da ortalama bir fiyat listesi uygulanır.

Yavru Muhabbet Kuşu Fiyatları

Yavru muhabbet kuşu fiyatları, yavru olarak alınan muhabbet kuşları eve daha kolay uyum sağlamaktadır. Renk renk seçenekleriyle birbirinden güzel yavru muhabbet kuşları uygun fiyatlı olmasıyla sıkça tercih edilir. Yavru muhabbet kuşu fiyatları 90-150 TL arasındadır.

Konuşan Muhabbet Kuşu Fiyatları

Muhabbet Kuşu Fiyatları

Konuşan muhabbet kuşu fiyatları, muhabbet kuşları eğitildiğinde belirli kelime sayısına kadar konuşabilmektedir. Oldukça zeki olan bu hayvanlar güzel sesleri ve muhabbetleriyle birer arkadaş gibidirler. Konuşan muhabbet kuşu fiyatlar cinslerine göre ve konuştukları kelime sayısına göre artar veya azalır.

Muhabbet Kuşu Yem Fiyatları

Konuşan muhabbet kuşu fiyatları, beslenmesi en naz maliyetli canlılar olan muhabbet kuşlarının yem ücretleri de oldukça az maliyetlidir. Ortalama muhabbet kuşu yem fiyatları 30 – 80 TL arasında değişebilir.

Hangi tür muhabbet kuşu konuşur?

Her tür muhabbet kuşu konuşmaya yeteneği olan kuş cinsleridir. Konuşmaya daha yakın olan muhabbet kuş cinsi mavi olanlardır.

Muhabbet kuşu neden ısırır?

İnsan gibi neşesi olmadığında veyahut yorgunluk anlarında elinize aldığınızda huysuzlanabilir ve ufak ısırıklar ile sizi rahatsız edebilirler.