Papara’dan Binance Para Gönderme Kalktı Mı

Papara’dan Binance para gönderme kalktı mı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Papara ile Binance para yatırma ve Binance Papara askıya alındı işte detaylar.

Papara’dan Binance para gönderme kalktı mı ya da neden kalktı gibi sorular son dönemde sıkça merak ediliyor. Binance bildiğiniz üzere Türk kripto para kullanıcılarına özel Türkçe hizmet veriyor. Borsada para yatırma ve çekme işlemleri için Papara online ödeme sistemi de yer alıyordu. Ancak Binance tarafından yapılan açıklamaya göre 29 Nisan 2021 tarihinden itibaren artık İninal ve Papara ödeme seçenekleri ile TRY yatırma ya da çekme işlemleri tamamen kaldırıldı. Yani artık Binance’de Papara kullanmanız mümkün olmayacaktır. Bunun yerine para yatırma adımlarını şu şekilde takip etmeniz gerekiyor;

  • Öncelikle Binance global hesabı açmanız gerekiyor.
  • Ardından açtığınız Binance Global hesabınıza Binance TR hesabınıza bağlamanız gerekiyor.
  • Daha sonra ise Binance TR hesabınıza bankadan direk EFT ile yatırma işlemi yapmanız gerekiyor.
  • Sonraki adımda ise yatırdığınız TL’yi Binance Global hesabına transfer edebilmek için USDT, BUSF gibi birimlere çevirerek işlem yapmanız gerekiyor.

Bu adımları takip ederek Binance yatırım işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Sancak yatırma işlemlerinizde artık Papara kullanmanız mümkün değildir.

Papara Kart Nasıl Alınır

Papara ile Binance Para Yatırma

Papara ile Binance para yatırma işlemleri Binance tarafından yapılan açıklamaya göre 29 Nisan 2021 tarihinden beri kaldırıldı. Kullanıcılar bu tarihten itibaren artık Binance TRY yatırımlarında Papara ödeme yöntemini kullanmayacak. Bunun yerine Binance Global ve Binance TR hesaplarını birbirine bağlayarak yatırım ve transfer yapmaları gerekecek. Birbirine bağladığınız bu hesaplarınızdan sonra transfer yapmak üzere USDT ya da BUSDT birimlerine çevirerek işlem yapmanız gerekiyor.

Binance Papara Askıya Alındı

Papara Türkiye’de ve dünyada hizmet veren ödeme sistemlerinden biridir. Pek çok sektörde anlaşmalı olarak çalışan Papara ödeme sistemi kripto para dünyasında da sıkça kullanılıyordu. Özellikle de Binance kripto para borsası kullanıcıları Papara kullanarak sıkça yatırım yapıyordu. Ancak artık papara ile Binance anlaşması tamamen kaldırıldı.

 Binance bu konuya ilişkin resmi açıklamasını da yapmıştır. Yaptığı açıklamada 29 Nisan 2021 tarihinden itibaren artık Binance yatırma işlemlerinde Papara ödeme sisteminin kullanılmayacağını kullanıcılarına resmi olarak duyurmuştu. Binance Papara askıya alındı açıklamasından sonra kullanıcılar normal transfer işlemlerine devam ediyor.

Papara Kart Nedir

Binance proya nasıl geçilir

Binance Kimin

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu