Papara’dan Binance Para Gönderme Kalktı Mı?

Evet, Papara’dan Binance para gönderme kalktı. Türkiye’de faaliyet gösteren ödeme ve elektronik para kuruluşları, kripto para platformları için para yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamamaktadır. Bu nedenle, Papara’dan Binance’ye para göndermek mümkün değildir.

  • Öncelikle Binance global hesabı açmanız gerekiyor.
  • Ardından açtığınız Binance Global hesabınıza Binance TR hesabınıza bağlamanız gerekiyor.
  • Daha sonra ise Binance TR hesabınıza bankadan direk EFT ile yatırma işlemi yapmanız gerekiyor.
  • Sonraki adımda ise yatırdığınız TL’yi Binance Global hesabına transfer edebilmek için USDT, BUSF gibi birimlere çevirerek işlem yapmanız gerekiyor.

Bu adımları takip ederek Binance yatırım işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Sancak yatırma işlemlerinizde artık Papara kullanmanız mümkün değildir.

Papara ile Binance Para Yatırma

Papara ile Binance para yatırma işlemleri Binance tarafından yapılan açıklamaya göre 29 Nisan 2021 tarihinden beri kaldırıldı. Kullanıcılar bu tarihten itibaren artık Binance TRY yatırımlarında Papara ödeme yöntemini kullanmayacak. Bunun yerine Binance Global ve Binance TR hesaplarını birbirine bağlayarak yatırım ve transfer yapmaları gerekecek. Birbirine bağladığınız bu hesaplarınızdan sonra transfer yapmak üzere USDT ya da BUSDT birimlerine çevirerek işlem yapmanız gerekiyor.

Binance Papara Askıya Alındı

Papara Türkiye’de ve dünyada hizmet veren ödeme sistemlerinden biridir. Pek çok sektörde anlaşmalı olarak çalışan Papara ödeme sistemi kripto para dünyasında da sıkça kullanılıyordu. Özellikle de Binance kripto para borsası kullanıcıları Papara kullanarak sıkça yatırım yapıyordu. Ancak artık papara ile Binance anlaşması tamamen kaldırıldı.

 Binance bu konuya ilişkin resmi açıklamasını da yapmıştır. Yaptığı açıklamada 29 Nisan 2021 tarihinden itibaren artık Binance yatırma işlemlerinde Papara ödeme sisteminin kullanılmayacağını kullanıcılarına resmi olarak duyurmuştu. Binance Papara askıya alındı açıklamasından sonra kullanıcılar normal transfer işlemlerine devam ediyor.


Daha fazla ilgili içerik;

Papara ile Kripto Para Alınır mı?

Hayır, Papara ile kripto para alınmaz. Papara, bir ödeme kuruluşudur ve kripto para alım satımına aracılık etmemektedir. Kripto para almak için, Binance veya başka bir kripto para borsası kullanabilirsiniz.

Papara hangi bankaya ait?

Papara, herhangi bir bankaya ait değildir. Papara, 2016 yılında kurulan, Türkiye’nin ilk ve tek elektronik para kuruluşudur. Papara, BDDK tarafından yetkilendirilmiş bir ödeme kuruluşudur. Papara, bankaya bağımlı olmayan, Mastercard ve Visa logolu ön ödemeli bir karttır. Papara ile 7/24 para transferi, fatura ödeme, alışveriş, yatırım, bağış gibi birçok işlemi yapabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥