Kaslarda oluşan ağrıyı gidermek amacıyla kullanılan ilaçlardan birisi Parafon olarak karşımıza çıkar. Parafon ilaçlar 20 tabletten meydana gelmektedir. Ağrı kesici ve kas gevşetici özellikleriyle birçok kişinin kas ağrılarına iyi gelmektedir.

Parafon nedir?

Kaslarda meydana gelen ağrıyı gidererek kasların daha fazla hareket etmesine yardımcı olmaktadır. İskelet kasında meydana gelen ağrı ve spazmları gidermek için fizik tedavinin yanında ek olarak kullanılan ilaçlardan birisidir. Tendon rahatsızlıklarında, bel burkulmalarında bire bir ilaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Parafon ilacı hakkında merak ettiklerinizi yazımızda sizler için derledik.

ParafonFiyat
PARAFON 250 MG/300 (20 TABLET)56 TL
Parafon Ne İşe Yarar?

Parafon Ne İşe Yarar?

Parafon birçok kişinin merak ettiği ve en çok araştırılan ilaçlardan biridir. Parafon ilaçlar genellikle kaslarda oluşan rahatsızlığın giderilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Bel ağrılarında, boyun tutulması, omuz ve kol ağrılarında, darbelere bağlı olarak oluşan ağrılarda ve tendon rahatsızlıklarında kullanılır.

  • İskelet kaslarında oluşan rahatsızlıklarda ağrı ve gerginlik giderilerek hareket edilmesi için kullanılan ilaçlar arasındadır. Uzman bir doktorun tavsiyesi üzerine kullanılması daha doğru olacaktır.

Parafon Kullananlar

Parafon ilacı kas ağrıları olan kişiler için kullanılması önerilmektedir. Kas ağrılarınız varsa ve hareketleriniz bu durum yüzünden kısıtlanıyorsa parafon ilacını kullanabilirsiniz. Parafon ilacı oldukça etkili bir ilaç olmaktadır. Parafon kullanan kişilerin yorumlarını sizler için bir araya getirdik. Gerçekten etkili mi bir bakalım.

  • Parafon etkisi güçlü bir ilaç olduğundan dolayı birçok kişinin tavsiye ettiği bir ilaçtır. Kullanan kişilerin birçoğu kas rahatsızlığını giderdiği ve rahat bir şekilde hareket ettiğini dile getirmiştir. Eski zamanlardan beri hayatımızda olan bu ilaç yoğun ağrılarda kullanıldığı zaman etkisi oldukça beğenilmiştir. Bazı kullanıcılar mideye dokunduğunu söylese de kaslardaki oluşan ağrılar için birebir ilaç olduğu söylenmiştir.

Parafon Hap Baş Ağrısına İyi Gelirmi

Kasların istem dışında kasılmasında kullanılan uzman doktorlar tarafından yazılan bir ilaçtır. Rahatsızlıkları ve ağrıları hafifleterek sizlere yardımcı olan ilaçtır. Parafon ilacı sadece kas ağrılarında kullanılmaz. Birçok kullanım alanı vardır. Parafon ilacının baş ağrısına iyi gelip gelmediğini merak ediyorsanız sizler için derledik.

  • Parafon ağrı kesici ve kas gevşetici olarak kullanılan bir ilaç olarak karşımıza çıkar. Ağrı kesici özelliği ile baş ağrılarınıza iyi gelse de çok etkili olmaz. Parafon ilacının ana özelliklerinden biri kas gevşeticidir.

Parafon Nasıl Kullanılır?

Parafon Nasıl Kullanılır

Kaslarda meydana gelen ağrılar ve kasılmalar günlük yaşantınızı olumsuz etkilemektedir. Bel ağrıları, sırt ağrıları, omuz tutulması ve eklem ağrıları yaşantımızı etkilediği gibi psikolojinizi de olumsuz etkilemektedir. Parafon ilacı kullanarak canınızı sıkan tüm etmenlerden kurtulabilirsiniz. Parafon ilacının nasıl kullanılması gerektiğini sizler için yazımızda ele aldık.

  • Tok karnına kullanılması gereken ve günde 3 kere alınması gerekmektedir. İlacın daha iyi emilmesi için yemeklerle birlikte alabilirsiniz. Günde 3 kere 2 tablet şeklinde 6 saat arayla kullanılır daha sonra 1 tablete düşürülmesi gerekir. Uzman doktorunuzun kullanım şekline göre ilaçlarınızı almanızı tavsiye ediyoruz.

Parafon Yan Etkileri

Her ilaçta olduğu gibi parafon ilaçlarda da yan etkiler bulunmaktadır. Parafon ilacının yaygın olarak görülen yan etkilerini sizler için yazımızda derledik. Parafon ilacının yan etkileri şu şekildedir;

  • Kaygı ve endişe, sersemlik, baş dönmesi, baş ağrısı, sinirlilik, karın ağrısı, iştahsızlık, ishal, uyuşma, hazımsızlık, kabızlık, kusma, mide bulantısı, ödem, sürekli uyku hali, üst solunum enfeksiyon belirtileri, güçten düşme ve yumuşak yapışkan dışkı en yaygın yan etkileridir.
  • Nefes almada güçlük, yüz ve boğazda şişme, beyinde iltihaplanma gibi yan etkileri de çok nadir görülmektedir. İlacı uzman doktorunuzun tavsiyesi ve kullanım şekline uyarak kullanmanız gerekir. aksi halde ciddi sorunlara yol açabilir.

Parafon Nedir?

Parafon, Santa Farma tarafından üretilen, ağrı kesici ve kas gevşetici özelliklere sahip bir ilaçtır. Etkin maddeleri klorzoksazon ve parasetamoldür.

Parafon Nasıl Kullanılır?

Parafon, ağızdan alınır. Yetişkinler ve 12 yaş üzeri çocuklar için önerilen doz, günde 3-4 kez 1-2 tablettir. Maksimum günlük doz, 6 tabletten fazla olmamalıdır.

Parafon Adet Kanamasını Keser mi?

Parafon, adet kanamasını kesmek için kullanılan bir ilaç değildir. Ancak, adet kanaması sırasında ortaya çıkan ağrı ve krampları hafifletebilir.

Parafon kullanmadan önce, ilacın sizin için uygun olup olmadığını doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi – Arveles Ağrı Kesici Fiyatı

Dolorex Ne İçin Kullanılır ve Dolorex Ağrı Kesici Fiyatı

Majezik Ne İçin Kullanılır ve Majezik Ağrı Kesici Fiyatı

Kaynakça: 1