Parol ne için kullanılır ve Parol fiyatı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Parol günde kaç tane içilir işte detaylar.

Parol ne için kullanılır ve Parol fiyatı nedir gibi sorular yoğun bir şekilde merak ediliyor. Parol en yalın tanımıyla orta ve hafif ağrılar için tercih edilen bir ağrı kesici ilaçtır. Genelde migren, diş ağrıları, nezle ve grip anında oluşan ağrılar için sıklıkla tercih ediliyor.

Parol Ağrı KesiciFiyat
Parol Fiyat 20 Tablet18 TL
PAROL 500 MG 30 TABLET26 TL
Parol Fiyat

Parol Günde Kaç Tane İçilir

Parol günde kaç tane içilir sorusu yine merak edilenler arasında yer alıyor. Bu noktada en doğru bilgiyi doktorunuzdan alabilirsiniz. Ancak genel olarak günde 4-6 saat arayla kullanılması tavsiye ediliyor. 1-2 tablet kadar kullanılması önerilse de 8 adetten fazlası kesinlikle önerilmemektedir. Nitekim bu noktada kesinlikle doktorun bilgisi olmadan adım atmamanız tavsiye edilir.

Parol ağrı kesici yan etkileri bazı kişilerde görülebiliyor. En sık görülen yan etkileri ise şu şekildedir;

  • Bulantı, kusma veya hazımsızlık gibi mide rahatsızlıkları sıkça görülebilir.
  • İshal görülebiliyor.
  • Baş dönmesi, uyku durumu sıkça görülebiliyor.
  • Ciltte kızarıklık oluşabilir.
Parol Ağrı Kesici Yan Etkileri
Parol Ağrı Kesici Yan Etkileri

Parol Hap Kaç Yaş İçin Uygundur

Parol hap kaç yaş için uygundur: Parol hem çocuk hem de yetişkinler için kullanılıyor. Ancak 6 yaşından daha küçük çocuklarda parol likit şurubu doktor tarafından reçete edilir. Doktorun reçete ettiği dozun dışında kullanılmamalıdır. 2 yaşından daha küçük çocuklarda ise kesinlikle doktorun reçetesi olmadan kullanılmamalıdır.

Parol Kan Sulandırır Mı

Parol kan sulandırır mı, nasıl anlaşılır soruları merak edilenler arasında yer alıyor. Parol ağrı kesici ilacın bazı yan etkileri olabilir. Herkeste görülmese bile doktor tavsiyesi dışında kullanılması halinde bu etkiler açığa çıkabilir. Kan sulandırmasına ilişkin ise herhangi bir bilgi bulunmamaktadır. Bu konuda doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz. Parol’un farklı türleri için de doktorunuza danışarak bilgi alabilirsiniz.

Parol ne zaman içilmeli?

Parol ağrı kesici olarak kullanılan bir oral olarak tüketilen ilaçtır. Aç ve tok karna farketmeksizin tüketilen Parol aç karnına içilirse daha etkili olduğu söylenilmektedir. En sık olarak 6 saatte bir tüketilmektedir.

Parol ne kadar sürede etki eder?

Parol ilaç içildikten sonra en erken 15 dakika en geç ise 45 dakikada etkisini göstermektedir. Etkisini göstermediğini düşünerek ikinci bir hapı içmemelisiniz.

Majezik Ne İçin Kullanılır ve Majezik Ağrı Kesici Fiyatı

Dolorex Ne İçin Kullanılır ve Dolorex Ağrı Kesici Fiyatı

Arveles Baş Ağrısına İyi Gelir Mi – Arveles Ağrı Kesici Fiyatı