Sipraktin Şurup Fiyatı 2022

Sipraktin şurup fiyatı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Sipraktin şurup reçetesiz alınır mı ve Sipraktin şurup cinsellik işte detaylar.

Sipraktin şurup fiyatı, Sipraktin şurup fiyatı 2022 yılı itibari ile 31 TL olarak bilinmektedir. İlaç eczanelerden reçetesiz alınması halinde 31 TL ödenerek alınabilmektedir. Alerjik reaksiyonlara karşı üretilen ilaç aynı zamanda çocuklarda iştah açıcı olarak da kullanılabilmektedir.

Sipraktin Nedir Ne İçin Kullanılır

Sipraktin nedir ne için kullanılır, Sipraktin şurup vücutta meydana gelen alerjik sorunlar, egzama, cilt rahatsızlıkları, kilo alamama sorunları için kullanılan bir ilaçtır. İlk ortaya çıkış amacı alerjik reaksiyonlara karşı tedavi amacı ile olsa da daha sonraları iştah açıcı etkisi de fark edilerek bu alanda da tavsiye edilmeye başlanmıştır.

Sipraktin şurup oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Cilt sorunlarının yanı sıra kilo almakta güçlük çeken çocuklar için de uzmanlar tarafından dönem dönem tavsiye edildiği olmaktadır. Sipraktin şurup kullanım alanları;

  • İştahsızlık sorunu,
  • Alerjik nedenler ile yüz ve boğaz şişliği,
  • Alerjik deri hastalıkları,
  • Dermatit ve kaşıntı rahatsızlıkları,
  • Mevsimsel alerjik burun akıntısı,
  • Suçiçeği benzeri hastalıklar nedenli kaşıntı,
  • Kan ya da plazma transferi sonrası meydana gelen alerji,
  • Sinirlere bağlı oluşan deri hastalıkları,
  • Soğuk algınlığı,
  • Sindirim yolu rahatsızlıkları.

Sipraktin şurup çeşitli kullanım alanları olması ile birlikte bir yan etki olarak iştah açıcı özelliğe sahiptir. Yaşıtlarına göre daha zayıf ve iştahsız olan çocuklar için iştah acıcı olarak kısa süreli kullanımı tavsiye edilebilmektedir.

Perebron Şurup Fiyatı

Sipraktin Şurup Reçetesiz Alınır Mı

Sipraktin şurup reçetesiz alınır mı, Sipraktin şurup reçetesiz olarak satın alınabilmektedir. Şurubun reçetesiz fiyatı 31 TL olarak bilinmektedir. İlacın reçeteli olarak verilmesi halinde SGK tarafından bedeli karşılanmaktadır. Sipraktin şurubun reçetesiz alımı mümkün olsa da şurubun doktor tavsiyesi olmadan kullanılması önerilmemektedir.

Sipraktin şurup kullanımı yetişkin, çocuk ve yaşlılarda farklı oranlarda olmalıdır. Şurubun kullanım önerileri için uzman doktor görüşü alınması gerekir. Sadece kilo almak ya da alerjik reaksiyonların giderilmesi için eczaneden doğrudan ilaç almak bilinmeye yan etkilere neden olabilmektedir.

Sipraktin Şurup Reçetesiz Alınır Mı
Sipraktin Şurup Reçetesiz Alınır Mı

Kilo Almak İçin Sipraktin Kullananlar

Kilo almak için Sipraktin kullananlar iştahsızlık sorununun giderilmesinde şurubun etkili olduğunu dile getirmektedir. İştahsızlık sorununuz yoksa Sipraktin şurup size kilo aldırma yönünden fayda sağlamayacaktır.

Sipraktin şurup ilk üretildiğinde alerjik durumlarda ciltte oluşan tepkilerin giderilmesi amacı ile üretilmiştir. Sonralarında ilacın iştah açıcı yan etkileri olduğu keşfedilmiş ve bu alanda geliştirmeler de yapılmıştır. Bu nedenle olası alerjik reaksiyonlara karşı yan etkileri oluşabilmektedir.

Sipraktin Şurup Cinsellik

Sipraktin şurup cinsellik bağlamında herhangi bir etkisi olmayan bir şuruptur. Genellikle çocuklarda kullanımı tavsiye edilen şurubun yetişkinler tarafından da iştah açıcı olması nedeni ile kullanılabildiği bilinmektedir.

Sipraktin şurup cinsellik yönünden herhangi bir etkiye sahip değildir. İlacın alerjik reaksiyonları ortadan kaldırmak için deride hissizliğe neden olması beraberinde birçok kullanıcıyı cinsel yönden geç boşalma yönünde etkileri olabileceği fikrine itmektedir. Bilindiği üzere ilacın herhangi bir geciktirici etkisi bulunmamaktadır.

En İyi Ateş Düşürücü Şurup

Calpol Ne İşe Yarar ve Calpol Şurup Fiyatı

Dolven Ne İşe Yarar ve Dolven Şurup Fiyatı

Gaviscon Şurup Yan Etkileri ve Gaviscon Şurup Fiyatı

googlehaberler